ZPRAVODAJSTVÍ

Škoda na Sedle stoupla už na 16 miliónů korun

6. června 2017, 09:30, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Silničáři opravující silnici přes Červenohorské sedlo upřesnili škodu, kterou jim před dvěma týdny způsobil řidič kamiónu, jenž se s několikatunovým vozem projel po čerstvě položeném asfaltu. Celý případ zůstává v šetření policie.

 „Věc je prověřována prozatím jako škodní událost. Oproti původně vyčíslené škodě, která činila šest miliónů korun, je v současné době stanovena na přibližně 16 miliónů korun,“ uvedla mluvčí šumperské policie Ivana Paroulková.
Řidič kamiónu s polskou poznávací značkou nerespektoval 25. května zákazovou značku a vjel na silnici přes Červenohorské sedlo, kde cestáři pracují na její rekonstrukci. Kromě toho, že zničil část samotné vozovky, poškodil při otáčení také zaparkovaný parní vál. Ujíždějícího šoféra se podařilo zastavit až policii.

ŘSD mlčí


Zatím není vůbec jasné, zda bude mít incident vliv na termín ukončení rekonstrukčních prací. Na opakované telefonické a písemné dotazy Týdne na serveru totiž Ředitelství silnic a dálnic do uzávěrky tohoto vydání nereagovalo. Podle původního harmonogramu by se silnice přes Sedlo měla řidičům otevřít už tento víkend.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).