SPORT

Skákající opice v Šumperku. Le parkour!

23. května 2007, 20:17, téma NETRADIČNÍ SPORTY, Stanislava Marešová
Skákající opice v Šumperku. Le parkour! Šumperk - Parkour dorazil do Šumperka. Poměrně nový sport, při němž divákům často růstává rozum stát, policisté vytahují pokutové bločky a samotní účastníci s napětím poslouchají své praskající klouby a kosti.
 "A to vše ve chvíli, kdy nad hlavou prosviští člověk, dopadne na zábradlí vedle vás, odrazí se od betonové zídky, vyhoupne se na balkon, odtud na střechu a zmizí," popisují šumperští parkouristé. Takto lze s nadsázkou přiblížit sport, který k nám přišel docela nedávno z Francie a kterému pomalu, ale jistě propadá stále více zejména mladých lidí. Na první pohled nesmyslné činy těch, kteří parkour aktivně praktikují, mají svá pevná pravidla. Abyste ho zvládli, musíte umět trošku lehké atletiky, trošku gymnastiky, něco z horolezectví a šiknou se i zkušenosti z bojových sportů.  A co má tedy sport společného s partou výrostků, kterou můžete o víkendu potkat v ulicích města, jak přeskakují lavičky nebo zábradlí, nedej bože aby lezly na některý ze starých domů? Vlastně docela dost. Tito mladí lité totiž razí filozofii, že nic se nemá v životě obcházet. A přímou cestu volí i přes všelijaké překážky, které bychom my normálně obešli.  Parkour jako sport je totiž založený na odbourávání strachu z nějakých překážek. Jestliže chcete tento sport provozovat, musíte mít i dobrou fyzickou kondici, stabilitu, vytrvalost a nesmíte se bát výšek a občasné bolesti při nevydařeném triku. 
Parkour je prostě o zdolávání překážek - lezení na různě vysoké zdi a budovy, skákání  všude, kde se dá; nejlépe přes zdi, zábradlí, při extrémním pojetí tohoto sportu i  z domu na dům. Nutno ovšem zdůraznit, že parkour je nesoutěžní sport. I když se parkouristé z okolních měst vesměs mezi sebou znají, nepořádají soutěžní dny ani olympiády.

Zakladatel parkouru, Francouz David Belle. Parkour vznikl před 16 lety ve Francii. Do podvědomí se dostal mimo jiné filmem Okrsek 13, akčními filmi s Jackie Chanem nebo jedním z videoklipů Madony. Běžně se dnes už parkourové prvky vyskytují v akčních filmech. Vždy když padouch prchá přes střechy, skáče z oken nebo přelézá ploty, vsaďte boty na to, že právě vidíte parkour. A světe div se, při troše pozornosti jeho prvky najdeme i mnohem hlouběji v historii, třeba když kouknete na francouzské filmy s mistrem šarmu a akce, Jean-Paulem Belmondem.

/životopis D.B. na http://www.osobnosti.cz/david-belle.php/


Šumperští parkouristé se jmenují Jitters. Sešla jsem se s nimi v tělocvičně 3. základní školy, kde v týdnu trénují. Šest kluků s poměrně slušně vypracovanými těly a neuvěřitelnou mrštností jsem poznala již z dálky, čekání si totiž krátili přeskakováním zábradlí. Během mé návštěvy na tréninku jsem s údivem zjistila, že parkouru se věnují i dívky. Dokonce se hned dvě přišly podívat na trénink a podle všeho je zanedlouho uvidíme v ulicích Šumperka.

Jak poznáte parkour? Sledujte!
 Fabio, Gálos, Soldier, M3DA i další ze šestičlenné party se sešli někdy v loňském roce. Dohromady je svedlo nicnedělání, kterému se do té doby v Šumperku věnovali. Dnes si za své kapesné nebo vydělané peníze z brigády pronajímají tělocvičnu, pravidelně se scházejí na tréniky a potají sní o tom, že jednou jejich sportovní umění využijí, nejlépe v nějakém akčním filmu coby kaskadéři.Monkey, lazy, precision jumps, two hand vault, palm spin, kong, double kong, speed vault nebo dash. To všechno jsou již známé a prováděné prvky parkouru. Každý parkourista však sní o tom, že vymyslí a uvede do užívání nový trik.


Parkour je možná neprávem označován za extrémní sport.  Ale věřte, ti klucí ví, co dělají. Vydřeným tréninkem z tělocvičny se vrhají do ulic města a i když to vypadá dosti krkolomně, odnesou to věšinou jen klouby. Však už také nebyla nouze o zlomené zápěstí nebo naražený kotník. Vždy ale zůstalo jen u těchto lehčích zranění, nikdy nešlo o život. I když, přání zdolat "čtrnáctiparták" po hromosvodu možná už riskatnější je...Výčet úspěchů šumperských parkouristů je již ohromující. Dokazují to aspoň zdolané střechy, které Jitters pokořili: průmyslovka, Albert, Disko 1, zdravotní středisko nebo 4.ZŠ. "Samozřejmě bez žebříků," dovádá uraženě Fábio, abych si snad nemyslela, že tak obtížnou trasu zdolávají jako běžní smrtelníci.Další video šuperských Jitters  zde:http://www.youtube.com/watch?v=9grGPgJfexQ

Jitters vás zvou k diskuzi o parkouru. Vzkazy jim můžete nechat pod článkem v diskuzi, budou vám během dne odpovídat.
Praktikujete  Street Stunts,  FreeRuning, Agresive in-line nebo podobný pouliční sport nové doby? Ozvěte se!  REJ.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.5.2007 00:06
Titulek: Oddíl juniorů
Autor: Anonym
316
321
O tomhle "sportu" se dozvídám prvně, až teď mi tak vlastně došlo, co to jistá partička kdysi poblíž Hlavní třídy prováděla. Skákali přes zábradlí, ze schodů, skákali všichni a brali to asi jako zkoušku odvahy - jen vypadali na takových 13-15 let, což by z nich dělalo mladší oddíl Jitters.
A vzkaz? Pořádně si rozlámejte končetiny, abyste šli příkladem všem bláznům, kteří budou chtít kvůli zamachrování před kámošema taky skočit. Napsal bych "zlomte vaz", ale znělo by to příliš sarkasticky. Takže jen mládí zdar!
Reagovat
Datum: 28.5.2007 15:18
Titulek: Re: Oddíl juniorů
Autor: Hockey
374
266
Nevis o cem mluvis a nevis co je parkour stejne jako polovina lidi co tu pisou parkour je umeni pohybu prekonat jakoukoliv prekazku co nejplynuleji a za behu a ne skakani si po prulezkach jezis...a kdyz clovek !trenuje! a neprecenuje svoje sily tak nedochazi k zadnym zranenim vaznejsim..Je to normalni sport jako kazdy jiny a v zadnem pripade nenici klouby o nic vic nez jine sporty(samozrejmne pokud se umi spravne dopadat a tak:D) a zadna machrovina to neni kazdeho bavi neco jineho...a extremni sport to neni uz vubec spis jak pro koho a jak kdo parkouru rozumi no
Reagovat
Datum: 28.5.2007 21:12
Titulek: Re: Oddíl juniorů
Autor: Hockey
372
291
a jeste prat cloveku aby se polamal tak to uz ani nema cenu uvozovat o tvoji inteligenci
Reagovat
Datum: 22.7.2007 14:34
Titulek: Re: Oddíl juniorů
Autor: Anonym
souhlas
1
nesouhlas
1
příspěvek smazán redakcí
Reagovat
Datum: 28.8.2015 13:42
Titulek: dotaz
Autor: Petra Loučková
205
Dobrý den,
mám doma kluka,který je nabitý energií. V březnu mu bude 15 let. Hraje házenou,ale i přes to mu hodně energie zbývá :D Jezdí rád na kole, "skejtu" a v zimě rád skáče salta do sněhu. O sport, kterým se zabýváte, by měl zájem. Mohu se optat, jak se k vám dostat, popřípadě jak často máte treninky a kolik se u vás platí? Moc děkuji za odpovědi a jsem s pozdravem P. L. :)
Reagovat
Datum: 28.8.2015 13:46
Titulek: dotaz
Autor: Petra Loučková
183
182
Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně sportovního kroužku. Mám doma kluka,kterému bude v březnu 15 let. Je plný energie i přes to,že hraje házenou. Rád jezdí na kole a "skejtu" a v zimě skáče salta do sněhu :D Chtěla bych se optat,zda-li se dá k vám nějak přihlásit a popřípadě další info, např. poplatky, četnost treninků a podmínky.

Moc děkuji a jsem s pozdravem P.L.

PS: I když je mi 40 let jsem obdivovatelkou tohoto sportu :) Moc hezká podívaná
Reagovat
Datum: 10.2.2008 17:12
Titulek: Re: Oddíl juniorů
Autor: xgklbjk
361
166
Tenhle sport není ani tag na machrování jak na zábavu ..........newím proč by si měl někdo lámát končetiny,když to umí tak to umí ......parkour je koníček stejně tak jako piškvorky akorát že ste u toho v pohybu....taky existuje freerun-viz. freerun.cz je mnohem efektivnější....
Reagovat
Datum: 24.5.2007 07:32
Titulek: Bez titulku
Autor: Jarda
380
316
Dněšní mladá computerová generace má asi pohybové problémy, za mých mladých let to dělala polovina děcek ze sídliště, že někde lozila, přelézala a skákala a nemusely se tím vůbec veřejně chlubit, protože to bylo zcela běžné. Časy se mění. Ať žije silný ročník 70.
Reagovat
Datum: 12.6.2007 17:36
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Gigant
320
273
Dost bych se divil, kdyby váš silný ročník 70 dokázal aspoň zlomek z toho co předvádí opravdoví parkouristé...je vidět že nevíte o čem je řeč

4 Jitters: gl & hf...
Reagovat
Datum: 28.8.2015 13:50
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Petra Loučková
227
149
Já myslím,že umíme ocenit vaše nadání a vše co předvádíte. za našich mladých let jsmenebyli až tak "free" a byli jsme hodně omezováni a tak jsme hrdi i na to,co jsme dokázali :Takže uštěpačnost je zbytečná :D
Reagovat
Datum: 28.8.2015 14:05
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Petra Loučková
178
122
Reagovat
Datum: 24.5.2007 08:04
Titulek: Omezenost.
Autor: Carlos
375
324
Mno tak tyto vase 2 nazory jsou opravdu velmi omezene, hodne tak zapskleho a zaprdeneho duchodce co nenavidi cely svet. Zlamane koncetiny lze snad prat jen vam :-D
Reagovat
Datum: 24.5.2007 09:22
Titulek: Re: Omezenost.
Autor: Jenda
354
259
chtel bych videt Vas az vam budou lozit po baraku nebo nedejboze vam z nej spadnou. Chtel bych videt co budete rikat potom
Reagovat
Datum: 24.5.2007 11:22
Titulek: Re: Omezenost.
Autor: Viola
276
324
Pane, omezenost tady dokazujete akorat vy. To co predvadi ti floutci ze Sumperka je vice nez trapne. Podivejte se jak to delaji profici. To video co ukazuje ty sumperske teenagery je otresne a jeste se to ani nestydi publikovat na internet. To jenom dokazuje malomestacky uvazovani sumperaku.
Reagovat
Datum: 24.5.2007 13:49
Titulek: Re: Omezenost.
Autor: Fabio(Jitters)
343
226
jo možná Vám to připadá trapný, ale musím přece nějak dospět k tomu, abych měl skill jako někdo, co to dělá 10 let ne? A vážně se nestidíme publikovat videa atd. na netu, protože je to způsob, jak mohou ostatní zkušenější parkouristé zhodnotit naše výkony, plynulost pohybu atd.
Reagovat
Datum: 28.5.2007 15:28
Titulek: Re: Omezenost.
Autor: Hockey
353
301
pane chytry asi vidis parkour poprve a v parkouru nejde o to kdo je lepsi..asi bude trosku rozdil mezi tim kdo to zalozil a clovekem co to treba dela 7 let proti tomu kdo to dela rok ci mene i omg co to tu chodi za trapaky mate pekne dmntni kecy bych chtel videt tebe!!!!jezis to je dmnce rikam nikdo nevim o cem pakrour je asi si tady nekdo plete parkour s necim jinym...parkour neni o tom skakat z nak zavratnych vysek a preskakovat strechy budov a blablalla omg
Reagovat
Datum: 28.5.2007 16:19
Titulek: Re: Omezenost.
Autor: Viola
340
268
Vzdycky mne dovede pobavit vztekajici se malomestak, kterej neumi ani poradne psat, natoz cesky psat...
Reagovat
Datum: 28.5.2007 21:09
Titulek: Re: Omezenost.
Autor: Hockey
souhlas
0
nesouhlas
0
příspěvek smazán redakcí
Reagovat
Datum: 28.5.2007 21:42
Titulek: Re: Omezenost.
Autor: Viola
souhlas
0
nesouhlas
0
příspěvek smazán redakcí
Reagovat
Datum: 23.7.2007 15:29
Titulek: Re: Omezenost.
Autor: Balík
343
294
Parkour je ve svete odjakziva,David Belle a Sebastian Foucan tomuto sportu dali urcity smer a pojmenovali.............takze to ze se mlada generace nudi je hloupost................TO Viola:nevis vo co jde tak drž pysk
Reagovat
Datum: 29.5.2007 13:11
Titulek: Re: Omezenost.
Autor: Fabio(Jiters)
302
336
tento člověk k nám nepatří :-)
Reagovat
Datum: 25.5.2007 11:47
Titulek: Re: Omezenost.
Autor: Pavel
321
283
No nic ve zlým, ale ty kousky mě přišli fakt dost amatérské. Vzpomínám si, když se stavěla Prievidzská, tak jsem coby školák ze základky dal v poho 4 patro po hromosvodu bez tréninku. A byli i lepší. :-)))
Reagovat
Datum: 26.5.2007 23:18
Titulek: Re: Omezenost.
Autor: Fabio(Jitters)
313
280
tak to jste teda král, kdyby se 8/10 lidí vyhecovalo tak to taky vylezou, je to dost nebezpečný, ale nijak zvlášť těžký
Reagovat
Datum: 24.5.2007 08:11
Titulek: ?????
Autor: Brett.s
363
306
"Praktikujete Street Stunts, FreeRuning, Agresive in-line nebo podobný pouliční sport nové doby? Ozvěte se! REJ.cz" Hodlate s těma svýma kynoucima zadkama něco dělat?. Teda řeknu ti, ta Věra Smrčková, shodit takovejch padesát kilo .... tak je to pořad málo!
Reagovat
Datum: 24.5.2007 09:16
Titulek: Parkour
Autor: Anonym
276
281
Souhlasím s 2 názory výše a myslím si, že omladině chybí práce, normální sport a více starostí a hned by je takovéto roupy přešly. Až teď chápu svou babičku, která byla ráda, že mohla chodit do školy, do deseti večer sloužila tzv. na panském a byla ráda, že má co jíst a kde spát. A žádné drogy, žádný adrelin, holt tato doba je jiná, ale volný čas mladých by určitě měl být využit smyslplněji.
Reagovat
Datum: 24.5.2007 09:17
Titulek: Parkour
Autor: Anonym
333
286
Souhlasím s 2 názory výše a myslím si, že omladině chybí práce, normální sport a více starostí a hned by je takovéto roupy přešly. Až teď chápu svou babičku, která byla ráda, že mohla chodit do školy, do deseti večer sloužila tzv. na panském a byla ráda, že má co jíst a kde spát. A žádné drogy, žádný adrenalin, holt tato doba je jiná, ale volný čas mladých by určitě měl být využit smysluplněji.
Reagovat
Datum: 24.5.2007 10:57
Titulek: Re: Parkour
Autor: Gálos from: Jitters
363
297
Lidi co je to svama?! Máme radči sedět doma u PC jako to dělá vetčina děcek? Mi máme co dělat ...pilně docházíme do školy, máme spoustu povinností stejně jako každý jiný a to co tady vidíte děláme ve svém volném čase! protože nás to baví. Le parkour je SPORT jako každý jiný, ikdyž není tak známí. V Le Parkour se neužívají žádné drogy a ani alkohol a to co děláme, děláme proto aby jsme rozvílely naše scopnosti a ne proto aby jsme ničily něčí majetek, nebo abysme machrovaly před našimi vrstevníky. Je jen na nás jak se rozhodneme náš volný caš využít a naše volba je Le Parkour.
Reagovat
Datum: 24.5.2007 11:39
Titulek: Re: Parkour
Autor: Mart.ini
328
427
Nic proti vasi zabave, ale mel by ses radeji precejenom trochu vic venovat te skole. Hlavne pravopisu;-)
Reagovat
Datum: 24.5.2007 12:25
Titulek: Re: Parkour
Autor: BigKink from: Bitters
310
328
Proč mně pořát všecy mláťý do hlavi?
Reagovat
Datum: 24.5.2007 13:52
Titulek: Re: Parkour
Autor: Fabio(Jitters)
320
220
trapnej pokus
Reagovat
Datum: 24.5.2007 13:11
Titulek: Re: Parkour
Autor: Jimbo
355
318
Skakani pres zabradli a lavecky neni zadnej sport. Podle tveho pisemneho projevu se neuspesne pokousis absolvovat zvlastni skolu. Radej sed doma na prdeli a uc se.
Reagovat
Datum: 24.5.2007 13:17
Titulek: Re: Parkour
Autor: B-RAMBO-R
301
292
A vy si pane myslite, ze to vase chlastani piv po hospodach nejakej sport je? Porad jen lezite, spite a nebo chalstate! Tak tu nekritizujte nas hodne teenagery!
Reagovat
Datum: 28.5.2007 15:31
Titulek: Re: Parkour
Autor: Hockey
305
337
asi se naky *** bude muset poucit www.parkour.cz lidi radsi si proctete vo cem parkour je a drzte huby uz nemam nervy tady
Reagovat
Datum: 29.5.2007 07:41
Titulek: Re: Parkour
Autor: Carlos
360
270
Sam drz hubu nervacku, nebo ti natru loket za ucho a koleno po oko.
Reagovat
Datum: 29.5.2007 13:04
Titulek: Re: Parkour
Autor: Fabio(Jiters)
320
319
hele v klidu jo
Reagovat
Datum: 29.5.2007 13:38
Titulek: Re: Parkour
Autor: Carlos
332
265
A ty taky! Thajskej box na vas vy flakny!
Reagovat
Datum: 29.5.2007 15:30
Titulek: Re: Parkour
Autor: Hockey
348
238
jo jde videt tvoje inteligence no!!!carloossss!!!!
Reagovat
Datum: 29.5.2007 18:19
Titulek: Re: Parkour
Autor: Petr
297
338
Pro Hockey: Carlosova možná, ale tvoji jsme ještě neviděli.
Reagovat
Datum: 30.5.2007 21:09
Titulek: Re: Parkour
Autor: Hockey
321
272
heh a tvoji tez ne
Reagovat
Datum: 1.6.2007 20:12
Titulek: Re: Parkour
Autor: Fabio(Jitters)
301
305
Flakny, myslíš flákači? Tak by sis to měl zkusit
Reagovat
Datum: 28.8.2015 13:57
Titulek: Re: Parkour
Autor: Petra Loučková
207
164
Myslím,že je zbytečné mluvit sprostě a myslím,že je i zbytečné lidem něco předhazovat, pokud oni samy o to neprojeví zájem. Co člověk-to názor. Nevím ale,protč člověk má potřebu něco sprostě kritizovat jen proto,že se mu to nelíbí. To je jako s televizí-nelíbí se ti Ordinace v zahradě? Tak to přepni na jiný program! :D Kdo nemá rád tento "sport" tak ať to nekomentuje a neuráží ty,co se tím zabývají! Mně se to líbí a nevadí mi to. Asi bych jako matka měla strach a svého syna,ale to k tomu patří. Jednou je to jeho volba.....Ale učitby se měli stíhat taky :D :D
Reagovat
Datum: 10.2.2008 17:22
Titulek: Re: Parkour
Autor: omg
337
240
na prdeli bys mel sedet tag akorat ty a u toho mužeš taky držet tu svou navymachanou "držku",kdybys o parkouru aspon neco vedel tag tady nekecas takove blbosti....ja osobne se o parkour zajimam a veř nebo ne neskaču jen přes laviřky a zábradlí......
Reagovat
Datum: 25.5.2007 09:37
Titulek: Re: Parkour
Autor: G.I.Joe
302
191
No hoši chtěl bych vás vidět v americe. Tam jakmile byste někomu vlezli na barák, tak vás v lepším případě střelí do prdele. Škoda, že u nás jsou lidi, kteří si stále ještě myslí, že všechno je všech. Bohužel jak je vidět i mladá generace je k tomu vychovávána a neuvědomuje si, že svoboda jednoho končí u špičky nosu druhého.
Reagovat
Datum: 26.5.2007 23:21
Titulek: Re: Parkour
Autor: Fabio(Jitters)
357
301
V Americe sou na mnohem lepší úrovni v parkouru než u nás a nikdy nikdo nikoho nestřelil do prdele a věřte, že po barákách skáčou taky
Reagovat
Datum: 27.5.2007 10:36
Titulek: Re: Parkour
Autor: Anonym
340
236
No nepochybuju o urovni americkych parkouristu, ale pochybuju o vymahatelnosti prava v CR. V americe je totiz prirozeny chranit svuj majetek. Kdybych v CR sejmul nekoho kdo mi leze po baraku, tak za to pujdu do kriminalu ja a toho vy zneuzivate...
Reagovat
Datum: 24.5.2007 11:35
Titulek: Bez titulku
Autor: zzz
311
211
no, některé názory
Reagovat
Datum: 24.5.2007 11:53
Titulek: ...?
Autor: wtf?
325
295
Hoši vcelku dobrý ale mám pár poznámek! Na úvod bych chtěl říct že skákat přes zábradlí umí každej týpek nebo děvčica, to jak skákáte se říká skrčka-neučí se to náhodou v tělesné výchově na základní škole kolem 6. třídy???dále parkur je o tom že ukážete něco co někomu připadá hodně prašněné nebo nebezpečné...ale vy jenom drtíte koule o zábradlí jak malí fakani! neříkal bych to o všech vašich kouscích ale o převážné většině. první názor že v minulých letech děti skákaly a dělaly blbosti je k věci... dělá to každej jenomže vy jste ještě nevyrostli!...
Reagovat
Datum: 24.5.2007 13:59
Titulek: Re: ...?
Autor: Fabio(Jitters)
302
224
Jo je to skrčka. Parkour není o tom ukázat někomu něco praštěnýho nebo nebezpečnýho!! Snažíme se ukázat, jak překonáme něco co nejrychleji a nejladněji. Jinak bych řekl, že by sis to měl zkusit, jak drtíme koule.
Reagovat
Datum: 24.5.2007 11:55
Titulek: Mě se to skoro líbí
Autor: Pája
311
295
To skoro platí pro skákání na zábradlí u silnice, kdy stačí málo a ohrozí někoho jiného. Jinak máte jedno jestli lezou po střechách, skalách nebo stromech. Hold naše babičky lezli na třešně a mlaďoši skáčou po střechách. Je to sport a něco dělaj. Horší je, když nedělaj nic. V čem se to tak strašně liší - nechápu ?
Reagovat
Datum: 24.5.2007 11:56
Titulek: wtf? 2
Autor: Anonym
308
282
Vy jste vylezli na střechu střední průmyslově školy?? aha tak to vám ani trocha nevěřím-takový kidy,kid,kid,kid, a dál? kid :-/
Reagovat
Datum: 24.5.2007 14:02
Titulek: Re: wtf? 2
Autor: Fabio(Jitters)
328
264
ne úplně
Reagovat
Datum: 24.5.2007 14:02
Titulek: Re: wtf? 2
Autor: Adeon
290
254
tak s epodivej na jejich stranky http://jitters.tym.cz/index.php.sekce foto!!a tam zjistis ze tam opravdu byly!!!

All:Le parkour je dobra vec a nevim co proti nim mate!!!aspon nesedej doma nebo nekde v hospodach a neberou drogy!!!
Reagovat
Datum: 24.5.2007 14:27
Titulek: Bez titulku
Autor: storm
274
308
Mno celkem mě teda udivují názory některých lidí...... Z prvu mě tento "sport" připadal taky poněkud zvláštní, ale po té co jsem zmrkl nějaká videa na Youtube - musím uznat, že to opravdu není jen tak a člověk musí opravdu něco umět... Názory typu to dřív umělo každé děcko apod. mi připadají trochu směšné a zkostnatělé..... Místo toho abyste byli alespoň trochu rádi, že i dnešní mládež něco dělá i když tochu šíleným způsem, tak tu vedete pindy jako kdybyste minimálně vyhráli Olympiadu....Osobně bych tento sport provozovat nemohl, protože na to mám opravdu své končetiny moc rád :), ale pokud to někoho opravdu baví - tak je to jenom dobře.....
Reagovat
Datum: 24.5.2007 14:40
Titulek: HAHA
Autor: Vycurat (Jitters)
334
300
Musim se pousmat... omezenost, nekterých lidí, kteří hodnotí naše schopnosti z jednoho videa, ktere bylo tocene v dvouhodinove fázi treninku, mě docela dostáva. Ti, kteří tvrdí, že to není sport, tak mají pravdu, protože se jedna o disciplínu, ve které se nesoupeří ani nesoutezi.
Příště se radsi zamyslete nad tim co napisete.
O článek jsme nežádali, přišla k nám redaktorka tohoto serveru sama. Tot vse.. pekny den :)
Reagovat
Datum: 24.5.2007 15:14
Titulek: Re: HAHA
Autor: Mart.ini
322
339
No myslim, ze jste mohli cekat i negativni reakce, kdyz jdete s vlastni kuzi na trh. Ono je to tak vzdycky a u vseho. Je jasny, ze se to nekomu nelibi, kdyz mu lezete po baraku. Jejich obavy maji aji svoje opodstatneni, kdyz neco, byt nevedome, znicite nebo ohrozujete sami sebe, ale i ostatni(napr. kdybyste na nekoho spadli). Kdyz vas to bavi, je to vas rybiz, ale nemuzete cekat, ze vas budou vsichni podporovat a placat vas po zadech, ze nesedite doma u pocitace;-)
Reagovat
Datum: 24.5.2007 22:50
Titulek: Re: HAHA
Autor: M
298
337
Pridavam se k prispevku od Mart.ini, zaroven ke spouste negativnich nazoru - je fajn, ze neco delate (a nejsou to drogy), ale ohrozjete sebe i okoli, taky se bojim, ze brzo skoncite jako Jackass, cemz je vase disciplina dost podobna. Urcite se neda ani vyloucit, ze porusujete zakazy, treba semtam znicite nejakej ten majetek.. Kazdopadne se nenechte odradit a znechutit diskuzi, vsechno novy ma sve priznivce i odpurce. Jak uz tu kdosi psal, preju hodne zlomenych koncetin pro rychlejsi vystrizliveni z tehle "modni" vlny.
Reagovat
Datum: 26.5.2007 23:31
Titulek: Re: HAHA
Autor: Fabio(Jitters)
285
261
1. Nechápu, jak ohrožujeme okolí.
2. Vy nevíte (podlě mě) co je Jackass.
3. Já přeju hodně zlomenin Vám.
Reagovat
Datum: 29.5.2007 14:36
Titulek: Re: HAHA
Autor: Klára
359
236
Líbí se mi to, je to akční, zábavné a hlavně nové, což bude asi ten kámen úrazu. Jen tak dál, ať se za pár let dočkáme slibovaných zlepšení a nových úspěchů. Šumperk je na toto ještě příliš "zaprděné" městečko, kde vládnou maloměšťáci, ale u nás v Praze je takovýchto skupinek víc. Nezažila jsem, že by došlo k nějakému ničení majetku nebo tak, jak tady některí směšně uvádějí. A o odvaze to jistě je. Neberu nikomu jeho ideály, ale i dnešní devadesátíletí jistě hráli tenis a přesto by to nedotáhli na dnešní turnaj. DOba se mění a s ní se vývíjí i sport. Tak jak někdo nechápe co je na tom skočit na olympiádě salto s pěti vruty, tak bohužel někdo nechápe parkour.Ale jeho doba příjde. Klára J.,Praha 4, toho času na "dovolené" zde, v zapadákově:)
Reagovat
Datum: 24.5.2007 17:37
Titulek: Kluci výborně
Autor: Klima
311
304
Ahoj hoši z Jitters.Moc vám fandím a nedejte se odradit žádnou kritikou.Já sám jsem se o tomto sportu dozvěděl od svého syna který se jej pokouší dělat jako začátečník a jistě se spolu uvidíte v létě jak David přijede na soustředění do Ostravy.Nikdy bych mu něco podobného nezakazoval vždyť já jsem sgymnast. blbnutím zkončil ve 36ti letech (zlomený loket-rondát flik a nedotočený salto vzad)Je mi 52let a vidím vrstevníky jak se sotva hýbou.Že jsem na tom lépe vděčím jenom sportu jako je karate,gymnastika,lyžování,posilovna a posledních 15 let paragliding.A i když jsem dědeček a to doslova pohyb bych za nic neměnil.A takovému jak ho děláte vy mohu jen fandit.Ať jsou z vás další Davidové a vydržte.Hlupáků co nic nedělají a pak jsou na stáří ošťarní je ve světě moře a je dobré mít nějaký cíl a radost z pohybu kterou pochopi jen ten kdo to zažívá.Ať vám kosti drží.Zdááár
Reagovat
Datum: 26.5.2007 23:34
Titulek: Re: Kluci výborně
Autor: Fabio(Jitters)
308
293
ošťarní je tak krásné slovo:) díky moc
Reagovat
Datum: 24.5.2007 23:23
Titulek: Skákající opice
Autor: Anonym
323
204
Určitě zajímavý článek, který otevřel mnohým nepoznané, o čemž svědčí příspěvky.Orgány činné v trestním řízení oby okamžitě po uveřejnění v tisku měli začít prověřovat, jestli se náhodou nejedná o trestný čin poškozování cizí věci a další k tomu příslušné paragrafy. Je skvělé zahánět nudu a šeď života, ale laskavě si ničte Vaše věci, nebo věci Vašich rodičů. Určit budou štěstím bez sebe. Promítla jsem si Vaše video a pokud přes plot Vaším stylem přijde víc nadšenců, jak pět lidí, tak ho ti lidé minimálně musí opravovat.Pokud někdo nahodí zídku kolem domu, případně Lékařského domu, tak ji po Vašich prostných musí dělat znovu? To je nový styl? to je neúcta k soukromému vlatnictví a k práci. Kdyby jste to uděli rodičům, prarodičům, tak si to makáte opravit. Sport patří na sportoviště.A na ty orgány jsem zvědavá, jestli jim to čas mezi grilováním a bowlingem dovolí.
Reagovat
Datum: 26.5.2007 23:27
Titulek: Re: Skákající opice
Autor: Fabio(Jitters)
336
236
áá mluvíte jako moje máti :D, nerad
Reagovat
Datum: 25.5.2007 08:57
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
491
171
Názory některých přispěvatelů na úroveň šumperských parkouristů je hodně legrační. Oni sami se zřejmě rozhodli pro nějaký sport a za dva dny už ho dělali na světové úrovni. Připadá mi to z jejich strany jako teoretické žvatlání o něčem, co sami nezažili.
Reagovat
Datum: 25.5.2007 17:14
Titulek: Nuda?Ne!
Autor: Iveta
318
211
Mám pocit,že tyto hochy raději uvidím když budou provozovat tento"sport",než abych je viděla opilé,pod vlivem drog,...což můžeme všichni vidět třeba v parku u letňáku.Posedět si tam na lavičce - na vlastní nebezpečí!Hoši z Jitters dělají aspoň něco pro svou kondičku.Já jim to jen schvaluji!Přeji jim do budoucna mnoho úspěchů a málo úrazů!!!
Reagovat
Datum: 26.5.2007 22:34
Titulek: video
Autor: Vycurat
337
271
na nove video se můžete podívat tady...http://youtube.com/watch?v=VvnsN0n26p0

je takove moje osobni ;-)
Reagovat
Datum: 27.5.2007 20:09
Titulek: Bez titulku
Autor: samantha
321
309
STE FAKT DOBŘÍ,TOHLE KDYBYCH UMĚLA...ale 14 let je asi malo na to,abych to zkusila ne???
ALE STE FAKT DOBŘÍ!!!!!!!!!POKRAČUJTE V TOMA NENECHTE SE OSTATNÍMA ODRAZOVAT....
Reagovat
Datum: 28.7.2007 16:33
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: RonieMcRea
262
287
já zacal v 13 takže zacni klidne taky ale nesmíš se predcenit a vyzovovat svoje tělo jak potrebuju a ne brambůrky 2l koly to by neslo:D
Reagovat
Datum: 28.5.2007 10:59
Titulek: Bez titulku
Autor: JARDIK
313
251
Dobra nahravka. Zadne prevratne kousky, ale dobry. Jsem sedmdesaty rocnik, sportu se venuju cely zivot a vubec si nemyslim, ze je to kravina. To se ukaze za dva, tri roky. Ale bez kondicky bych to nezkousel. Jen kluci opatrne a ne lidem na ocich. Vidite,jak jsou podrazdeni.
Reagovat
Datum: 29.5.2007 13:09
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Fabio(Jiters)
333
294
no opatrní docela jsme, ale to mám čekat před skokem, aby mě nikdo neviděl? To nejde. Většina těch lidí co sem píšou, by nám to z očí do očí neřekla.:)
Reagovat
Datum: 29.5.2007 16:47
Titulek: Bez titulku
Autor: starší ročník
379
209
ač starší ročník, tak po pečlivém shlédnutí videa neshledávám na tomto sportu nic špatného.....tak jako každý sport občas bolí, ale od toho jsou tréninky, při kterých je potřeba, aby se neopakovaly předchozí chyby.....a pokud na to ten dotyčný má, proč ne?.....rozhodně lepší, než tzv. adrenalinové sporty, jako je jízda na spojce mezi tramvajemi, nebo něco podobného, při kterých mi stávají hrůzou vlasy na hlavě....snad jenom jedna výtka - úlek, kdy okolo vás prosviští taková parta by nemusela každá generace ve zdraví zvládnout, např. já......jo abych nezapoměla, taky mám děti a taky ve věku "teenagrů"
Reagovat
Datum: 30.5.2007 21:14
Titulek: heh
Autor: Hockey
336
247
a navic v krizovych situacich se parkour hodi moc dobre!!!hej jitters serte na ty co tu rikaji jak je to nebezpecne a tak newi o co go asi to spatne pochopily...btw jedete na meeting do ovy?
Reagovat
Datum: 1.6.2007 10:54
Titulek: Re: heh
Autor: Petr
335
308
Jsi hrozne kůl, kdyz pises W namisto jednoduchyho. Jeste si dej ksiltovku na bok a delej u toho jou jou. A kdyz uz chodis kakat sem misto zachoda .. utrel sis aspon prcinku?
Reagovat
Datum: 5.6.2007 12:30
Titulek: Re: heh
Autor: Hockey
186
304
ksiltovky nejsem hoper takze shut up...lepsi delat parkour a sportovat nez sedet doma na prdeli treba jako ty...kdyz ti vadi moje w misto v tak proc pises bez hacku...!!!??? chytraku
Reagovat
Datum: 5.6.2007 22:16
Titulek: Re: heh
Autor: Petr
283
152
A proc pises ty bez hacku a carek? Shut up muzes tak akorat ty, detska hvezdo. Na prolizackach jsme si hrali uz ve skolce, na nekoho to holt prijde pozdej :D No co uz ...
Reagovat
Datum: 31.5.2007 17:19
Titulek: Parkour
Autor: Jack
344
226
Jsem ročník 70,taky bych si to chtěl zkusit,ale v tomhle věku už je větší pud sebezáchovy!!To,co děláte vy ve svém volném čase,po tom nikomu nic není! Snad jen vašim rodičům!!!:-))))A podle toho,co jsem viděl v té "prezentaci" žádný majetek neničíte,tak se vykašlete na ty řeči....jen tak dál!Přeji vám pevné zdraví.
Reagovat
Datum: 31.5.2007 19:48
Titulek: Bez titulku
Autor: TK
349
254
K tomuhle se musím vyjádřit. Velice mne popudily názory některých lidí zde na fóru. Le-Parkour, budeme-li ho brát jako sport, vznikl jako všechny ostatní sporty. Můžete namítat, že atletika (tj. běh, skok daleký, skok vysoký aj.) není sport, protože jste jako malí také skákali a běhali. A přesto to sport je. Dále také parkouristi žádným způsoben neohrožují své okolí a pokud to jsou skuteční parkouristé (v dnešní době je to, uznávám, lehce módní záležitost), neohrožují ani sebe. Ano, samozřejmě se může stát, že si někdo špatně došlápne, či mu sklouzne ruka, ale toto riziko je v každém sportu! Můžete spadnout z koně, můžete si vyrazit zuby, na fotbale zlomit nohu...proč nikdo neuráží tyto "sporty"? Parkouristé také neničí žádný veřejný ani soukromý majetek! To je pouze utkvělá představa starších spoluobčanů, kteří prostě více lpí na "svém" okolí a neberou v potaz logické argumenty a slyší pouze to, co chtějí slyšet. Copak je takový rozdíl, jestli se někdo o zábradlí opře při chůzi, nebo při skoku?
Mám toho na srdci ještě mnoho, přesto doufám, že i tento přispěvek otevře oči aspoň jednomu z těch, kdo si ho přečte.
Reagovat
Datum: 31.5.2007 20:54
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Hockey
366
290
presne tak s tim absolutne souhlasim
Reagovat
Datum: 1.6.2007 01:22
Titulek: Bez titulku
Autor: DragonMaster
249
288
Kdyby byl parkour tak spatny jak tady nekteri rikaji, tak at mi vysvetli proc ho maji Britsti policiste povinost umet? Proc poprosili UFF aby vyucovala strazniky umeni PK?
Reagovat
Datum: 1.6.2007 07:33
Titulek: Bez titulku
Autor: LUPIN
266
249
Parkour je sport jako každý jiný. Je to něco nového a někteří lidé nepochopí, proč to co oni dělali za mlada ze srandy, my děláme jako sport. Jistým způsobem je chápu. Někdo řekne, že ničíme cizí majetek, ale při pk se neničí o nic více, než při jiných sportech. Samozřejmě, občas (málokdy) se něco zničí, ale když děcka hrajou např. fotbal před barákem, tak těm taky občas balon rozbije okno. Otázka je, jestli je lepší pk nebo ne navait někde v hospodě a pak jít městem a rozbíjet, co přijde pod ruku. Samozřejmě je to o názoru, ale taky hodně zaleží jestli narazíte na skákajíci hovado nebo na parkouristu.
Reagovat
Datum: 2.6.2007 16:58
Titulek: Vzkaz od parkour.cz
Autor: admin parkour.cz
276
211
Zdravim. Je mi 25 let a venuji se aktivne parkourou a podpore parkour v Ceske Republice a rad bych odkazal diskutujici i autorku clanku na www.pakour.cz, kde si mohou precist nebulvarni informace o teto discipline - obzvlaste clanek "Co je to parkour?" - http://parkour.cz/?where=parkour

Tam se muzete docist, ze jde o rozumnou cilevedomou disciplinu, ktera rozvyjejiji cloveka jak fyzicky tak psychicky. Kluci ze Sumperka jsou pravda jeste mladi, ale relativne hodne uvedomeli a rozhodne je nelze povazovat za vadaly nebo silence.
Reagovat
Datum: 10.6.2007 21:52
Titulek: Malé objasnění.....
Autor: Soldier (jitters)
352
274
Po přečtení některých příspěvků jsem si řek že bych se taky mohl vyjádřit....

1. Moc se mi nelíbí jak někteří lidé, kteří se o parkouru dověděly poprvé z tohoto článku a netuší oč jde, se nás snaží hodnotit náš sport. Tyto bych rád odkázal na stránku www.parkour.cz kde se o parkouru dozví víc.

2. Neničíme žádný majetek, nevnikáme na cizí pozemky. Nenarušujeme ničí soukromí. Nikoho neohrožujeme. Snažíme se skákat na veřejných místech. Nejde nám o to abychom ohromily lidi kolem sebe. Děláme to hlavně pro sebe, pro posílení svého těla.

3. V parkouru jde nejen o cvičení těla ale i o překonání strachu, o překonání psychických i fyzických překážek.

4. Chtěl bych se distancovat od všech rádoby parkouristů kteří skáčou pod vlivem drog nebo alkoholu. Ti nemají s parkourem vůbec nic společného. Dále ještě od hlavně od těch, kteří si myslí že parkour je o skákání z velkých výšek a kterí se akorát zraní a ublíží si.

5. Pokud bude mít někdo zájem si s námi zaskákat nebo se prostě jen o našem sportu dozvědět víc tek není nic jednoduššího než kontaktovat buď nás na našich stránakách www.jitters.tym.cz nebo se přihlásit na fórum na parkour.cz.

Tak to je zatim vše... možná mě ještě něco napadne časem.
Reagovat
Datum: 13.6.2007 13:54
Titulek: Re: Malé objasnění.....
Autor: Mirek
337
279
Vyjádřil bych se k bodu č. 2.
Píšete, že neničíte cizí majetek, nevnikáte na cizí pozemky a snažíte se skákat na veřejných místech.
Takže Vy tvrdíte, že střecha je veřejné místo kde se každý může promenádovat jak se mu zachce? Já vám budu oponovat a řeknu Vám, že pokud lezete po střechách, tak vnikáte na cizí pozemek a ničíte cizí majetek!
Jinak ve všech dalších bodech s Vámi souhlasím, pouze u toho bodu č. 2 bych si dovolil říci to, že lžete!
Reagovat
Datum: 14.6.2007 07:51
Titulek: Re: Malé objasnění.....
Autor: Soldier
293
303
Tak to se omlouvám.... nechtěl jsem aby to takhle vyznělo. Myslel jsem tím že cíleně nic neničíme. A pokud jde o ničení střech tak lezeme pouze ne strechy na kterých je asfalt a jsou ploché takze na nich nemůžeme nic zničit. Na strechu kde jsou tašky nebo eternit bychom si nedovolili vylízt z důvodu možného poškození.
Snažíme se tedy lízt na garáže, střechy obchodů atd.....
Reagovat
Datum: 13.6.2007 13:48
Titulek: ...
Autor: Mirek
329
313
Po shlédnutí videí a fotek, bych řekl, že proti vašemu sportu nemám vůbec nic, ale to pouze do té doby, dokud dodržujete jistá pravidla. Pokud už vidím skákání po střechách, lezení po budovách, tak to se nezlobte, ale to už je opravdu moc! Copak je normální někomu vlést na střech a skákat tam? Já osobně kdybych někoho podobnýho chytl na svém baráku, tak bych mu pěkně ukázal jak se má chovat! Všechno by mělo mít své meze a to i tento sport.
Reagovat
Datum: 13.6.2007 18:35
Titulek: Bez titulku
Autor: leny
357
173
takova mala reportaz http://stream.cz/clanek/50-parkour-crew-attack/
mensi video http://www.youtube.com/watch?v=IZLyqFSTI_g&eurl=http%3A%2F%2Fparkour%2Ecz%2F
to je proty co newedi o co de a navazi se do pk.
Reagovat
Datum: 2.7.2007 00:17
Titulek: Omezenci
Autor: pa.NICK
183
275
http://www.youtube.com/watch?v=JEbYtOEftc0 sem si dovolil video, pro ty omezence co nevi co je Parkour!!
Reagovat
Datum: 13.7.2007 14:37
Titulek: Re: Omezenci
Autor: Wolfenzi
334
271
Nejsem si jistej do jaký míry víš ty co je parkour. Dvinsk neni moc dobrej příklad... už jen kvůli spoustě flipů který (což asi ani nevíš) nemaj s pk nic společnýho.
Reagovat
Datum: 7.9.2007 21:02
Titulek: popo
Autor: to je jedno
304
305
vi a skakajici opice jo nemate na le-parkour of mohelnice ja sem jeho členem
Reagovat
Datum: 2.1.2008 09:53
Titulek: Le parkour
Autor: Tomigen
313
276
Přidte do ostravy tam neco uvidíte
Reagovat
Datum: 8.1.2008 21:40
Titulek: PK
Autor: ADAMS
318
349
PARKOUR VYPADÁ STRAŠNĚ LEHCE ---- ale běžte si vyzkoušet ven udělat zepár triků a budete mít dost.PK je nejrychlejsí prekonáváni prekazek a nejde o to aby to vypadalo pekne ! kouknete se i na jino videa v spk.
Reagovat
Datum: 8.1.2008 23:03
Titulek: Re: PK
Autor: Anonym
319
313
No to je tedy blabol, praveze to musi vypadat pekne, co to tady placate? O tom to prave je ;-)
Reagovat
Datum: 11.2.2008 15:23
Titulek: Bez titulku
Autor: dino
286
267
www.crazycrash.wgz.cz
PS ::: ste fagt dobrý RESPECT
Reagovat
Datum: 25.2.2008 20:48
Titulek: Bez titulku
Autor: Marty-worhees
295
279
Jo Le´Parkour je dost dobrej sport. Sám ho provozuji a dost mě to baví.
Reagovat
Datum: 6.1.2009 10:55
Titulek: Bez titulku
Autor: boris-33
souhlas
0
nesouhlas
0
příspěvek smazán redakcí
Reagovat
Datum: 14.1.2009 15:54
Titulek: KDe najdu v Praze parkour
Autor: D8W8
251
257
čus lidi už poslední dobů se koukam na parkour. nevíte někdo kde v Praze nikdo provozuje parkour že bych chodil když někdo bude vědět tak napíšte na e-mail 0467@seznam.cz a nebo na d5784829@gmail.com do předmětu napíšte parkour
Reagovat
Datum: 27.9.2009 20:50
Titulek: Něco o parkouru
Autor: Sahir
317
299
Nepročítal jsem to tu celé, protože už po pár příspěvcích jsem si řekl dost. Tato reportáž je sice z roku 2007, ale přesto se k ní občas někdo dostane a může si tak udělat milný obrázek o parkouru.

Parkour je fyzická aktivita provozovaná v jakémkoliv prostředí(to ovšem neznamená že parkouristi lezou na cizí pozemky, nebo se snaží ničit zdi ve městě, spíše se snažíme trénovat posichu a problémům se vyhýbat). Parkour může začít provozovat každý, chce to akorát trochu vyzrálosti a dar umět uvažovat o svých činech, je logické, že když parta dětí někde bude dělat černý šmouhy na zdech, lidi je budou za jejich činy odsuzovat, nebo když si někdo po půl roce skákání odrovná klouby, všichni ale nejsou takoví. Já osobně se v parkouru spíš setkávám s lidmi, kteří studují gymnásia, nebo vysoké školy, nikoliv party puberťáků, kteří hledají zábavu na odpoledne.
Parkour je o všeobecném rozvoji, jak fyzické zdatnosti, tak posunutí psychických hranic, někdy se dá i parkour využít(není to přímo parkour, ale dost to s tím souvisí), když pomůžete paní s kočárkem, nebo nějaké starší paní vzít tašku.

Samozřejmě, nejsme svatí, prostě po pár letech zábradlí na kterém denně trénujeme vypadá jinak, než by vypadalo, kdyby sme na něm netrénovali, ale myslím si, že pokud dodržujeme určité nepsané hranice o mravech, tak neděláme nic špatného. Mohl bych o parkouru napsat knihu, ale i kdyby si jí většina lidí přečetla, nerozuměla by ani jednomu slovu. Musíte zažít, nebo vžýt se do sitace parkouristů, aby ste pochopili o čem celém to doopravdy je.

Opčas by se dalo i říct, že spíše svoje prostředí využíváme a pořád bych radši viděl někde 13-15let děti kteří rozvíjí své pohybové schopnosti, než je vidět celý den u počítače(slýchat je jak mluví ve zkratkách typu "OMG, STFU, LOL") a nebo je někde vidět brát drogy, nebo sprejovat na zdi.

Kdo by měl zájem o trochu rozsáhlejší debatu, ať klidně napíše na ICQ 287-999-909, není problém si popovídat i s člověkem, který nikdy nic takového nezkusil, ale je na tolik inteligentní, aby nejen stál, ale i naslouchal a mluvil.

P.S: Bylo to psaný na rychlo, takže omluvte pravopis a nepřehledné uspořádání, ale prostě pár slov sem k tomu napsat musel... Jinak kvalitní zdroj o parkouru v české republice je stránka www.parkour.cz
Reagovat
Datum: 10.12.2009 19:41
Titulek: Bez titulku
Autor: REMUS
281
266
Nečetl sem celej sloupec připomínek od roku 2007 ale začátek mi celkem stačil. Takže myslim, že je čas aby vás rozsoudil někdo nestrannej jako sem já a ukončil tim další dohadování, jestli je parkour dobrej nebo neni. Le parkour i freerun je dobrý. Tak jsem se rozhodl.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.