ZPRAVODAJSTVÍ

Sjezdovka v Koutech patří v létě bikerům

10. července 2018, 13:00, hap
Sjezdovka v Koutech patří v létě bikerům Kouty, Loučná nad Desnou – Vyznavači horských kol mohou v Jeseníkách otestovat nový bikepark. Na sjezdovce v Koutech nad Desnou ho postavili nadšenci z rapotínského sportovního spolku Zevl Team.

 „Troufám si říct, že nikde v republice nejsou tak velké klopené zatáčky a s takovým tvarem. Tím, že jsme tratě stavěli přímo my, bikeři, tedy lidé, kteří, troufám si říct, tomu rozumí, má to hlavu a patu,“ říká vedoucí Zevl Teamu Josef Kašík.
Bikepark v areálu Kareš poblíž Loučné nad Desnou se otevřel hned na začátku prázdnin. Nová trať bude sloužit pro trénink disciplín downhill, enduro a freeride. Bikeři se při stavbě trati inspirovali například v Kanadě nebo Francii. Jeseníky jsou obecně pro bikery atraktivní lokalitou, takže nový bikepark by o návštěvníky neměl mít nouzi. Počítá se s tím, že bikepark bude fungovat až do začátku zimní sezóny a mimo jiné nabídne třeba i tréninky pro děti.
„Já v mém věku to už asi zkoušet nebudu, letos v létě mi bude pětapadesát a přiznám se, že horská kola nejsou úplně moje doména. Spolu s rodinou jsme do Loučné přijeli, abychom si užili turistiku a možná nějaké koupání poblíž. Věřím ale tomu, že pro spoustu mých známých a především pro jejich děti může být bikepark velkým tahákem,“ dodal Martin Potužník z Olomouce, který se s rodinou rozhodl strávit první prázdninové dny v Loučné nad Desnou a okolí.


Foto: Zevl Team

Trať si bikeři sami vymýšleli i stavěli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.