ZPRAVODAJSTVÍ

Sjezdovka v Koutech patří v létě bikerům

10. července 2018, 13:00, hap
Sjezdovka v Koutech patří v létě bikerům Kouty, Loučná nad Desnou – Vyznavači horských kol mohou v Jeseníkách otestovat nový bikepark. Na sjezdovce v Koutech nad Desnou ho postavili nadšenci z rapotínského sportovního spolku Zevl Team.

 „Troufám si říct, že nikde v republice nejsou tak velké klopené zatáčky a s takovým tvarem. Tím, že jsme tratě stavěli přímo my, bikeři, tedy lidé, kteří, troufám si říct, tomu rozumí, má to hlavu a patu,“ říká vedoucí Zevl Teamu Josef Kašík.
Bikepark v areálu Kareš poblíž Loučné nad Desnou se otevřel hned na začátku prázdnin. Nová trať bude sloužit pro trénink disciplín downhill, enduro a freeride. Bikeři se při stavbě trati inspirovali například v Kanadě nebo Francii. Jeseníky jsou obecně pro bikery atraktivní lokalitou, takže nový bikepark by o návštěvníky neměl mít nouzi. Počítá se s tím, že bikepark bude fungovat až do začátku zimní sezóny a mimo jiné nabídne třeba i tréninky pro děti.
„Já v mém věku to už asi zkoušet nebudu, letos v létě mi bude pětapadesát a přiznám se, že horská kola nejsou úplně moje doména. Spolu s rodinou jsme do Loučné přijeli, abychom si užili turistiku a možná nějaké koupání poblíž. Věřím ale tomu, že pro spoustu mých známých a především pro jejich děti může být bikepark velkým tahákem,“ dodal Martin Potužník z Olomouce, který se s rodinou rozhodl strávit první prázdninové dny v Loučné nad Desnou a okolí.


Foto: Zevl Team

Trať si bikeři sami vymýšleli i stavěli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.