ZPRAVODAJSTVÍ

Sjezdovka v Koutech patří v létě bikerům

10. července 2018, 13:00, hap
Sjezdovka v Koutech patří v létě bikerům Kouty, Loučná nad Desnou – Vyznavači horských kol mohou v Jeseníkách otestovat nový bikepark. Na sjezdovce v Koutech nad Desnou ho postavili nadšenci z rapotínského sportovního spolku Zevl Team.

 „Troufám si říct, že nikde v republice nejsou tak velké klopené zatáčky a s takovým tvarem. Tím, že jsme tratě stavěli přímo my, bikeři, tedy lidé, kteří, troufám si říct, tomu rozumí, má to hlavu a patu,“ říká vedoucí Zevl Teamu Josef Kašík.
Bikepark v areálu Kareš poblíž Loučné nad Desnou se otevřel hned na začátku prázdnin. Nová trať bude sloužit pro trénink disciplín downhill, enduro a freeride. Bikeři se při stavbě trati inspirovali například v Kanadě nebo Francii. Jeseníky jsou obecně pro bikery atraktivní lokalitou, takže nový bikepark by o návštěvníky neměl mít nouzi. Počítá se s tím, že bikepark bude fungovat až do začátku zimní sezóny a mimo jiné nabídne třeba i tréninky pro děti.
„Já v mém věku to už asi zkoušet nebudu, letos v létě mi bude pětapadesát a přiznám se, že horská kola nejsou úplně moje doména. Spolu s rodinou jsme do Loučné přijeli, abychom si užili turistiku a možná nějaké koupání poblíž. Věřím ale tomu, že pro spoustu mých známých a především pro jejich děti může být bikepark velkým tahákem,“ dodal Martin Potužník z Olomouce, který se s rodinou rozhodl strávit první prázdninové dny v Loučné nad Desnou a okolí.


Foto: Zevl Team

Trať si bikeři sami vymýšleli i stavěli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.