SPORT

Sjezdař Adam Kotzmann je mistrem republiky! S náskokem vyhrál obří slalom

4. dubna 2018, 17:00, Petr Fišer
Sjezdař Adam Kotzmann je mistrem republiky! S náskokem vyhrál obří slalom Špindlerův mlýn - Na vědomost se dává fantastická zpráva. Adam Kotzmann je poprvé v kariéře mistrem republiky! Lyžař ze Ski klubu Šumperk dokázal být nejrychlejší v obou kolech mezinárodně obsazeného obřího slalomu a s náskokem jedné vteřiny a tří setin zaslouženě vyhrál před Henrichem Katreničem ze Slovenska.

 Na černé sjezdovce ve Špindlerově Mlýně byl jen těžko k poražení.
Republikový šampionát zastihl jednoho z favoritů na zisk zlaté medaile ve velmi dobré formě. S velkou grácií a v maximální míře se mu podařilo prodat obrovské zkušenosti, které nasbíral na nedávných zimních olympijských hrách. I když se v Koreji neprosadil, byla to škola k nezaplacení. „Konečně mi to vyšlo,“ jásal s úsměvem na tváři po slavnostním ceremoniálu. Potěšilo ho nejen celkové prvenství, ale i výrazný náskok před druhým v pořadí. „V Koreji jsem byl rád za to, že jsem mohl trénovat s nejlepšími na světě. Bylo to poučné a taky přínosné. Když zjistíte, že vám ve srovnatelných podmínkách nijak zvlášť neujíždějí, podpoří to vaši sebedůvěru. Sice jsem byl po návratu několik dní nemocný, ale naštěstí mě to zásadněji nepoznamenalo,“ pochvaloval si šumperský rodák.
Z obřího slalomu medaile vyrobená z nejhodnotnějšího kovu a ze slalomu klasického? Cenné stříbro! Kotzmannovi vyšlo letošní mistrovství republiky parádně. Všem dokázal, že jeho olympijská nominace byla oprávněná. „Škoda dvou velkých chyb v prvním kole,“ litoval přehmatů, kterých se dopustil v nájezdu do roviny a dole ve vlásenkách. „Ani druhá runda nebyla úplně optimální. Dokonce jsem si ještě trochu přilehl. Druhé místo každopádně beru všemi deseti, jsem s ním spokojený. Placka se vždycky počítá,“ prohlásil nadšeně po závodě, v němž jasně kraloval specialista na technicky laděnou disciplínu Ondřej Berndt.


Foto: archiv

Adam Kotzmann si ze Špindlerova Mlýna odvezl dva medailové úspěchy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.