SPORT

Sjezdař Adam Kotzmann je mistrem republiky! S náskokem vyhrál obří slalom

4. dubna 2018, 17:00, Petr Fišer
Sjezdař Adam Kotzmann je mistrem republiky! S náskokem vyhrál obří slalom Špindlerův mlýn - Na vědomost se dává fantastická zpráva. Adam Kotzmann je poprvé v kariéře mistrem republiky! Lyžař ze Ski klubu Šumperk dokázal být nejrychlejší v obou kolech mezinárodně obsazeného obřího slalomu a s náskokem jedné vteřiny a tří setin zaslouženě vyhrál před Henrichem Katreničem ze Slovenska.

 Na černé sjezdovce ve Špindlerově Mlýně byl jen těžko k poražení.
Republikový šampionát zastihl jednoho z favoritů na zisk zlaté medaile ve velmi dobré formě. S velkou grácií a v maximální míře se mu podařilo prodat obrovské zkušenosti, které nasbíral na nedávných zimních olympijských hrách. I když se v Koreji neprosadil, byla to škola k nezaplacení. „Konečně mi to vyšlo,“ jásal s úsměvem na tváři po slavnostním ceremoniálu. Potěšilo ho nejen celkové prvenství, ale i výrazný náskok před druhým v pořadí. „V Koreji jsem byl rád za to, že jsem mohl trénovat s nejlepšími na světě. Bylo to poučné a taky přínosné. Když zjistíte, že vám ve srovnatelných podmínkách nijak zvlášť neujíždějí, podpoří to vaši sebedůvěru. Sice jsem byl po návratu několik dní nemocný, ale naštěstí mě to zásadněji nepoznamenalo,“ pochvaloval si šumperský rodák.
Z obřího slalomu medaile vyrobená z nejhodnotnějšího kovu a ze slalomu klasického? Cenné stříbro! Kotzmannovi vyšlo letošní mistrovství republiky parádně. Všem dokázal, že jeho olympijská nominace byla oprávněná. „Škoda dvou velkých chyb v prvním kole,“ litoval přehmatů, kterých se dopustil v nájezdu do roviny a dole ve vlásenkách. „Ani druhá runda nebyla úplně optimální. Dokonce jsem si ještě trochu přilehl. Druhé místo každopádně beru všemi deseti, jsem s ním spokojený. Placka se vždycky počítá,“ prohlásil nadšeně po závodě, v němž jasně kraloval specialista na technicky laděnou disciplínu Ondřej Berndt.


Foto: archiv

Adam Kotzmann si ze Špindlerova Mlýna odvezl dva medailové úspěchy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.