KULTURA

Sioux bude řádit na Štěpána

21. prosince 2016, 12:00, Ondřej Polák
Sioux bude řádit na Štěpána Šumperk - Pro někoho k Vánocům neodmyslitelně patří sledování pohádky Mrazík, pro jiného zase komedie Sám doma, ovšem pro šumperské rockové fanoušky by vánoční svátky nebyly kompletní, aniž by si zařádili na Štěpánském koncertě skupiny Sioux.

 Tradice svatoštěpánských koncertů šumperského kvintetu sahá do devadesátých let. Od té doby se na druhý svátek vánoční scházejí fanoušci s kapelou, aby společně vypotili kila nabraná během štědrovečerního hodování a hlavně se setkali přátelé s přáteli.


Foto: Ondřej Polák

Vašek Šťastný a Honza Koukola i další tři členové kapely Sioux pilně zkouší na tradiční svatoštěpánský koncert.

Host z Aljašky

I letos se koncert uskuteční na tradičním místě – v H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku. Termín 26. prosinec je nabíledni, začátek pořadatelé stanovili na půl devátou večerní. Vstupné činí 90 korun.
Nejprve se posluchačům představí písničkář Willis Fireball, rodák z Nového Mexika žíjící na Aljašce, který v Šumperku působil na konci devadesátých let jako učitel angličtiny. Po „předkapele“ z Ameriky si pódium pro sebe zaberou již Siouxové. Kapela hraje od roku 1999 v neměnné sestavě. Její hudba, originální směsice žánrů a hudebních poloh, má stále co říct. Speciálně pro letošní štěpánský koncert si hudební parta kolem zpěváka a cestovatele Karla Kocůrka připravila několik nových písniček.
„Během uplynulého roku jsme výrazně zvýšili koncertní aktivitu, do světa jsme vypustili náš vůbec první videoklip Můj svět a v provozu máme konečně i vlastní facebookový profil,“ shrnul současnou kondici kapely bubeník Vašek Šťastný.

Nový videoklip Můj svět:

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.