KULTURA

Sioux bude řádit na Štěpána

21. prosince 2016, 12:00, Ondřej Polák
Sioux bude řádit na Štěpána Šumperk - Pro někoho k Vánocům neodmyslitelně patří sledování pohádky Mrazík, pro jiného zase komedie Sám doma, ovšem pro šumperské rockové fanoušky by vánoční svátky nebyly kompletní, aniž by si zařádili na Štěpánském koncertě skupiny Sioux.

 Tradice svatoštěpánských koncertů šumperského kvintetu sahá do devadesátých let. Od té doby se na druhý svátek vánoční scházejí fanoušci s kapelou, aby společně vypotili kila nabraná během štědrovečerního hodování a hlavně se setkali přátelé s přáteli.


Foto: Ondřej Polák

Vašek Šťastný a Honza Koukola i další tři členové kapely Sioux pilně zkouší na tradiční svatoštěpánský koncert.

Host z Aljašky

I letos se koncert uskuteční na tradičním místě – v H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku. Termín 26. prosinec je nabíledni, začátek pořadatelé stanovili na půl devátou večerní. Vstupné činí 90 korun.
Nejprve se posluchačům představí písničkář Willis Fireball, rodák z Nového Mexika žíjící na Aljašce, který v Šumperku působil na konci devadesátých let jako učitel angličtiny. Po „předkapele“ z Ameriky si pódium pro sebe zaberou již Siouxové. Kapela hraje od roku 1999 v neměnné sestavě. Její hudba, originální směsice žánrů a hudebních poloh, má stále co říct. Speciálně pro letošní štěpánský koncert si hudební parta kolem zpěváka a cestovatele Karla Kocůrka připravila několik nových písniček.
„Během uplynulého roku jsme výrazně zvýšili koncertní aktivitu, do světa jsme vypustili náš vůbec první videoklip Můj svět a v provozu máme konečně i vlastní facebookový profil,“ shrnul současnou kondici kapely bubeník Vašek Šťastný.

Nový videoklip Můj svět:

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.