ZPRAVODAJSTVÍ

Simulanti vylákali od státu přes jeden milión korun

16. května 2017, 07:00, jak
Okres - Tři muži ze Šumperska a Prahy včetně zatím jedné firmy si vyslechli obvinění z trestného činu podvod. Od státu měli vylákat dávky na nemocenském pojištění za více než jeden milión korun, když po dobu šesti let předstírali různá onemocnění. Dotyčná firma o černotě věděla a s výtečníky spolupracovala.

 „Pachatelé uzavírali pracovní smlouvy s různými firmami už s vědomím, že pár dní poté nastoupí na dlouhodobou pracovní neschopnost. Ke kontrolám u lékaře se nedostavovali nebo přicházeli se zpožděním,“ uvedla mluvčí policie Ivana Paroulková. Dotyčné firmy podvodníci sami vlastnili, případně šlo o nesolventní podniky jejich známých. „Od roku 2008 do roku 2013 takto od státu vylákali dávky na nemocenském pojištění ve výši 1,3 miliónu korun,“ uvedla Paroulková.
Na důkazně komplikovaném případu pracovali kriminalisté několik měsíců a až v těchto dnech se jim podařilo složitý propletenec vztahů definitivně rozluštit. Státní žalobce tak mohl minulý týden všechny zainteresované osoby obvinit.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.