ZPRAVODAJSTVÍ

Simulanti vylákali od státu přes jeden milión korun

16. května 2017, 07:00, jak
Okres - Tři muži ze Šumperska a Prahy včetně zatím jedné firmy si vyslechli obvinění z trestného činu podvod. Od státu měli vylákat dávky na nemocenském pojištění za více než jeden milión korun, když po dobu šesti let předstírali různá onemocnění. Dotyčná firma o černotě věděla a s výtečníky spolupracovala.

 „Pachatelé uzavírali pracovní smlouvy s různými firmami už s vědomím, že pár dní poté nastoupí na dlouhodobou pracovní neschopnost. Ke kontrolám u lékaře se nedostavovali nebo přicházeli se zpožděním,“ uvedla mluvčí policie Ivana Paroulková. Dotyčné firmy podvodníci sami vlastnili, případně šlo o nesolventní podniky jejich známých. „Od roku 2008 do roku 2013 takto od státu vylákali dávky na nemocenském pojištění ve výši 1,3 miliónu korun,“ uvedla Paroulková.
Na důkazně komplikovaném případu pracovali kriminalisté několik měsíců a až v těchto dnech se jim podařilo složitý propletenec vztahů definitivně rozluštit. Státní žalobce tak mohl minulý týden všechny zainteresované osoby obvinit.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).