ZPRAVODAJSTVÍ

Simulanti vylákali od státu přes jeden milión korun

16. května 2017, 07:00, jak
Okres - Tři muži ze Šumperska a Prahy včetně zatím jedné firmy si vyslechli obvinění z trestného činu podvod. Od státu měli vylákat dávky na nemocenském pojištění za více než jeden milión korun, když po dobu šesti let předstírali různá onemocnění. Dotyčná firma o černotě věděla a s výtečníky spolupracovala.

 „Pachatelé uzavírali pracovní smlouvy s různými firmami už s vědomím, že pár dní poté nastoupí na dlouhodobou pracovní neschopnost. Ke kontrolám u lékaře se nedostavovali nebo přicházeli se zpožděním,“ uvedla mluvčí policie Ivana Paroulková. Dotyčné firmy podvodníci sami vlastnili, případně šlo o nesolventní podniky jejich známých. „Od roku 2008 do roku 2013 takto od státu vylákali dávky na nemocenském pojištění ve výši 1,3 miliónu korun,“ uvedla Paroulková.
Na důkazně komplikovaném případu pracovali kriminalisté několik měsíců a až v těchto dnech se jim podařilo složitý propletenec vztahů definitivně rozluštit. Státní žalobce tak mohl minulý týden všechny zainteresované osoby obvinit.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.