KULTURA

Simona Stašová - dvě a půl hodiny na jevišti

26. března 2011, 22:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Simona Stašová - dvě a půl hodiny na jevišti Zábřeh - Simona Stašová exceluje na scéně Divadla Rokoko ve one woman show Shirley Valentine již téměř tři roky. Její výkon budou moci nyní posoudit i návštěvníci kulturního domu v Zábřehu – herečka zde 5. dubna představí více než dvouhodinové monodrama z dílny známého britského komediografa Willy Russella.

Dcera herečky Jiřiny Bohdalové působí od devadesátých let v Městských divadlech pražských. V současné době hostuje v Divadle na Jezerce, v Divadle v Řeznické, ale také v příbramském divadle, kde v roce 2008 získala Cenu Thalie za roli Evy ve hře Drobečky z perníku. Stala se rovněž vyhledávanou filmovou a televizní herečkou, hrála v desítkách filmů a seriálů. V současné době natáčí s Jiřím Vejdělkem nový film Muži v naději, s jehož premiérou se počítá v září 2011.

One woman show Simony Stašové Shirley Valentine pojednává o obyčejné ženě ve středních letech, která stárne v panelákovém bytě, má dvě dospělé děti a manžela, který přichází po práci unavený domů. Život je v zaběhaných kolejích a není žádná šance na změnu. Snad proto Shirley podlehne návrhu své kamarádky a udělá něco, co se od ní neočekává – odjede na dovolenou do Řecka. Tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené.
 

Bravurní komedie o hledání vlastní identity je určena všem, kteří mají rádi dobrou zábavu. Navíc se jedná o skvěle napsané monodrama, v němž herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta. „Mám touhu zaplnit scénu nejen sama sebou, ale všemi postavami, na které Shirley vzpomíná, hovoří s nimi a vybavuje si je. Je jich asi sedmnáct, nepočítám-li psa Vlkodava,“ popisuje s humorem svou roli Simona Stašová.

Její zábřežské představení začíná v 19 hodin. Vstupenky v hodnotě 210 a 240 korun lze zakoupit v obvyklých předprodejích – infocentru v Zábřehu a ve Štítech, šumperské cestovní agentuře Atlas a prodejně Darka v Mohelnici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.3.2011 00:21
Titulek: dobrý...
Autor: aNONYM
50
Simona Stašová 2,5 hodiny na jevišti, pracující člověk 8,5 hodiny v zaměstnání.
Reagovat
Datum: 27.3.2011 10:28
Titulek: Re: dobrý...
Autor: anonym
55
Já většinou souhlasím s Vašimi názory a dávám Vám za pravdu, ale tato věta je, jakoby jste ji nepsal Vy! Ten aNONYM se všeobecným přehledem a který dodává těmto diskuzím tu správnou šťávu. A teď tento výkřik!!! Zklamalo mě to.
Reagovat
Datum: 27.3.2011 14:32
Titulek: Re: dobrý...
Autor: aNONYM
150
V pohodě, to byla jen taková provokace, ještě mě úplně neznáte :-) A díky za reakci.
Reagovat