KULTURA

Simona Stašová - dvě a půl hodiny na jevišti

26. března 2011, 22:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Simona Stašová - dvě a půl hodiny na jevišti Zábřeh - Simona Stašová exceluje na scéně Divadla Rokoko ve one woman show Shirley Valentine již téměř tři roky. Její výkon budou moci nyní posoudit i návštěvníci kulturního domu v Zábřehu – herečka zde 5. dubna představí více než dvouhodinové monodrama z dílny známého britského komediografa Willy Russella.

Dcera herečky Jiřiny Bohdalové působí od devadesátých let v Městských divadlech pražských. V současné době hostuje v Divadle na Jezerce, v Divadle v Řeznické, ale také v příbramském divadle, kde v roce 2008 získala Cenu Thalie za roli Evy ve hře Drobečky z perníku. Stala se rovněž vyhledávanou filmovou a televizní herečkou, hrála v desítkách filmů a seriálů. V současné době natáčí s Jiřím Vejdělkem nový film Muži v naději, s jehož premiérou se počítá v září 2011.

One woman show Simony Stašové Shirley Valentine pojednává o obyčejné ženě ve středních letech, která stárne v panelákovém bytě, má dvě dospělé děti a manžela, který přichází po práci unavený domů. Život je v zaběhaných kolejích a není žádná šance na změnu. Snad proto Shirley podlehne návrhu své kamarádky a udělá něco, co se od ní neočekává – odjede na dovolenou do Řecka. Tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené.
 

Bravurní komedie o hledání vlastní identity je určena všem, kteří mají rádi dobrou zábavu. Navíc se jedná o skvěle napsané monodrama, v němž herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta. „Mám touhu zaplnit scénu nejen sama sebou, ale všemi postavami, na které Shirley vzpomíná, hovoří s nimi a vybavuje si je. Je jich asi sedmnáct, nepočítám-li psa Vlkodava,“ popisuje s humorem svou roli Simona Stašová.

Její zábřežské představení začíná v 19 hodin. Vstupenky v hodnotě 210 a 240 korun lze zakoupit v obvyklých předprodejích – infocentru v Zábřehu a ve Štítech, šumperské cestovní agentuře Atlas a prodejně Darka v Mohelnici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.3.2011 00:21
Titulek: dobrý...
Autor: aNONYM
51
Simona Stašová 2,5 hodiny na jevišti, pracující člověk 8,5 hodiny v zaměstnání.
Reagovat
Datum: 27.3.2011 10:28
Titulek: Re: dobrý...
Autor: anonym
56
Já většinou souhlasím s Vašimi názory a dávám Vám za pravdu, ale tato věta je, jakoby jste ji nepsal Vy! Ten aNONYM se všeobecným přehledem a který dodává těmto diskuzím tu správnou šťávu. A teď tento výkřik!!! Zklamalo mě to.
Reagovat
Datum: 27.3.2011 14:32
Titulek: Re: dobrý...
Autor: aNONYM
151
V pohodě, to byla jen taková provokace, ještě mě úplně neznáte :-) A díky za reakci.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.