KULTURA

Simona Stašová - dvě a půl hodiny na jevišti

26. března 2011, 22:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Simona Stašová - dvě a půl hodiny na jevišti Zábřeh - Simona Stašová exceluje na scéně Divadla Rokoko ve one woman show Shirley Valentine již téměř tři roky. Její výkon budou moci nyní posoudit i návštěvníci kulturního domu v Zábřehu – herečka zde 5. dubna představí více než dvouhodinové monodrama z dílny známého britského komediografa Willy Russella.

Dcera herečky Jiřiny Bohdalové působí od devadesátých let v Městských divadlech pražských. V současné době hostuje v Divadle na Jezerce, v Divadle v Řeznické, ale také v příbramském divadle, kde v roce 2008 získala Cenu Thalie za roli Evy ve hře Drobečky z perníku. Stala se rovněž vyhledávanou filmovou a televizní herečkou, hrála v desítkách filmů a seriálů. V současné době natáčí s Jiřím Vejdělkem nový film Muži v naději, s jehož premiérou se počítá v září 2011.

One woman show Simony Stašové Shirley Valentine pojednává o obyčejné ženě ve středních letech, která stárne v panelákovém bytě, má dvě dospělé děti a manžela, který přichází po práci unavený domů. Život je v zaběhaných kolejích a není žádná šance na změnu. Snad proto Shirley podlehne návrhu své kamarádky a udělá něco, co se od ní neočekává – odjede na dovolenou do Řecka. Tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené.
 

Bravurní komedie o hledání vlastní identity je určena všem, kteří mají rádi dobrou zábavu. Navíc se jedná o skvěle napsané monodrama, v němž herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta. „Mám touhu zaplnit scénu nejen sama sebou, ale všemi postavami, na které Shirley vzpomíná, hovoří s nimi a vybavuje si je. Je jich asi sedmnáct, nepočítám-li psa Vlkodava,“ popisuje s humorem svou roli Simona Stašová.

Její zábřežské představení začíná v 19 hodin. Vstupenky v hodnotě 210 a 240 korun lze zakoupit v obvyklých předprodejích – infocentru v Zábřehu a ve Štítech, šumperské cestovní agentuře Atlas a prodejně Darka v Mohelnici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.3.2011 00:21
Titulek: dobrý...
Autor: aNONYM
53
Simona Stašová 2,5 hodiny na jevišti, pracující člověk 8,5 hodiny v zaměstnání.
Reagovat
Datum: 27.3.2011 10:28
Titulek: Re: dobrý...
Autor: anonym
58
Já většinou souhlasím s Vašimi názory a dávám Vám za pravdu, ale tato věta je, jakoby jste ji nepsal Vy! Ten aNONYM se všeobecným přehledem a který dodává těmto diskuzím tu správnou šťávu. A teď tento výkřik!!! Zklamalo mě to.
Reagovat
Datum: 27.3.2011 14:32
Titulek: Re: dobrý...
Autor: aNONYM
161
V pohodě, to byla jen taková provokace, ještě mě úplně neznáte :-) A díky za reakci.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.