SPORT

Silný vítr, hromy a blesky… Výzva v Jeseníkách stála za to

23. srpna 2017, 20:00, Petr Fišer
Silný vítr, hromy a blesky… Výzva v Jeseníkách stála za to Červenohorské sedlo - Posedmé v řadě dokázal osamocený běžec se psem vyhrát závod seriálu Rock Point – Horská výzva. Plzeňský dogtrekař Vlastimil Vágner v Jeseníkách ovládl nejen svoji kategorii, ale stal se i celkovým vítězem královské trati Long. Na Červenohorské sedlo dorazilo šest stovek aktérů, kteří si to mezi sebou rozdali na třech trasách. Velké boje musel svádět také pořadatelský tým, jemuž komplikovalo život nepříznivé počasí. Silný vítr doslova sfoukl celé zázemí a poničil většinu stanů.

 „Drsné podmínky jsou nedílnou součástí Jeseníků. Loni účastníci vybíhali do husté mlhy a nepříjemného deště. Letos byla situace ještě výrazně horší. Museli jsme hodně improvizovat,“ posteskl si ředitel Horské výzvy Pavel Zitta.
Komplikace tím neskončily. Hromy a blesky zaúřadovaly i těsně před plánovaným půlnočním startem nejdelší distance. „Po domluvě s horskou službou jsme zvolili dvouhodinový odklad. Nechtěli jsme nic riskovat. Poslat v takovém počasí závodníky na hřeben by bylo hodně nerozumné. Všichni naše rozhodnutí kvitovali, nesetkali jsme se s jakoukoli negativní reakcí. Ve vzduchu byla cítit energie, emoce a velká natěšenost,“ vypozoroval Patrik Pátek, tiskový mluvčí závodu.
Vyřknutá slova potvrdil Petr Kacar ze Šumperka, který s bratrem Ondřejem skončil druhý v mužských dvojicích. „Posun startu se na vývoji nijak nepodepsal. Spíše naopak. Jindy to bývá takové ospalé, tentokrát to mělo neskutečný drajv,“ popisoval novopečený otec. „Pro mě to byla opravdová výzva. Závod jsem absolvoval prakticky bez tréninku. Po narození dítěte je to náročné a moc času nezbývá,“ usmíval se od ucha k uchu.
Zatímco Petr se stal poprvé v životě tatínkem nedávno, jeho sourozence stejná role čeká do dvou týdnů. „Jsem teď neustále na telefonu. Ale jesenická výzva je pro nás domácí akcí a tudíž srdcovou záležitostí,“ vysvětloval svou přítomnost Ondřej Kacar.
Duo stříbrných běžců nestačilo pouze na vítězné šampióny Jana Loquenze a Jiřího Partla. Ti se potkali na Šumavě a od té doby spolu tvoří zlatý tandem. S porcí 64 kilometrů si poradili za sedm a čtvrt hodiny a znovu zopakovali triumf ve své kategorii. „V počasí, které před půlnocí panovalo, se na trať nikomu nechtělo. Nebylo by to bezpečné, takhle jsme si závod mohli víc užít. Na trase bylo hodně bahna a kamení, málo asfaltu, prostě krásný terén. Jakmile se startovní pole roztrhalo, hlídali jsme si svoji pozici,“ odhaloval Jan Loquenz.
Titul absolutního krále připadl Vlastimilu Vágnerovi z Plzně. V Jeseníkách získal sedmé prvenství v řadě. Nejrychlejší muž nejdelšího závodu se objevil v cílovém prostoru za sedm hodin a pět minut. „Byl bych rád za větší konkurenci. Nemít koho stíhat je už poměrně nuda. Zároveň to znamená, že správně trénujeme, jak pes, tak já. Dělám to fér vůči oběma a výsledky mluví za všechno,“ konstatoval Vágner.


Foto: Patrik Pátek

Absolutní prvenství připadlo Vlastimilu Vágnerovi z Plzně. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.