SPORT

SIDECARCROSS: Bratři Vejchodové slavili titul v týmové soutěži, v dlouhodobém šampionátu útočí na obhajobu stříbrného triumfu

14. října 2015, 20:00, Petr Fišer
SIDECARCROSS: Bratři Vejchodové slavili titul v týmové soutěži, v dlouhodobém šampionátu útočí na obhajobu stříbrného triumfu Dlouhá Loučka, Jinín - Tomáš a Jakub Vejchodové mají zaděláno na dvojnásobný úspěch s medailovou odezvou. Sidecarcrossový tandem ze šumperské Temenice byl minulý víkend součástí Pro Motor Sport týmu, jenž si přivlastnil další prvenství v jednodenním šampionátu družstev. Po boku Rozehnalů z Troubelic jim dělali společnost mladíci Pavel a Martin Hrochové z Mohelnice.

 Ryze lokálně postavené komando předčilo konkurenci, která čítala šest tříčlenných výběrů. Atraktivní zápolení v Dlouhé Loučce u Uničova podstoupili i Miroslav Jurka a Jan Hanulík. Snaživci ze Šumperka vytvořili trio s Králíčkem a Vybíralem a bratry Frintovými. Nakonec z toho bylo páté místo.
Rozehnalové si v doprovodném týmovém klání připsali na konto čtvrtý triumf v řadě. V hlavním mistrovství republiky s mezinárodní účastí, kde bojuje každý sám za sebe, zkompletovali o týden dříve už svůj čtrnáctý titul! Nejúspěšnější posádka v novodobé historii si obstarala potvrzující razítko jeden závod před koncem celého seriálu, v Jiníně u Strakonic znovu nasbírala nejvíce bodů ze všech. Na jihu Čech se divákům představilo dvaadvacet párů, tři z nich závodily pod australskou vlajkou.
Vejchodové figurují po jinínském dobrodružství na průběžné druhé pozici a jsou jediný krok od obhajoby loňského stříbra. Připravit je o něj můžou pouze Černý s Musilem. Temeničtí bojovníci, kteří zkoušeli novou techniku, prokázali veliký charakter. Po třetím místě z první mistrovské jízdy udělali krátce po startu druhé rundy ošklivě vypadající vývrtku a následný pád je katapultoval na poslední příčku celého startovního pole. I tak se zvedli, pokračovali a zásluhou snaživé „stíhačky“ si o několik míst polepšili. Celkově byli v Jiníně osmí, Jurka s Hanulíkem jedenáctí.


Foto: Petr Fišer
Sourozenci Vejchodové mají nadosah obhajobu stříbrného úspěchu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.