ZPRÁVY

Shodli se na tom, že se neshodnou

2. září 2014, 00:00, téma MOHELNICE, Martina Buchtová
Mohelnice - Vzájemné útoky, porušování vlastního jednacího řádu a odchod na protest proti programu zasedání. Tak by se ve stručnosti dala popsat pětihodinová schůze mohelnického zastupitelstva ve středu 27. srpna.

 Dvaačtyřicáté zasedání zastupitelského sboru, které mělo původně na programu téměř čtyřicet jednacích bodů, skončilo až po desáté hodině večerní. Z devatenácti zastupitelů přítomných na začátku schůze vydrželo do konce pouze čtrnáct. Pětice, v níž nechyběla bývalá starostka Jana Zwyrtek Hamplová, avizovala svůj dřívější odchod po té, co byl schválen návrh zastupitele Antonína Navrátila vyřadit z jednání bod týkající se problematické revitalizace náměstí Svobody.

Urážky padaly z obou stran

Bývalé a současné vedení mohelnické radnice se do sebe pustilo už od začátku. „Děkuji panu Kubovi, že mi vyhrál sázku. Říkala jsem si, že do dvaceti minut se obuje do mě nebo do pana Mikety. Stihl to do obou najednou, takže budeme mít co pít v září na oslavě mé svatby,“ uvedla po devatenácti minutách jednání Hamplová. Kritika a urážky padaly z obou stran. Zastupitelé se hádali o pojmech i správných procesních postupech při plánování investičních akcí města.
Pouze jeden z důležitých bodů jednání, který měl opravit datum na ručitelské smlouvě s Vodohospodářskými zařízeními Šumperk, a umožnit tak čerpání stamiliónové dotace na dokončení a rekonstrukci kanalizační sítě na Mohelnicku, vyvolal širší konsensus. Schválilo ho sedmnáct zastupitelů.
Mohelnické čeká ještě jedno setkání zastupitelů před říjnovými komunálními volbami. Jakožto závěrečná schůze by se už měla nést ve slavnostnějším duchu, ovšem v případě mohelnického zastupitelstva není vůbec jisté, zda znesvářené tábory jsou schopné alespoň na chvíli na sebe přestat útočit.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.9.2014 07:29
Titulek: ratatatatá
Autor: standa blábol
285
303
ratatatatá porád dokola, a nakonec si rozbijou huby:)
Reagovat
Datum: 2.9.2014 12:16
Titulek: sledoval jsem to on-line
Autor: fans
351
331
sledoval jsem to on-line a být starým Wolfem tak vezmu bič a vypráskám to hlava nehlava. exhibicionismus pana Mikety, to byl opravdu zážitek. Hamplová chtěla řešit volby, ale to je povinností státní správy a ne samosprávy, takže opět exhibice před lidmi, kteří tomu nerozumí...Kuba je zvláštní, trochu má problémy při vystupování, ale dělá to celou dobu zadarmo (úspora min. 2,0 mil Kč) a je za ním něco vidět.I když je to hrozná slibotechna a chce být s každým zadobře. To JZH odstoupila sama a ještě si nechala vyplatit odstupné. Takhle se PATRIOT nechová!! Jedinej Navrátil co řekl to splnil. Mám jasno v říjnu.
Reagovat
Datum: 2.9.2014 14:36
Titulek: Re: sledoval jsem to on-line
Autor: Nechápu
360
282
Nechápu proč se chtějí nechat Nezávislí zvolit do zastupitelstva, když z něj potom sami odcházejí/ a není to poprvé /.
Nechápu toho víc, ale p. Hamplová je ta žába na prameni.
Nezávislé volte všeci, ale kroužkujte od šestky nahoru!!!!!!!!!!§
Reagovat
Datum: 3.9.2014 20:09
Titulek: Re: sledoval jsem to on-line
Autor: Lecram
309
331
Jestli to nebude tím, že Nezávislí jsou závislí až moc, ale na moci a funkcích.
Reagovat
Datum: 5.9.2014 17:54
Titulek: Re: sledoval jsem to on-line
Autor: Petr
330
313
To je zajímavá myšlenka. Kroužkovat a ne jim tam házet celou zakřížkovanou kandidátku.
Reagovat
Datum: 2.9.2014 20:20
Titulek: Re: sledoval jsem to on-line
Autor: Barbucha
333
223
Jo, Wolf to moc nekočíroval. Ono kočírovat Kubu nejde. A ty volby prý ohrožoval právě Kuba, který se do nich montoval, i když vůbec neměl a nesměl, takže mohly být celé neplatné. To je tak, když si červ myslí, že šéfuje jabloňovému sadu.
Co jiného se dá od Kuby čekat, když o tom vůbec nic neví a ani ho nezajímá, jak to má správně být. U něj vždycky musí být po jeho, jinak jsou všichni kolem blbci.
Naštěstí už prý volby v Mohelnici převzal kraj a vysvětlil Kubovi, že si sice může hrát na starostu, ale žádný starosta nebyl a není. A doufám, že ani nikdy NEBUDE.
Reagovat
Datum: 3.9.2014 07:37
Titulek: Re: sledoval jsem to on-line
Autor: fans
343
327
s tím Kubou máš pravdu v tom, že starosta asi ne, ale nelze mu upřít, že se za něj v Mohelnici udělalo obrovský kus práce a bez mzdy. A to nebyl starosta, ale místostarosta, ale ty investice a opravy atd. dělal více méně dobře..nepamatuji takový rozvoj..a to ještě Klemš když tam byl tak nedělal nic.Město se musí udržovat nepřetržitě.
Ještě k tomu Navrátilovi - zažil jsem za něj několik jednání a vše klaplo tak jak řekl. To Miketa nebo Kuba jsou jen slibotechny.
Reagovat
Datum: 5.9.2014 11:17
Titulek: Re: sledoval jsem to on-line
Autor: RenZez
320
274
Pokud vím, tak jediný, za kým je v minulém zastupitelstvu vidět obrovský kus práce je právě Kuba!
Pak ještě trochu Navrátil, který držel kasu a snažil se ji udržet v rozumných číslech.
Kdo po svém palácovém převratu jen žvanil a za odstupné, které si vyplatil po svém útěku, aby měl na žlutou ojetinu je klika slunečnicových mávátek.

Ta jejich kampaň mi silně připomíná dva prvky. Buď se někdo úplně zbláznil, nebo se zhlédl v designu Šlágr TV.
Ovšem obojí je totální úpadek.
Buď ducha, nebo vkusu.
Rozumný člověk si vybere sám...
Reagovat
Datum: 4.9.2014 09:29
Titulek: Re: sledoval jsem to on-line
Autor: Pavla
351
187
Je smutné, že mohelnické zastupitelstvo řídí komunista. Při vší úctě k jeho věku, už se neorientuje v problému.
Reagovat
Datum: 4.9.2014 17:02
Titulek: Re: sledoval jsem to on-line
Autor: Lecram
342
307
Je bezpartijní na kandidátce KSČM
Reagovat
Datum: 4.9.2014 19:41
Titulek: Re: sledoval jsem to on-line
Autor: Josef
336
337
Bezpartijni za KSČM, ale co ty predchozi organizace? KSČ a ta jejich VB atd.
Reagovat
Datum: 7.9.2014 11:14
Titulek: Re: sledoval jsem to on-line
Autor: Mr.Dalas Vráťou
364
229
Ať je co je, hlavně už je mimo. Člověk má vědět, kdy už je za vrcholem a odejít.
Reagovat
Datum: 2.9.2014 20:31
Titulek: Re: sledoval jsem to on-line
Autor: Barbucha
335
300
Navrátil většinou nic neříká, aby nemusel nic plnit. Když se bude hledat starosta, který skoro nic nepokazí, protože skoro nic nedělá, Navrátil by měl být první volba.
A s tím PATRIOTEM, jedna taková raketka by mohla vyřešit celé vedení města. Škoda že jsou to rakety země-vzduch.
Reagovat
Datum: 7.9.2014 11:22
Titulek: Re: sledoval jsem to on-line
Autor: Motýl Emanuel
350
275
Tak to je zcela mimo mísu. Kdo si myslí, že Navrátil nic neudělal za ty 4 roky a Nezávislí ano, pak žije v jiném městě než Mohelnici.
Ale každý má právo na názor...Jen mi prosím někdo řekněte, co udělala paní magistra Hamplová pro Mohelnici za těch 15 let, co tam sedí, ale konkrétně? Kromě pár žalob na své oponenty neudělala vůbec NIC. Sice pořád mluví, jak nás zachránila, protože město bylo v krizi...Ona tu krizi způsobuje, ona je příčinou rozhádaných vztahů v zastupitelstvu. Kolik lidí už se od ní za ty léta odvrátilo? To ani nelze posčítat. V poslední době paní Karafiátová a pan Kubíček. Je to všechno jen náhoda?
Paní magistra městu nejvíce prospěje, když už kandidovat nebude. Ať odjedou ve žluým Porsche do Františkova Těšína a žijí tam.
Reagovat
Datum: 10.9.2014 07:54
Titulek: Re: sledoval jsem to on-line
Autor: Barbucha
323
273
Že by prozření paní Karafiátové bylo z poslední doby, to bych neřekl. Ona hned po volbách, když zjistila, že by byla s opozicí, z čehož nekoukaly žádné funkce a tím taky žádné odměny, tak otočila a byla za to odměněna tolika funkcemi, že jich snad v mohelnické historii neměl tolik nikdo. To je tak, když se odměny sčítají.
A pan Kubíček, tomu nerozumím. Mám pocit, že u něj se to datuje zhruba od jeho odchodu do důchodu. To může lidi, pro které je práce hlavní náplní, hodně poznamenat a hledají nové pole pro realizaci. Slyšel jsem některé jeho dlouhé přednášky na zastupitelstvu o věcech, které tam vůbec nepatřily. Byl vedoucí pracovník a v důchodu mu možná chyběl pocit důležitosti. Tak si ho zajistil jinak. On ale nikdy nekandidoval na stejné kandidátce. Měli z něj na těch pár měsíců udělat starostu, alespoň by se vidělo, jestli by zvládal i jiné věci než ty, které ho zajímají. Kuba si stejně pořád stěžuje, že je toho na něj hodně a že některé důležité věci nedělá, protože na ně nemá čas. Zastupitelstvo by mohl řídit starosta a ne jen řadový člen, protože to Kuba nezvládá.
No ale nevzali ho ani do rady a to ji nemají naplněnou. Nikdo z jeho nových přátel ho ani nenavrhl. Že by ho tam nechtěli? Že by ho měli na to, aby za ně dělal špinavou práci?
Reagovat
Datum: 11.9.2014 11:21
Titulek: Re: sledoval jsem to on-line
Autor: Dalibor U.
315
254
Mám paní Karafiátovou za velice slušnou paní. Nemyslím si, že odešla z nějaké opozice kamsi jinam. Podle mě to u ní bylo stejné, jako u jiných lidí v minulosti, kteří nemohli už poslouchat ty lži a manipulace paní advokátky.
Pan Kubíček je další příklad slušného člověka, který prokoukl to lhaní paní advokátky. Nic jiného v tom nehledejte.
Reagovat
Datum: 3.9.2014 13:18
Titulek: Kdyby hloupost nadnášela
Autor: Dr. Štrosmajer
338
295
Jak pravil klasik: Kdyby hloupost nadnášela, tak Mgr. Zwyrtek-Hamplová bude Mohelnicí poletovat jako holubička.
Reagovat
Datum: 3.9.2014 14:10
Titulek: Re: Kdyby hloupost nadnášela
Autor: Barbucha
343
277
Z čeho tak usuzujete? To, že člověk vidí překážky a varuje před dopady, není znak hlouposti, ale nadání. I Wolf často vyslovuje své obavy. Je hloupý?
http://psychologie.cz/vlastnosti-nadanych-lidi/

Ona je všechno možné. Možná mrcha, možná vypočítavá, ale hloupá určitě není.
Reagovat
Datum: 5.9.2014 11:21
Titulek: Re: Kdyby hloupost nadnášela
Autor: Petr Rosípal
333
250
Taky Barbucha.
Jednak je to jen čmoud a jednak je z kategorie bezmozek.
Reagovat
Datum: 3.9.2014 18:59
Titulek: Aleš Miketa se stal manažerem projektu Horní Pomoraví II
Autor: Anonym
335
312
Aktuality Vodohospodářská zařízení Šumperk a.s.
Šumperk 11. srpna – Do čela složitého projektu Horní Pomoraví II, který má vylepšit kanalizační strukturu v regionu Šumperska, jmenovalo představenstvo společnosti VHZ Šumperk mohelnického zastupitele Aleše Miketu. Ing. Miketa je zároveň členem představenstva a díky dennímu kontaktu se stavbou má k projektu velmi blízko. Jako manažer projektu HP II posílil management společnosti. Již koncem minulého měsíce zasedl do křesla předsedy představenstva František Winter, místostarosta Hanušovic a taktéž člen představenstva. Vystřídal tak ve funkci Libora Dostála, který se kvůli pracovním povinnostem v nové manažerské pozici v Brně vzdal funkce. Pětičlenné představenstvo doplnil Pavel Žerníček, starosta Rapotína. http://www.vhz.cz/aktuality/vhz-zmeny-v-predstavenstvu.html
Reagovat
Datum: 4.9.2014 09:27
Titulek: Re: Aleš Miketa se stal manažerem projektu Horní Pomoraví
Autor: Pavla
338
306
Zajalo mě, že na zastupitelstvu pan Miketa řekl, že hájí zájmy VHZ. To je v jasném rozporu se slibem zastupitele. Pokud chce mít trafiku ve VHZ, neměl by být zastupitelem a už vůbec ne znovu kandidovat.
Jinak mě pobavil velmi pan Kuba, když říkal, že má informace o tom, jak pan Miketa plní manažerskou funkci, když leze do výkopů s krompáčem.
Reagovat
Datum: 5.9.2014 11:11
Titulek: Re: Aleš Miketa se stal manažerem projektu Horní Pomoraví
Autor: Pero Rezu
297
358
To je velkej prů..r. Pomalinku to začíná ovládat klika kolem JZH, která s tímto projektem za kopu peněz naloží po svém! Jak může někdo ze Žádlovic, který nikdy nic neřídil, natož tak obrovský projekt, najednou řídit jménem Mohelnice něco, co mu vůbec nenáleží??
Tady už je možné fakt všechno!

Mohelničáci, už se probuďte a volte lidi, kteří jsou z Mohelnice a budou pracovat pro Mohelnici!!
NÉ TOTO!!
Reagovat
Datum: 4.9.2014 19:49
Titulek: Nevolte ovce
Autor: Straka
328
310
Nezávislí odejdou ze zastupitelstva a jdou si sednout do vedlejsi nalevny. To je hrozna uroven.
Paní Tkacovou jsem mel za chytrejsi. Ale boji se magistry a tak radeji posloucha na slovo. Magistra ji pak za to sveze v Porsaku.
Reagovat
Datum: 4.9.2014 22:57
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Marcel Straka
293
302
Tyhle ty ataky jsou trapne a nedustojne at si kazdy dela co chce
Reagovat
Datum: 5.9.2014 17:52
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Petr
332
312
Nemyslím si, že by si každý mohl dělat co chce. Jednou byli lidmi zvoleni, tak by měli pracovat. Jestli je někdo v koalici nebo v koalici je mi jedno, jednou je to zastupitel a má hájit zájmy města. Ty ale v místní nálevně hájit nemůže.
Reagovat
Datum: 6.9.2014 18:07
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Barbucha
308
323
Myslíte, že zvedání rukou je jejich jediná práce? A je prací pro město, když schvalují, že jednomu z nich prodají městský pozemek? Vždyť co dělat s průšvihem s dotacemi na náměstí většina řešit nechtěla. Chtějí čekat, až jim to přikážou vrátit. Holt malá domů je důležitější. Na jakýsi jiný průšvih Kuba odsekl, že nemá na to čas.
Před Esmem také opozice roky varovala. Buď se jí smáli nebo uráželi. A jak to dopadlo? Krachem. Desítky možná stamiliony, ze kterých se město mohlo mít dobře, jsou fuč. Máte tu všichni moc krátkou paměť.
Podle mě je odchod ze zasedání na protest proti urážkám z úst toho, kterého koalice pověřila vedením města, ač neumí řídit ani zasedání a musí to za něj dělat chudák pan Wolf, naprosto oprávněný. Chci vidět vás, jak tam sedíte a necháte se urážet. Je něco špatně, když většině Kubovo hrubijánství nevadí. Asi jaké město, takový jeho čelní představitel.
Reagovat
Datum: 7.9.2014 11:11
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: AntiNezávislý
372
288
Nezávislí neumí věcně řešit problémy. Pořád křičí "to je problém, tohle je hroznej průšvih", atd. Je to pořád dokola. Kolikrát jsme to už slyšeli? Kolikrát se ale za tu dobu, kdy otravují ovzduší v Mohelnici trefili? Jednou? Těch případů, kdy se netrefili, jen otrávili všem kolem život, je nespočet. Spoléhají na krátkou paměť lidí. Když se netrefí, neomluví se. Je na nás ostatních, Mohelničácích, abychom jim připomínali, co jsou zač. Jak jejich vůdkyně - advokátka odmítla peníze ze státního rozpočtu na domov pro seniory atd. Nejnovějším případem je ukázka z posledního zastupitelstva, jak paní advokátka říkala, že máme hroznej průšvih s volbami, že snad volby vůbec nebudou. Ona se opravdu nezastaví před ničím.
Tak tohle je politika Nezávislých, politika lidí, kteří si říkají patrioti. Buďto tomu slovu nerozumí a nebo vám lžou.
Reagovat
Datum: 7.9.2014 11:35
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Barbucha
343
214
Mlčet a hlasovat, tak si to představujete? To kvůli takovým, jako jste vy už město nemá ESMO!
A ty volby? Myslíte, že když je ticho, tak nebyl žádný problém? Byl! Naštěstí už není. Poptejte se na úřadě. Kuba už do voleb v Mohelnici nemá co kecat. Sebral mu to ředitel krajského úřadu. Kuba se totiž do voleb montoval neoprávněně, takže by ani nemusely platit. Nerozumí tomu, ale furt se do všeho plete. I do toho, do čeho nesmí. A sám se k tomu, že porušoval zákon, těžko přizná.
Reagovat
Datum: 5.9.2014 09:02
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Barbucha
345
265
Vadí vám, že se nechtěli nechat urážet od Kuby na zastupitelstvu, tak se jim snažíte urážky vynahradit tady?
Reagovat
Datum: 5.9.2014 11:05
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Kamil
348
350
Nevšimla jsem si, že by někdo někoho urážel... Na ZM se Kuba snažil řešit věcně program. Stejně tak Navrátuil. Že se Hamplová snažila dělat si tam z toho předvolební agitku je věc jedna, že Miketa ze sebe dělal opět hl...ka je věc druhá. Když se ani jeden z nich neprosadil a mělo se pracovat, zvedli se a šli si po svých.
Tak to vidím já.

Hlavně už nevolte Žádlovice, Moravičany a nezávislé!
Reagovat
Datum: 5.9.2014 13:52
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Barbucha
262
255
Když si nejste jistá(ý) svým pohlavím, tak se není co divit, že jste si nevšinl(a). Možná vám to připadalo, jako že jim Kuba chválihodně zatápí. Ve slušné společnosti by se to ale považovalo za urážky. Kuba je holt Kuba, neurvalý hulvát. S tím nikdo nic nenadělá.
Reagovat
Datum: 5.9.2014 16:04
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Kamila
332
260
Prostě jsem se překlepla v nicku.
Hlavně že ty píšeš bez překlepů.
b..e
Reagovat
Datum: 6.9.2014 11:32
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Barbucha
309
262
Kde končí argumenty začínají vytečkované urážky? Neberte si za vzor Pavla Kubu. A to, že bez dovolení někomu tykáte, hovoří o tom, že rodiče zanedbali výchovu.
Reagovat
Datum: 5.9.2014 11:26
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: René Zezula
280
294
Nezávislí nikdy nepracovali pro město.
Vždy vše bojkotovali.
Jediný cíl Nezávislých byla a je uchvátit moc a dělat vše na povel JZH.
Nikdy se s nikým nedohodnou a vždy budou jen přítěží jakéhokoli kompromisu.
Koho ty jejich teatrální odchody vzrušují?
To dělali celé 2 roky před tou trapnou anabází s JZH v křesle starostky a nyní, po té, co utekla od odpovědnosti se vrátili ke starému stejnému scénáři.

Ale je to na nás mohelničáci.
Buď konečně otevřeme oči a Nezávisle-závislé nepustíme ke slovu ani v ZM,
nebo bude z Mohelnice - Hamplov.
A pak dobře nám tak!
Reagovat
Datum: 5.9.2014 14:31
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Barbucha
275
297
Zamyslete se nad těmi nesmysly, co jste napsal. Nikdy neříkejte nikdy a vždy, protože to jen zřídka bývá pravda. Dohodli se prokazatelně s tolika zastupiteli, že dokázali odvolat Navrátila, který se dohodnout nechtěl, a rok vládnout. To muselo být setsakra kompromisů.
Po Kubově palácovém převratu, který provedl ze strachu, že se přijde na jeho ofláknutě provedené zakázky, nebyl schopen ani Kuba, ani Navrátil ani nikdo jiný dohody a kompromisu ke zvolení starosty a místostarosty. Hamplová koryto pustila dobrovolně a žádný s pánů nemá dostatečnou podporu na to, aby ho urval pro sebe. Kuba si na starostu jen hraje, protože žádný starosta není.
Reagovat
Datum: 5.9.2014 16:03
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Anonym
300
206
To jsou takové kecy Barbucho....
Za dva a půl roku vládnutí koalice bez Nezávislých se v Mohelnici udělalo tolik investičních akcí, jako dlooooho ne.
Za rok vládnutí Hamplové se neudělalo nic.
Nikdo palácový převrat nedělal - pokud nemáš na mysli Hamplovou - která shodila navrátila jen tak z plezíru - ani neměla důvod. Tedy důvod měla - svou chorobnou touhu po moci.
Hamplová, jak všichni víme, nechala město na holičkách, utekla od zodpovědnosti a ještě se jej snažila paralyzovat tím, že její ovce z rady utekly s ní.

JEDINÉ, CO JE NESPORNĚ VIDĚT:

PRÁCE A VÝSLEDKY = KOALICE X PLANÉ ŽVANĚNÍ A ÚTĚK OD ODPOVĚDNOSTI = NEZÁVISLÍ
Reagovat
Datum: 6.9.2014 11:27
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Barbucha
332
284
To o těch investicích jsou jen takové kecy. Vždyť Kubovi akce jsou převážně chodníky a parkoviště. Náměstí až do hotového projektu bylo z minulého volebního období, takže zásluhy jsou jen za dokončení, tedy realizaci, a tam to vypadá na průšvih smrdící vracením dotací.
Navrátil je leklá ryba. Neumí se rozhodnout, neumí dělat závažná rozhodnutí. Důvod k jeho odvolání snad byl ten, že se hoši na radnici tak hádali, že to bylo naprosto neúnosné. Vždyť to bylo vidět i z přenosů zastupitelstva. Starosta s místostarosty se nebyli schopni mezi sebou kultivovaně dohodnout. A Navrátil s Kubou s těmi, co je drží, se nedokážou pořádně dohodnout ani teď, jinak by Mohelnice měla starostu a aspoň jednoho místostarostu. Rozpoutávají jen nenávist a Kuba to ještě okořeňuje urážkami a vulgaritami. Kavřík když nevěděl kudy kam, taky z toho dělal problém v osobní rovině, ale k něčemu, co vyvádí Kuba na každém zasedání, se nesnížil.
Jedno mi ale nejde do hlavy. Kdyby Hamplová tak chorobně toužila po moci, proč by dobrovolně odstoupila. To by přece nikdo chorobně toužící po moci nedokázal. A město na holičkách přece být nemůže. Má Pavla Kubu, ten spasí všechno. Takže o těch holičkách jsou to taky jen kecy.
Ono, tvrdit, že ten, kdo nechal někoho na holičkách, vlastně není potřeba, potvrzuje, že ani předtím nebyl potřeba, a tedy jeho absence nemohla způsobit žádné negativní následky. Pokud byl potřeba tak, že bez něj je to průšvih, tak jakákoli výzva, že již nemá být puštěn zpět, je naprostý masochizmus.

A k tomu nespornému, co je třeba vidět:

V MINULÉM VOLEBNÍM OBDOBÍ PŘIPRAVENÁ REKONSTRUKCE NÁMĚSTÍ + PRÁCE PAVLA KUBY = VÁŽNÁ HROZBA VRÁCENÍ MNOHA MILIONŮ Z DOTACÍ
Reagovat
Datum: 7.9.2014 11:37
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Eman Zahradník
381
262
Paní Zwartek Hamplová odstoupila, protože si myslela, že bez ní to nepůjde. Vždyť po týdnu zjistila, že je postradatelná a začala říkat, že se klidně do funkce vrátí. Prostě udělala nepromyšlený, amatérský krok. Ale ona si to nikdy nepřizná a její nohsledi tady budou maximálně psát nějaké bludy o tom, jak odešla, aby dokázala, že jí nejde o funkce. Svatá prostoto. Utekla z radnice, těm dvěma dalším ovcím to nařídila taky. Byl to jen další důkaz, že město přivedla do krize. Ona myslí jen na sebe, město je pro ni jen nástrojem k dosažení osobního blaha.
Nebyli to náhodou zase Nezávislí, kteří na začátku volebního období, v roce 2010 nebo 2011 říkali na zastupitelstvu, že by se náměstí nemělo opravovat, že je to moc peněz, a že by se mělo udělat raději něco jiného. Tehdy to myslím říkala paní Jeřábková. Tady jasně vidíte, kdo to jak s tím městem myslí. Nezávislí se nezastaví před ničím. Klidně město poškodí, jen aby dosáhli svého cíle - KORUNOVAT JEJICH VŮDKYNI NA STAROSTKU.
Reagovat
Datum: 7.9.2014 11:53
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Barbucha
383
288
Jak to souvisí s tím, že to náměstí bylo špatně zařízené, takže asi Mohelnici přijde pěkně draho. Ona práce kvapná, málo platná. Dřív se dokonce říkávalo, že projekt bez dotace stojí obecní kasu stejně jako s dotací, prostě že celková cena se o dotaci zvedne, aby si všichni kolem namastili kapsy.
Pokud je město v krizi, protože nikdo nechce dělat starostu, tak za to asi nemůže Hamplová. Nebo tím chcete říct, že její povinností,m na rozdíl od všech ostatních zastupitelů, bylo dělat to, co nechce dělat nikdo jiný?
Ta současná rada je výkvět. Kalousem počínaje a Karafiátovou konče. Kdo by s nimi chtěl mít co do činění. Lidi by neměli zvolit nikoho z téhle rady. Ta existuje jen proto, aby nahrávala sobě nebo kamarádíčkům, hlavně těm Kubovým.
Reagovat
Datum: 7.9.2014 13:06
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Straka
289
305
Nemam pocit, ze by si Karafiatova nebo Navratil neco prihravali pro sve kamaradicky. Kalous a Zbranek uz nebudou kandifovat. Koho tedy kritizujete? Hazite vsechny do jednoho pytle? Pak by ovsem bylo nejspravedlivejsi, kdyby lidé nevolili ani jednoho ze sousnych zastupitelu.
Reagovat
Datum: 8.9.2014 07:06
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Straka Marcel
391
269
Souhlasím.....
Reagovat
Datum: 8.9.2014 13:45
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Milan
331
231
Není dobré házet všechny do jednoho pytle. Takové zjednodušování je vždy zavádějící. Když by lidé ve volbách zvolili zastupitelstvo ze samých nováčků, tak to také není dobře.
Reagovat
Datum: 7.9.2014 19:54
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Jakub
372
212
A ted jsme presne u toho...Nezavisli umi jen odvolavat, rusit, rikat ze vsechno spatne dopadne.
Reagovat
Datum: 8.9.2014 10:50
Titulek: Re: Nevolte ovce
Autor: Barbucha
288
319
To je hodně zjednodušující odsudek. V jeho duchu by platilo, že ČSSD neČSSD neumí řídit zasedání, že to musela přenechala komunistům, tak jak může řídit město, nikdo z koalice neumí navrhnou starostu nebo místostarostu, Machálek umí jen ukončit diskuzi, ODS neODS umí dobře mlčet (kromě Kalouse) atd.
Opozice může jen souhlasit s tím dobrým a varovat před tím, co hrozí. Když se v zastupitelstvu po minulých volbách zjevil Kuba, vyčítal opozici, že u toho v minulém období byla a málo křičela, takže nezabránila tomu špatnému. Když teď křičí, je to zase špatně, protože má mlčet.
Reagovat
Datum: 8.9.2014 07:09
Titulek: Jak pracují nezávislí
Autor: Lecram
309
251
Nejprve p. Jeřábková tak dlouho bila do výše nájmů a vlastnictví k bytům v bytech za Penzionem, až se nájem zvýšil o 30%. Poté p. JZH všem v těchto bytech napsala at jí dají hlas a že jim pomůže jejich situaci vyřešit a to dokonce individuálně.
Reagovat
Datum: 8.9.2014 11:33
Titulek: Re: Jak pracují nezávislí
Autor: Barbucha
327
309
Ne že bych miloval Jeřábkovou, ale tohle tvrzení je lež jako věž. O zvýšení nájmu rozhodla jednomyslně rada ve složení Kalous, Karafiátová, Kuba, Navrátil a Zbranek. Že by zrovna tito lidé skákali, jak píská Jeřábková, je k neuvěření. Nájemné se zvedlo z 30,60 Kč za metr na 36.72 Kč, což je přesně 20 %, které dovoluje občanský zákoník. Proč to udělali? Možná proto, že v ostatních městských bytech je nájemné 53 Kč za metr. Tohle nepřišijete ani Jeřábkové, ani Nezávislým. Ti s tím nic neměli, i když se vám to asi nehodí.
A s tím prodejem, slyšel jsem, že je tam problém, že hrozí, že ti nájemníci by při koupi museli zaplatit tržní cenu, protože město nesmí bez vážného důvodu pod cenou prodávat. Asi i proto se zatím ještě neprodává. Pokud to Hamplová umí vyřešit, měla by sedět na radnici. Kdybych tam bydlel, z čistě sobeckých důvodů bych pragmaticky volil celou její kandidátku, protože by mi to mohlo přinést úsporu možná až stovek tisíc korun. Ale nebydlím, tak se na lidi Za Penzionem nemusím ohlížet.
Reagovat
Datum: 8.9.2014 13:41
Titulek: Re: Jak pracují nezávislí
Autor: Petr
251
290
Je tedy logické, že zvedli nejemné, když jinde je nájemné vyšší. Co je zarážející, proč to neudělala Hamplová, když byla na radnici?! Chovala se s péčí řádného hospodáře?
Reagovat
Datum: 8.9.2014 17:22
Titulek: Re: Jak pracují nezávislí
Autor: Antonín Navrátil
314
276
Nájemné mohla zvýšit až naše nová rada, protože dřív tomu bránila smlouva o dotaci na stavbu oněch bytů. Říká se mi to s těžkým srdcem, ale Mgr. Zwyrtek Hamplová v tomto nijak nepochybila.
Reagovat
Datum: 8.9.2014 16:19
Titulek: Re: Jak pracují nezávislí
Autor: Lecram
313
245
Na nic se neohlížejte, tak to má být a jenom tak je to správné....
Reagovat
Datum: 8.9.2014 16:22
Titulek: Opakuji se, nicméně:
Autor: Nechápu
289
281
Nechápu proč se chtějí nechat Nezávislí zvolit do zastupitelstva, když z něj potom sami odcházejí/ a není to poprvé /.
Nechápu toho víc, ale p. Hamplová je ta žába na prameni.
Nezávislé volte všeci, ale kroužkujte od šestky nahoru!!!!!!!!!!§
Reagovat
Datum: 8.9.2014 17:25
Titulek: Re: Opakuji se, nicméně:
Autor: Antonín Navrátil
353
336
Ono je někdy těžké snášet urážky Pavla Kuby. I mně se to nelíbí, jak se chová, ale do voleb to musíme vydržet. Někteří se bohužel neumí prezentovat jinak než útočením na ostatní.
Reagovat
Datum: 8.9.2014 18:23
Titulek: Proč chodit k volbám, když je to jasné již dopředu :-)
Autor: Kandidát
309
283
Reagovat
Datum: 9.9.2014 16:25
Titulek: Re: Proč chodit k volbám, když je to jasné již dopředu :-)
Autor: Vilém
355
263
Dopředu jasné nic není. Nebo si snad někdo myslí, že lidé jsou hlupáci? Já si to nemyslím.
Souhlasím s článkem pana Vaňourka, že Mgr. Hamplová směřuje k volební porážce. Vůbec si neuvědomuje, co Mohelnice potřebuje. Ostatně, ona je, podle mě, příčinou té rozhádanosti v Mohelnici. Nezávislí neřeší věcný problém, ale jen věci v osobní rovině. Nejsou schopni se věcně vymezit vůči názoru někoho jiného.
Reagovat
Datum: 9.9.2014 17:42
Titulek: Re: Proč chodit k volbám, když je to jasné již dopředu
Autor: Barbucha
336
227
Můžete napsat nějaké příklady oné osobní roviny. Co je osobního třeba na průšvihu s dotací na náměstí? I kdyby se měl vracet jen milion, tak je to fůra peněz. Je osobní, když se řekne, že tomu šéfoval Kuba? Není to snad pravda? Osobní by bylo, kdyby se na zasedání probíral nějaký jeho konkrétní mimomanželský vztah, třeba jestli při něm nezneužil prostředky radnice.
Neviděl jsem nikdy, že by kdokoli jiný ze zastupitelů než Pavel Kuba, snad kromě pana Kalouse, svoje vystoupení stavěl na útoku a urážkách. Posledně na zasedání Kuba vykřikoval něco o tom, že je Hamplová nejhorší advokát v Mohelnici. Co to mělo společného s projednávanou věcí? To byl osobní útok jak hrom a nebyl od Hamplové, ale na Hamplovou.
Že Kubovi nevadí, že mu tajemnici dělá dnes bývalá advokátka, na kterou napsal Ivo Jahelka Baladu o vězni Gáborovi, jeho advokátce, skryté průmyslové kameře a nemravných bachařích. Onehdy mi ji poslali známí mailem. Možná je podle Kuby špatná každá advokátka, která neposkytuje tak komplexní služby, jako to je v té písni.
Reagovat
Datum: 9.9.2014 18:28
Titulek: Re: Proč chodit k volbám, když je to jasné již
Autor: Lecram
325
263
Vy JSTE osobní a hlavně trapnej.
Reagovat
Datum: 10.9.2014 10:21
Titulek: Re: Proč chodit k volbám, když je to jasné již
Autor: Barbucha
359
269
Co je na tom osobního? Veřejně publikovaná Jahelkova píseň určitě ne. Leda, že by měl Kuba na úřadu nějakou milenku, ale o tom já nic nevím. To měl být jen příklad něčeho osobního.
Reagovat
Datum: 11.9.2014 00:46
Titulek: Re: Proč chodit k volbám, když je to jasné již
Autor: Darbucha
381
235
Je to pakáž ti Nezávislí.
Reagovat
Datum: 9.9.2014 00:02
Titulek: Můj názor
Autor: Ing. Antonín Navrátil
332
273
Byl jsem upozorněn, že se zde nacházejí příspěvky pod mým jménem. První příspěvek byl uveřejněn v 17:22 a druhý v 17:25, oba 8.9.2014. Tyto příspěvky nejsou mé!!!
Pokud bych se měl vyjádřit k jejich obsahu, pak takto:
- Bývalá rada města vedená Mgr. Zwyrtek Hamplovou mohla zvýšit nájemné v bytech Za Penzionem v roce 2014, protože tomu již žádná smlouva nebránila, ale neučinila tak.
- Pan Kuba se většinou hruběji ohradí proti lžím a manipulacím, které pocházejí z jednoho štvavého tábora zastupitelů. Na hrubý kabát, hrubá záplata.
Ing. Antonín Navrátil, člen rady města
Reagovat
Datum: 9.9.2014 09:43
Titulek: Re: Můj názor
Autor: Barbucha
318
326
Myslel jsem, že blokace bytů Za Penzionem byla až někdy do letošního února, alespoň tak je to na stránkách města, ale asi ne. Možná že Hamplová nájemné nezvýšila schválně, protože si pamatovala, že tamějším nájemníků se při lákání do této lokality slibovalo, že byty budou jejich, jak jen to bude možné. Proto dávali i veliké kauce a platili si sami nadstandardní úpravy. Nediskutovalo se to i na zastupitelstvu, jak by se to udělalo, aby kupní ceny byly pro lidi spravedlivé? To zvýšení místo prodeje se dá chápat jako trest.
A pane Navrátile, zklamal jste mne. Tváříte se jako slušný člověk, ale že schvalujete, jak urážlivým způsobem se pan Kuba ohrazuje a útočí na kde koho, kdo s ním nesouhlasí, to odhaluje váš charakter. Vy to sice neděláte, ale očividně vám to proti mysli není, hlavně když se to týká opozice. Urážel vás snad někdo, když jste byl v opozici? Opozice spíš než štvavá je štvaná a naštvaná, a to z jednání Pavla Kuby a přihlížení a přizvukování vás ostatních.
A když jste ten radní, dokážete mi odpovědět, kam ze stránek města zmizelo rozhodnutí Pavla Kuby o jmenování zapisovatelů volebních komisí a proč je tam najednou v téže věci rozhodnutí krajského úřadu a taky je tam stanoven počet členů okrskových komisí, a to silně po zákonném termínu? Mělo to být 60 dnů přede dnem voleb, a je to z 1.9.2014. Já tedy 60 dnů do 10.10.2014 nenapočítám. To bych ty dny musel rozkrájet.
Reagovat
Datum: 9.9.2014 15:36
Titulek: Re: Můj názor
Autor: Milan
385
223
Je to možné, že do konce února, ale paní magistra utekla z radnice až v dubnu.
Reagovat
Datum: 9.9.2014 08:51
Titulek: Jak volit
Autor: Marcel Straka
348
317
Jak volit v komunálních volbách
Nejdůležitější informací pro voliče je, kolik zastupitelů má jeho město (nebo městská část či obec). Přesně tolika hlasy totiž ve skutečnosti každý volič disponuje - neděste se, vhazovat do urny budete jen jednu obálku s jedním volebním lístkem. Ale existuje několik možných způsobů, jak ho správně vyplnit. Počet zastupitelů zjistíte z hlasovacího lístku.
Jako konkrétní příklad poslouží město Mohelnice. V tamním zastupitelstvu je celkem 21 křesel. Každý člověk, který má v občanském průkazu trvalé bydliště v Mohelnici a okolí, má tedy pomyslných 21 hlasů. V praxi má samozřejmě jen jeden, ten se však dělí na 21 částí. Jak docílit toho, aby byly všechny "části“ plně využité?
1. Volím jednu stranu
Nezapomeňte!
Nezapomeňte si občanský průkaz či pas. Bez toho volit v žádném případě nemůžete.
Pokud má člověk jasno, že chce dát svůj hlas jedné straně bez ohledu na pořadí jejích kandidátů, zakřížkuje ji na volebním lístku. Je to nejjednodušší způsob volby. Strana získá všechny "díly“ vašeho hlasu (v případě Mohelnice tedy 21).
2. Volím jednu stranu, ale nelíbí se mi lídr
Pokud byste chtěli dát hlas své oblíbené straně, ale nesouhlasíte například s lídrem kandidátky, můžete dát "preferenční hlasy“. Ty ovšem fungují úplně jinak než ve volbách do Poslanecké sněmovny (kde má každý možnost zakroužkovat čtyři jména). Neexistuje žádné jednotné číslo - každý člověk má tolik preferenčních hlasů, kolik má jeho město zastupitelů. Tedy: kdyby chtěl člověk v Mohelnici volit stranu XYZ, ale nelíbil by se mu lídr, může zakřížkovat dalších 20 kandidátů pod ním (nebo naopak odspodu).
Kdy je hlas neplatný
* Když budete kroužkovat, a ne křížkovat. Volební komise bude striktně počítat pouze křížky.
* Když nebude hlasovací lístek vyplněn, tedy nebude zakřížkovaná žádná strana ani kandidát. Křížkujte viditelně.
* Když zakřížkujete více kandidátů, než má být ve vaší obci či městě zvoleno zastupitelů.
* Když zakřížkujete více než jednu stranu.
* Když nevhodíte lístek do urny v obálce označené kulatým razítkem úřadu. Tu dostanete v hlasovací místnosti.
* Když bude lístek poškozený nebo přetržený.
Kdyby dal jen zmiňované čtyři křížky, zbylých 17 hlasů propadne. A přesně toho se obávají politické strany, a nabádají proto, aby lidé křížkovali podle výše uvedeného bodu jedna celou stranu. Pozor! V tomto případě volby nesmíte s jednotlivými jmény zakřížkovat zároveň i celou stranu. Křížek celé straně je totiž křížkům u kandidátů nadřazený a "preference“ by se nepočítaly, volební komise by na ně nebrala ohled.
3. Volím zastupitele napříč stranami
Třetí možností je zvolit si své vlastní zastupitelstvo, složené z kandidátů několika nebo klidně všech politických stran, jak je libo. Na volebním lístku jednoduše zakřížkujete přesně tolik lidí, kolik je v místě vašeho trvalého bydliště zastupitelů. V Mohelnici tedy opět 21. Každý z nich dostane poměrnou část vašeho hlasu.
Ale pozor, nesmíte se splést, pokud by bylo křížků 22, bude celý hlasovací lístek neplatný! A když dáte křížek třeba jen sedmi kandidátům, bude lístek sice platný, ale "zbytek“, tedy 14 dalších možných dílů hlasu, propadne. Tato možnost volby je nejvíce využívána v menších městech a obcích, kde voliči kandidáty znají.
4. Volím stranu a také kandidáta z jiné strany
Patrně nejsložitější možnost volby je ta, že sice chcete dát hlas své oblíbené straně, například XYZ, zároveň se vám však líbí i nějaký kandidát z jiné strany, třeba ABC.
V takovém případě zakřížkujete stranu XYZ (už ne její jednotlivé kandidáty) a k tomu dáte křížek ke jménu kandidáta ze strany ABC. V Mohelnici, by to znamenalo, že jste dali hlas prvním 20 kandidátům strany XYZ a kandidátovi strany ABC.
Reagovat
Datum: 9.9.2014 15:55
Titulek: Re: Jak volit
Autor: Volič
311
160
Děkujeme za návod
Reagovat
Datum: 12.9.2014 22:32
Titulek: jako v dpbě kamenné
Autor: Standa Blábol
294
272
hlasování po Netu by zvedlo volební účast....
no nic, zpátky na stromy!!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.