ZPRÁVY

Sháníte práci? Pontis hledá schopné pečovatelky

12. ledna 2015, 22:00, hap
Šumperk - Už jen do čtvrtka se mohou hlásit zájemci o práci v sociálních službách v šumperské obecně prospěšné společnosti Pontis. Práci tu mohou získat především schopné pečovatelky.

 „Hledáme všestranné lidi, kteří se budou věnovat především seniorům v rámci pečovatelské nebo odlehčovací služby. Zájemci o tuto práci se mohou hlásit do čtvrtka 15. ledna. U uchazečů vítáme praxi při práci s lidmi s demencí včetně Alzheimerovy demence a schopnost pracovat v nouzových a krizových situacích,“ uvedla vedoucí oddělení služeb pro seniory Bohdana Březinová. Při výběrovém řízení podle ní hrají rozhodující roli komunikační dovednosti a citlivost vůči starým lidem. Výhodu mají lidé, kteří se už prokazatelně věnovali aktivitám se seniory. Nezbytností je i řidičský průkaz, bez kterého se zaměstnanci v pečovatelské službě neobejdou. Práce pečovatelek – pečovatelů patří mezi pomáhající profese, které jsou provázány zachováváním základních etických principů a současně více ohroženy syndromem vyhoření. „Odborníci uvádějí, že maximální doba, po kterou lidé v sociálních službách dokážou kvalitně pracovat na jednom místě, je zhruba sedm let. Proto se snažíme našim pracovníkům umožnit změnu místa v rámci organizace, někteří po tak dlouhé době potřebují zásadní profesní změnu,“ dodává Březinová. O výběrové řízení na pozice pečovatelek a pečovatelů je velký zájem. Vybraní jedinci pak procházejí zkušebním týdnem, kdy prokazují své schopnosti a dovednosti potřebné pro práci v sociálních službách přímo v praxi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.