ZPRÁVY

Sháníte práci? Pontis hledá schopné pečovatelky

12. ledna 2015, 22:00, hap
Šumperk - Už jen do čtvrtka se mohou hlásit zájemci o práci v sociálních službách v šumperské obecně prospěšné společnosti Pontis. Práci tu mohou získat především schopné pečovatelky.

 „Hledáme všestranné lidi, kteří se budou věnovat především seniorům v rámci pečovatelské nebo odlehčovací služby. Zájemci o tuto práci se mohou hlásit do čtvrtka 15. ledna. U uchazečů vítáme praxi při práci s lidmi s demencí včetně Alzheimerovy demence a schopnost pracovat v nouzových a krizových situacích,“ uvedla vedoucí oddělení služeb pro seniory Bohdana Březinová. Při výběrovém řízení podle ní hrají rozhodující roli komunikační dovednosti a citlivost vůči starým lidem. Výhodu mají lidé, kteří se už prokazatelně věnovali aktivitám se seniory. Nezbytností je i řidičský průkaz, bez kterého se zaměstnanci v pečovatelské službě neobejdou. Práce pečovatelek – pečovatelů patří mezi pomáhající profese, které jsou provázány zachováváním základních etických principů a současně více ohroženy syndromem vyhoření. „Odborníci uvádějí, že maximální doba, po kterou lidé v sociálních službách dokážou kvalitně pracovat na jednom místě, je zhruba sedm let. Proto se snažíme našim pracovníkům umožnit změnu místa v rámci organizace, někteří po tak dlouhé době potřebují zásadní profesní změnu,“ dodává Březinová. O výběrové řízení na pozice pečovatelek a pečovatelů je velký zájem. Vybraní jedinci pak procházejí zkušebním týdnem, kdy prokazují své schopnosti a dovednosti potřebné pro práci v sociálních službách přímo v praxi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.