KULTURA

Sezónu Bravo zahájí americký pianista, v říjnu je očekáván Václav Hudeček

2. září 2015, 12:00, téma KLASICKÁ HUDBA, Ondřej Polák
Zábřeh - Vystoupení amerického pianisty, varhaníka, dirigenta a skladatele Roberta Israela obstará úvod nové sezóny hudebního cyklu Bravo Zábřeh. Israel, jenž je ve světě znám a ceněn především jako autor filmové hudby, se v Zábřeze představí v sólovém klavírním recitálu. Koncert se uskuteční v kostele sv. Barbory v neděli 13. září od 16 hodin. Vstupenky mají hodnotu 70 a 100 korun.

 Opravdovou hudební lahůdku okusí návštěvníci koncertů Bravo také při dalším chystaném pořadu. Žijící světovou hudební legendu, houslového virtuosa Václava Hudečka ve společném koncertu s cembalistou Martinem Hrochem a za doprovodu předního českého orchestru Barocco sempre giovane uvidí příznivci klasické hudby v kostele sv. Barbory v neděli 18. října. „Název Barocco sempre giovane znamená v překladu Baroko stále mladé. Jedná se o komorní soubor složený ze špičkových profesionálních hudebníků, který je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly a jehož koncerty vysílala v přímém přenosu Česká televize, televize Noe nebo Český rozhlas,“ představuje soubor dramaturg koncertů Martin Hroch.

Violoncella zahrají filmové melodie

Podzimní část cyklu Bravo zakončí 29. listopadu koncert violoncellového souboru Solitutticelli cello quartet, tvořeného předními hudebníky brněnské filharmonie. „V programu koncertu tohoto unikátního kvarteta zazní nejen skladby J. S. Bacha, G. F. Händela či W. A. Mozarta, ale například i posluchačsky atraktivní ukázky filmové hudby,“ prozradil Martin Hroch.
Nejen stálým návštěvníkům koncertů Bravo nabízí Zábřežská kulturní abonentky v podobě slevových karet na sezónu 2015/2016. Cena jedné karty zůstává stejná jako v předchozích letech, tedy příznivých 90 korun. Zachována je i možnost zakoupit si zvýhodněnou slevovou kartu pro dvě osoby v hodnotě 140 Kč. Držitelé abonentek budou moci využívat výraznou slevu na vstupném a navíc jim budou pravidelně zasílány pozvánky na jednotlivé koncerty. Těch je plánováno pro aktuální sezónu celkem devět.

 
Foto: archiv

Houslového virtuosa Václava Hudečka přivítá Zábřeh v polovině října.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).