SPORT

Severka úspěšně vykročila k obhajobě titulu

24. května 2011, 20:00, téma ORIENTAČNÍ BĚH, Vojta Král, foto: Severka Šumperk
Severka úspěšně vykročila k obhajobě titulu Šumperk - Po velmi úspěšné loňské sezóně, kdy mužská štafeta Severky Šumperk zvítězila v Českém poháru štafet, se letos opět očekávaly kvalitní výkony od tria Václav Král, Martin Poklop a Vojtěch Král.

Letošní třetí kolo českého poháru štafet se konalo ve Zdislavi, pořadatelem byl SK Chrast. Za Severku se zúčastnily 3 štafety, a to štafeta mužů, žen a dorostenek.

Nejmladší závodnice
ve složení Machusová, Neumannová, Kašparová si v premiéře v kategorii D18 doběhly pro 23. místo a místo vavřínů tak nasbíraly spíše potřebné zkušenosti.

Dámská štafeta (Kuncová, Kašparová, Králová) se v konkurenci více jak 40 štafet neztratila a podala kvalitní výkon a 14. místem ukořistila cenné body do dlouhodobých soutěží.

Favorizovaná štafeta mužů se postavila na start s medailovými ambicemi a to potvrdil hned na prvním úseku Václav Král, který předával Martinu Poklopovi na druhý úsek jen s minimální ztrátou na vedoucí štafetu Žabovřesk Brno. Ten se se svou tratí popral stejně dobře jako první úsek a na finiš vyslal Vojtěcha Krále na 4. pozici. Ztráta na 1. místo byla víc než dvouminutová - a to v tak rychlém lese jako byl v sobotu - byl nepřekonatelný rozdíl. Avšak souboj o 2. místo se odehrával hned od začátku. Nakonec se nekonal divácky atraktivní finiš mezi Vojtěchem Králem a Adamem Chromým z Brna, protože šumperský závodník nedal svému soupeři šanci a v závěrečné části tratě ho fyzicky předčil a doběhl tak pro vynikající 2. místo za štafetou Turnova.
 

V sobotu odpoledne se konal Sprint cup v Pardubicích. Na start se postavili všichni závodníci Severky, kteří dopoledne bojovali ve štafetách. Největším želízkem v ohni byl juniorský mistr světa ve sprintu z roku 2007 Vojtěch Král, což v kategorii mužské elity potvrdil kvalitním 5. místem. V průběhu závodu se dokonce pohyboval na čele, ale únava z dopoledních štafet se projevila, a tak v závěrečné části 3km trati ztratil hodně fyzicky na své soupeře. Někteří z nich dopoledne neběželi, a tak měli více sil. Pořadí v cíli bylo Procházka, Dlabaja, Šedivý, Ruzhkov (BLR), Král, Bukovac (SVK). V mužské elitě běžel také Martin Poklop a obsadil 23. místo. V druhé nejvyšší dámské kategorii se Eliška Kuncová poprala s nástrahami tratě na výbornou a doběhla si pro 11. místo. V H21A skončil Václav Král na 36. místě. V D21C skončila Lada Králová na 2. místě a v D35C Ivana Kašparová 9. Šumperské dorostenky Machusová a Kašparová se v kategorii D16A umístily v polovině startovního pole.

V neděli se konalo 4. kolo českého poháru štafet. Centrum závodu bylo v Újezdu u Chocně. Na závodníky čekal porostově velmi pestrý les, který dělal mnoha závodníkům velké problémy. V kategorii dorostenek se nezadařilo závodnicím Severky, a tak umístění v závěru výsledkové listiny je snad novým odrazovým můstkem pro výkonnostní růst nadějných závodnic. Dámy nezopakovaly sobotní výsledek a v celkovém pořadí tentokrát obsadily 22. místo, což je stále bodovaná pozice, a tak dámská štafeta přispěla dalšími body do ligy klubů. Od mužské štafety se opět očekávala výsledková symfonie. Po prvním úseku to ale tak nevypadalo, protože Václav Král předával až na 19. místě s propastnou ztrátou 8 minut. Martin Poklop se na druhém úseku vyvaroval větších chyb, a tak posunul Severku do medailových bojů, když doběhl na předávku na 5. místě. Na třetím úseku nezopakoval bezchybný výsledek ze soboty Vojtěch Král, ale vzhledem k chybám soupeřů stačil jeho výkon na konečné 3. místo, takže se mohlo zase slavit. Tentokrát šumperské trio nestačilo na Žabovřesky Brno a OK99 Hradec Králové. Na druhé místo chybělo pouze 40 sekund, zatímco na první přes 6 minut.
 

Po úspěšných víkendových bojích je Severka Šumperk vidět v popředí dlouhodobých soutěží. V českém poháru štafet je v mužích Severka na 2. místě. V české lize klubů potom hájí pěknou 6. pozici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.