SPORT

Setkání mistrů autokrosu

24. října 2008, 02:46, rejdakce
Setkání mistrů autokrosu Racingový team bratří Kupců přijel na tradiční Setkání mistrů už jako novopečený mistrovský team v juniorkách a mohl jen slavit.
Na težké trati se nepodařilo odstartovat do první rozjížďky mladšímu z bratrů Radomírovi, a tak se team rozhodl obětovat pole-position Karla Kupce ve prospěch teamu. Rozhodnutí to bylo velmi riskantní a nebýt toho, že se finále jelo skoro o dvě hodiny později, mohlo i vyjít. Karel Kupec byl totiž jednoznačně nejrychlejším jezdcem na startu, ovšem díky vlhčí trati už to nebylo o celou délku auta, ale jen o půl a to nestačilo, neboť z pole-position jedoucí Pospíšilík ho dokázal, i přestože byl vzadu, vytlačit až na vnější svodidlo. Pospíšilík je znám svým nefér způsobem jízdy, za což si vysloužil i ocenění "Nefér jezdec", které mu udělilo středisko junior buggy.
 

Po tomto incidentu se Karel Kupec propadl až na třetí místo a na čtvrté se dostal ze druhé řady startující Radomír. Oba jezdci však dokázali, kdo v junior buggy patří k jezdecké špičce a propracovali se na druhé a třetí místo v cíli. Bohužel se hodně zdrželi za Děmkinem a nebyl čas útočit na první pozici. Večer se potom konalo i vyhlašování mistrovství ČR, kde si pro titul dojel Karel Kupec a pro celkové třetí místo jeho mladší bratr Radomír. Team mohl oslavovat po čtyřech letech svoji nejúspěšnější sezónu. Naposledy se jim podařilo vybojovat dva tituly mistra ČR v roce 2004 v kubatůrách 125ccm a 250ccm.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.