SPORT

Šest medailí pro plavkyni Leonu Lysákovou z Poháru ČRVIDEO

14. prosince 2011, 18:25, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Šumperk - Čtyři zástupci šumperského plaveckého oddílu se z krajských přeborů kvalifikovali na Poháry České republiky desetiletého a jedenáctiletého žactva, které se uskutečnily ve druhém prosincovém víkendu. Pohár ČR je v této věkové kategorii vrcholnou národní soutěží, je obdobou mistrovství republiky, ale je územně rozdělen na českou a moravskou část.


Pohár ČR desetiletého žactva pro Moravu se konal v nemoravské České Třebové za účasti nejlepších plavců nejen ze všech moravských oddílů, ale i většiny východočeských. Jedinou reprezentantkou Šumperka zde byla Leona Lysáková, která patřila ve velmi silné konkurenci k největším favoritkám. Svoje ambice potvrdila v každém ze svých šesti startů, ve kterých získala pět stříbrných a jednu bronzovou medaili. K zisku titulu jí scházelo i trošku štěstí, když v závodě na 50 metrů znak dohmátla současně s břeclavskou Denisou Piškulovou, ale při absenci elektronické časomíry rozhodčí přisoudili vítězství jihomoravské závodnici. Na 200 metrů polohový závod, v nejnapínavějším souboji celého mistrovství, podlehla Leona nejtěsnějším rozdílem tří desetin sekundy domácí Elišce Štichauerové. Video z tohoto závodu lze najít na You Tube pod názvem „Zimní pohár ČR desetiletých Česká Třebová“. V celkovém hodnocení podle umístění Leoně patřilo první místo. Úspěšně završila zimní sezonu, ve které získala z třiceti startů neuvěřitelných třicet medailových umístění!


Uspořádání moravské části Poháru ČR jedenáctiletého žactva se zhostila Kopřivnice. Zde mělo šumperské plavání již početnější zastoupení v trojici Štěpán Hofmann, Tomáš Halama a Patrik Minář. Zásluhou Štěpána „cinkla“ bronzová medaile v závodě na 200 metrů polohový závod, ještě ve dvou závodech se prosadil do první desítky. Nejlepším výsledkem Tomáše bylo deváté místo na sto metrů motýlek. Patrik se kvalifikoval pouze do polohového závodu na 200 metrů, ve kterém doplaval na devatenáctém místě.

Po úspěchu starších plavců na mistrovství České republiky konaném před týdnem se výborně předvedli i plavci v nižší věkové kategorii. Přestože plavání v Šumperku funguje ve skromných podmínkách, dosahuje trvale výborných výsledků na rozdíl od některých více podporovaných sportovních odvětví. Zájemci o tento nádherný a zdraví prospěšný sport mají v šumperském plaveckém oddílu stále dveře otevřené, více informací lze získat na www. plavanisumperk.cz.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).