ZPRAVODAJSTVÍ

Šest hodin marnosti

21. června 2016, 09:25, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Zhruba šest hodin trvalo čtvrteční jednání šumperských zastupitelů. A bylo nejhorší za posledních několik let. Jeho hlavním tématem se staly výsledky auditu v městské firmě Podniky města Šumperka. Kontroloři potvrdili všechny kauzy, o kterých jsme čtenáře už dříve informovali, konkrétně nevymáhanou několikamiliónovou pohledávku za společností Jirdos a krádež dalších miliónů z pokladny firmy. Jednání zastupitelů bylo plné osobních útoků a místy i vulgarit. Spíš než zasedací místnost tak debata občas připomínala čtvrtou cenovou po desáté hodině večer.

„Je to vaše svinstvo, které tady po městě rozléváte. Z PMŠ nebyla nikam vyvedena jedna jediná koruna. Já nejsem prase,“ reagoval starosta Zdeněk Brož na útoky opozice. Ta ho viní z toho, že za problémy PMŠ může jako bývalý předseda představenstva právě on. Ani šéf finančního výboru František Merta nešel pro ostrá slova na výpady opozičníků daleko: „Pane Blažek, vy si nemáte právo o mě otřít ani svůj sopel. Jestli mně řeknete, že černá čísla, která byla v rozpočtu, neplatí, je to z vaší strany zvrhlost.“ V podobném duchu se neslo jednání dál. Zastupitel Blažek doporučil kolegovi Havlíčkovi, aby držel jazyk za zuby, a o koaličních zastupitelích prohlásil, že podléhají demagogii starosty a hlouposti. Jednání se později zvrhlo natolik, že se členové nejvyššího orgánu města navzájem překřikovali, do diskuse se řádně nehlásili a výroky ostatních označovali za žvásty.

Odvolávací maratón

Ještě na žádném jiném zastupitelstvu neprojednávali jeho členové tolik odvolání z funkcí jako právě minulý týden. Opozice se pokusila vyhodit z rady města všechny ty, kteří zároveň seděli v kontrolních orgánech PMŠ. Ani v jednom případě se jí to ale nepodařilo, také proto, že její návrhy na usnesení byly chaotické a plné formálních chyb. Zmatek, který při jednání panoval, dokládá i to, že někteří zastupitelé měli hlasovat proti návrhům, které sami předkládali, a pak zase mačkat hlasovací tlačítka vedle sedících kolegů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.6.2016 09:55
Titulek: všechno jsou virtuální pohledávky
Autor: Matěj
104
100
Co stále plašíte, auditoři se pletou, starosta řekl, že jsou to virtuální pohledávky a za tím si stojí. Nic se neztratilo, nic nechybí, pánové z BDO jsou asi hlupáci, i když tam potvrdili , že zodpovědnost nese představenstvo. Co bychom měli chtít ? Zodpovědnost po starostovi? Proč, on nic neukradl a občané ať to zaplatí! Starosto, jdi konečně do sebe, díky tvému řízení nic nefunguje a městu chybí miliony. Totální chaos.
Reagovat
Datum: 21.6.2016 11:02
Titulek: Byla to paráda
Autor: Tomáš 2
105
Na jednání jsem se díval ze záznamu. A co jsem viděl? Arogantního Brože, uštěkanou Šmotkovou, Mertu, který nevěděl, která bije, Blažka, který se podkopával sám a zbytek, kterým to bylo jedno. Palec nahoru pro Spurného, který to s ledovým lidem odřídil a odmoderoval a pro Kocourkovou-Dvořákovou, že do toho má chuť.
Reagovat
Datum: 21.6.2016 16:22
Titulek: nejhorší?
Autor: Nanosekunda ®
108
Omyl, tohle zasedání bylo právě že nejlepší! Marnosti byly akorát ty plky před auditem. Takovou prdel měli naposledy snad jen v Mohelnici s Hamplovou:) Snad si ještě mohli nakonec zasedání navzájem rozbít huby - to mi tam trošku chybělo... Ale jinak bomba!
Ještě pár takovejch zasedání a můžete si z toho na konec roku udělat takovej památeční sestřih toho nejlepšího:)) Jo a nebyly to žvásty, nýbrž výšplechty:)
Reagovat
Datum: 21.6.2016 21:43
Titulek: Schází bytové semináře
Autor: Jiří Skrbek
92
100
a třeba procvičování trpělivosti jednoho, nesouhlasícího s druhým. Dále třeba pěstování si vědomí jedné ze zásad přírody, že nejsme všichni stejní, i ve svých názorech. Takovejch študovanejch lidí. Kdeže jsem to kdysi slyšel - společnost je obrazem školství, ale ne jen toho co končí po devíti letech. Ale co chceme od Šumperka, když máme možnost sledovat "vzory" v Praze.
Reagovat
Datum: 22.6.2016 16:13
Titulek: Re: Schází trocha soudnosti
Autor: Nanosekunda ®
99
Skrbek, ty si radši hleď těch svejch nástěnek a CB relací. Té tvé trpělivosti bylo za těch cca 15let v Šumperku, až až. A jak to dopadlo. A nebýt těch dvou (resp. čtyř), tak by se ten (virtuální) bordel trpěl asi na věky. Bych chtěl vidět, kdyby to byly tvoje prodrbaný miliony, a né "jenom veřejný prachy". Voe za to bys měl CB radiostanici jak v NASA:)))
Reagovat
Datum: 23.6.2016 10:15
Titulek: pro pana Skrbka
Autor: laďa
87
130
Pane Skrbku, proč chodit tak daleko, tedy do Prahy. Tam máme svého Brože. A jak sliboval. Teď, když se on a jeho nohsledi v Šumperku zastávají lumpáren, tak je snad zapotřebí zamést jen schody. A ten rozpor je snad jasný. Chybí prachy.
Reagovat
Datum: 22.6.2016 10:26
Titulek: jaký že to vzor ?
Autor: Matěj
132
"....Kdeže jsem to kdysi slyšel - společnost je obrazem školství.." ano p. učitel Brož! To je vzor jak má být! Nyní to předvádí úplně jasně - „Je to vaše svinstvo, které tady po městě rozléváte. Z PMŠ nebyla nikam vyvedena jedna jediná koruna. Já nejsem prase,“ . No a co , že tam chybí miliony :)
Reagovat
Datum: 22.6.2016 19:16
Titulek: to prostě musím šířit dál
Autor: Chuck Norris
132
jeden můj kamarád po shlédnutí té diskuze o pmš (a po vypití litru frankovky) to komentoval slovy: "Proč tam ti strécové ještě vůbec sedijó? a proč tam něco ještě vykládajó..? ..... proč nejezdijó s kočárkama po parku,..? s vnóčkama" - absolutně nezasvěcený do kauzy, ani něvěděl co to je za lidi... - k zamyšlení
Reagovat
Datum: 23.6.2016 09:17
Titulek: HITŠARADA
Autor: Petr Vintrlík
111
121
Děkujeme p.Brožovi,že jsme se mohli tak dlouho těšit pohledem na něho a zasedající zastupitele a vyslechnout tolik zajímavých věcí než došlo na tu bezvýznamnou a to hospodaření v PMŠ,která byla lišácky zařazena až na konec zasedání se záměrem,že ten kdo chce shlédnout video nevydrží 2 hodiny poslouchat bezvýznamné řeči aby se dočkal té zásadní.
Reagovat
Datum: 28.6.2016 10:35
Titulek: Re: HITŠARADA
Autor: Valda
88
Asi nejste racionální uživatel počítače, kdyby jste byl racionální, tak si pustíte záznam a co Vás nezajímá tak přeskočíte.
Reagovat
Datum: 28.6.2016 19:52
Titulek: rada nad zlato
Autor: Nanosekunda ®
77
115
hmmm.... Teda ty seš bedna (asi racionální)...
A jak to udělá ten, co na to čučí live? Nebo tam dokonce sedí s nima... co ?
Reagovat
Datum: 29.6.2016 04:40
Titulek: Re: rada nad zlato
Autor: Valda
92
Nevím, kdy jsme si potykali, ale soudruzi to tak mají v krvi. Když se dívám live, tak asi je logické, že je naplánován nějakej program. Když je v televizi naplánován na 20,45 hod. začátek fotbalu, tak se nerozčiluji, že fotbal nezačíná již v 20,00.
Reagovat
Datum: 29.6.2016 17:21
Titulek: tak jinak
Autor: Nanosekunda ®
96
125
Ad1) Uraž se Valdo!!! A ty tvý soudruhy, co mají v krvi, jsem já nezažil... :b
Ad2) Tak teda fotbal, v televizi je naplánován na 20:45... Ve 20:45 zápas taky žacal, akorát většina hráčů celý první poločas proseděla na zadku a do balonu se nekoplo. A ten druhý, mnohem záživnější poločas, neustále přerušoval (v)Spurný "rozhodčí".
Žádná žlutá, ani červená, nakonec neprošla a skončilo to plichtou 0-0...
Reagovat