ZPRAVODAJSTVÍ

Šest hodin marnosti

21. června 2016, 09:25, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Zhruba šest hodin trvalo čtvrteční jednání šumperských zastupitelů. A bylo nejhorší za posledních několik let. Jeho hlavním tématem se staly výsledky auditu v městské firmě Podniky města Šumperka. Kontroloři potvrdili všechny kauzy, o kterých jsme čtenáře už dříve informovali, konkrétně nevymáhanou několikamiliónovou pohledávku za společností Jirdos a krádež dalších miliónů z pokladny firmy. Jednání zastupitelů bylo plné osobních útoků a místy i vulgarit. Spíš než zasedací místnost tak debata občas připomínala čtvrtou cenovou po desáté hodině večer.

„Je to vaše svinstvo, které tady po městě rozléváte. Z PMŠ nebyla nikam vyvedena jedna jediná koruna. Já nejsem prase,“ reagoval starosta Zdeněk Brož na útoky opozice. Ta ho viní z toho, že za problémy PMŠ může jako bývalý předseda představenstva právě on. Ani šéf finančního výboru František Merta nešel pro ostrá slova na výpady opozičníků daleko: „Pane Blažek, vy si nemáte právo o mě otřít ani svůj sopel. Jestli mně řeknete, že černá čísla, která byla v rozpočtu, neplatí, je to z vaší strany zvrhlost.“ V podobném duchu se neslo jednání dál. Zastupitel Blažek doporučil kolegovi Havlíčkovi, aby držel jazyk za zuby, a o koaličních zastupitelích prohlásil, že podléhají demagogii starosty a hlouposti. Jednání se později zvrhlo natolik, že se členové nejvyššího orgánu města navzájem překřikovali, do diskuse se řádně nehlásili a výroky ostatních označovali za žvásty.

Odvolávací maratón

Ještě na žádném jiném zastupitelstvu neprojednávali jeho členové tolik odvolání z funkcí jako právě minulý týden. Opozice se pokusila vyhodit z rady města všechny ty, kteří zároveň seděli v kontrolních orgánech PMŠ. Ani v jednom případě se jí to ale nepodařilo, také proto, že její návrhy na usnesení byly chaotické a plné formálních chyb. Zmatek, který při jednání panoval, dokládá i to, že někteří zastupitelé měli hlasovat proti návrhům, které sami předkládali, a pak zase mačkat hlasovací tlačítka vedle sedících kolegů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.6.2016 09:55
Titulek: všechno jsou virtuální pohledávky
Autor: Matěj
103
Co stále plašíte, auditoři se pletou, starosta řekl, že jsou to virtuální pohledávky a za tím si stojí. Nic se neztratilo, nic nechybí, pánové z BDO jsou asi hlupáci, i když tam potvrdili , že zodpovědnost nese představenstvo. Co bychom měli chtít ? Zodpovědnost po starostovi? Proč, on nic neukradl a občané ať to zaplatí! Starosto, jdi konečně do sebe, díky tvému řízení nic nefunguje a městu chybí miliony. Totální chaos.
Reagovat
Datum: 21.6.2016 11:02
Titulek: Byla to paráda
Autor: Tomáš 2
104
Na jednání jsem se díval ze záznamu. A co jsem viděl? Arogantního Brože, uštěkanou Šmotkovou, Mertu, který nevěděl, která bije, Blažka, který se podkopával sám a zbytek, kterým to bylo jedno. Palec nahoru pro Spurného, který to s ledovým lidem odřídil a odmoderoval a pro Kocourkovou-Dvořákovou, že do toho má chuť.
Reagovat
Datum: 21.6.2016 16:22
Titulek: nejhorší?
Autor: Nanosekunda ®
94
Omyl, tohle zasedání bylo právě že nejlepší! Marnosti byly akorát ty plky před auditem. Takovou prdel měli naposledy snad jen v Mohelnici s Hamplovou:) Snad si ještě mohli nakonec zasedání navzájem rozbít huby - to mi tam trošku chybělo... Ale jinak bomba!
Ještě pár takovejch zasedání a můžete si z toho na konec roku udělat takovej památeční sestřih toho nejlepšího:)) Jo a nebyly to žvásty, nýbrž výšplechty:)
Reagovat
Datum: 21.6.2016 21:43
Titulek: Schází bytové semináře
Autor: Jiří Skrbek
83
a třeba procvičování trpělivosti jednoho, nesouhlasícího s druhým. Dále třeba pěstování si vědomí jedné ze zásad přírody, že nejsme všichni stejní, i ve svých názorech. Takovejch študovanejch lidí. Kdeže jsem to kdysi slyšel - společnost je obrazem školství, ale ne jen toho co končí po devíti letech. Ale co chceme od Šumperka, když máme možnost sledovat "vzory" v Praze.
Reagovat
Datum: 22.6.2016 16:13
Titulek: Re: Schází trocha soudnosti
Autor: Nanosekunda ®
82
Skrbek, ty si radši hleď těch svejch nástěnek a CB relací. Té tvé trpělivosti bylo za těch cca 15let v Šumperku, až až. A jak to dopadlo. A nebýt těch dvou (resp. čtyř), tak by se ten (virtuální) bordel trpěl asi na věky. Bych chtěl vidět, kdyby to byly tvoje prodrbaný miliony, a né "jenom veřejný prachy". Voe za to bys měl CB radiostanici jak v NASA:)))
Reagovat
Datum: 23.6.2016 10:15
Titulek: pro pana Skrbka
Autor: laďa
86
109
Pane Skrbku, proč chodit tak daleko, tedy do Prahy. Tam máme svého Brože. A jak sliboval. Teď, když se on a jeho nohsledi v Šumperku zastávají lumpáren, tak je snad zapotřebí zamést jen schody. A ten rozpor je snad jasný. Chybí prachy.
Reagovat
Datum: 22.6.2016 10:26
Titulek: jaký že to vzor ?
Autor: Matěj
118
"....Kdeže jsem to kdysi slyšel - společnost je obrazem školství.." ano p. učitel Brož! To je vzor jak má být! Nyní to předvádí úplně jasně - „Je to vaše svinstvo, které tady po městě rozléváte. Z PMŠ nebyla nikam vyvedena jedna jediná koruna. Já nejsem prase,“ . No a co , že tam chybí miliony :)
Reagovat
Datum: 22.6.2016 19:16
Titulek: to prostě musím šířit dál
Autor: Chuck Norris
111
jeden můj kamarád po shlédnutí té diskuze o pmš (a po vypití litru frankovky) to komentoval slovy: "Proč tam ti strécové ještě vůbec sedijó? a proč tam něco ještě vykládajó..? ..... proč nejezdijó s kočárkama po parku,..? s vnóčkama" - absolutně nezasvěcený do kauzy, ani něvěděl co to je za lidi... - k zamyšlení
Reagovat
Datum: 23.6.2016 09:17
Titulek: HITŠARADA
Autor: Petr Vintrlík
94
Děkujeme p.Brožovi,že jsme se mohli tak dlouho těšit pohledem na něho a zasedající zastupitele a vyslechnout tolik zajímavých věcí než došlo na tu bezvýznamnou a to hospodaření v PMŠ,která byla lišácky zařazena až na konec zasedání se záměrem,že ten kdo chce shlédnout video nevydrží 2 hodiny poslouchat bezvýznamné řeči aby se dočkal té zásadní.
Reagovat
Datum: 28.6.2016 10:35
Titulek: Re: HITŠARADA
Autor: Valda
76
Asi nejste racionální uživatel počítače, kdyby jste byl racionální, tak si pustíte záznam a co Vás nezajímá tak přeskočíte.
Reagovat
Datum: 28.6.2016 19:52
Titulek: rada nad zlato
Autor: Nanosekunda ®
61
hmmm.... Teda ty seš bedna (asi racionální)...
A jak to udělá ten, co na to čučí live? Nebo tam dokonce sedí s nima... co ?
Reagovat
Datum: 29.6.2016 04:40
Titulek: Re: rada nad zlato
Autor: Valda
75
Nevím, kdy jsme si potykali, ale soudruzi to tak mají v krvi. Když se dívám live, tak asi je logické, že je naplánován nějakej program. Když je v televizi naplánován na 20,45 hod. začátek fotbalu, tak se nerozčiluji, že fotbal nezačíná již v 20,00.
Reagovat
Datum: 29.6.2016 17:21
Titulek: tak jinak
Autor: Nanosekunda ®
73
102
Ad1) Uraž se Valdo!!! A ty tvý soudruhy, co mají v krvi, jsem já nezažil... :b
Ad2) Tak teda fotbal, v televizi je naplánován na 20:45... Ve 20:45 zápas taky žacal, akorát většina hráčů celý první poločas proseděla na zadku a do balonu se nekoplo. A ten druhý, mnohem záživnější poločas, neustále přerušoval (v)Spurný "rozhodčí".
Žádná žlutá, ani červená, nakonec neprošla a skončilo to plichtou 0-0...
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).