ZPRÁVY

Senioři strádají, důchody mají nejnižší v ČR

29. července 2014, 01:00, jak
Okres - Senioři v šumperském okrese pobírají podle dat Českého statistického úřadu nejnižší starobní důchody v rámci celé republiky. Mnozí z důchodců se pak pohybují těsně nad hranicí chudoby.

 „Nejnižší důchody jsou u nás v celokrajském srovnání evidovány už od roku 2008,“ uvádí ve zprávě o růstu starobních důchodů Český statistický úřad v Olomouci. Průměrný důchod se v regionu pohybuje ve výši 10 636 korun, celorepublikový průměr je o zhruba tři sta padesát korun vyšší. Velké rozdíly penzí jsou mezi muži a ženami. Důchodkyně berou v průměru o jeden tisíc korun méně než muži.

Výdaje rostou

Nízké příjmy a stále rostoucí náklady na živobytí přivádí mnoho seniorů do existenčních problémů. „Zdražujou hlavně jídlo. Dřív jsem měla za pětistovku nákup na dva týdny, teď sotva na týden,“ stěžuje si jednasedmdesátiletá Hedvika Wiedermanová ze Šumperka. Obyvatele regionu trápí vysoké ceny nájmů nebo například vodného a stočného, které patří k nejdražším v zemi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.7.2014 06:36
Titulek: Je to senio-krizová situace
Autor: Ferda
220
Senioři hlaste se na krizovém štábu u pana Skrbka. Vydává slevové poukázky na kremaci. Myslete pozitivně a nepropadejte poraženeckým náladám-usmívejte se !! Nenechte se jen tak vyhubit, buďte aktivní a sbírejte lesní kořínky.
Reagovat
Datum: 30.7.2014 11:36
Titulek: Re: Je to senio-krizová situace
Autor: Josef F.
157
Nastolený kLausmafiánský zlatokopecký styl vládnutí i správy státu se nedotkl jen důchodců, ale v podstatě většiny občanů republiky......Nakonec také není důchodce, jako důchpdce - jak známo, různé výsluhy a vysoké důchody pro ty co nadělali více škody, než užitku i vyložené bolševické zločince hovoří za vše.....
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).