ZPRÁVY

Rada vlády pro seniory udělí cenu

26. června 2013, 07:34, redakce, mošo
ČR – Vůbec poprvé letos Rada vlády pro seniory a stárnutí populace udělí cenu, jejímž cílem je zejména zvýšit povědomí společnosti o problematice seniorů a stárnutí populace. Chce ji dávat osobnostem, organizacím a dalším subjektům za významný přínos ke zvýšení kvality života seniorů a k řešení problematiky stárnutí a stáří.
Do soutěže mohou být nominována audiovizuální, rozhlasová, tisková a fotografická díla, a to nejpozději do 31. srpna 2013. Artefakt, který musí být původní českou tvorbou, je nezbytné zaslat na sekretariát Rady vlády pro seniory a stárnutí populace do budovy Ministerstva práce a sociálních věcí, Na Poříčním právu 1/376, 128 01, Praha 2.

Vítěze bude vybírat komise, jejíž členkou je také náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje Yvona Kubjátová. „Těší mě, že taková cena vznikla a že bude udělována. Populace neustále stárne a ne všichni si uvědomují, jak moc by nás senioři měli inspirovat a že je nezbytné vytvářet podmínky pro aktivní trávení seniorského období života. Jsem velmi poctěna, že se mohu podílet na výběru vítěze této soutěže," uvedla Kubjátová.

Bližší informace a pravidla soutěže jsou k dispozici na webu Ministerstva práce a sociálních věcí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).