ZPRÁVY

Rada vlády pro seniory udělí cenu

26. června 2013, 07:34, redakce, mošo
ČR – Vůbec poprvé letos Rada vlády pro seniory a stárnutí populace udělí cenu, jejímž cílem je zejména zvýšit povědomí společnosti o problematice seniorů a stárnutí populace. Chce ji dávat osobnostem, organizacím a dalším subjektům za významný přínos ke zvýšení kvality života seniorů a k řešení problematiky stárnutí a stáří.
Do soutěže mohou být nominována audiovizuální, rozhlasová, tisková a fotografická díla, a to nejpozději do 31. srpna 2013. Artefakt, který musí být původní českou tvorbou, je nezbytné zaslat na sekretariát Rady vlády pro seniory a stárnutí populace do budovy Ministerstva práce a sociálních věcí, Na Poříčním právu 1/376, 128 01, Praha 2.

Vítěze bude vybírat komise, jejíž členkou je také náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje Yvona Kubjátová. „Těší mě, že taková cena vznikla a že bude udělována. Populace neustále stárne a ne všichni si uvědomují, jak moc by nás senioři měli inspirovat a že je nezbytné vytvářet podmínky pro aktivní trávení seniorského období života. Jsem velmi poctěna, že se mohu podílet na výběru vítěze této soutěže," uvedla Kubjátová.

Bližší informace a pravidla soutěže jsou k dispozici na webu Ministerstva práce a sociálních věcí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).