ZPRAVODAJSTVÍ

Senior zapomněl oznámit, že se znovu oženil. Policie ho stíhá pro podvod

21. května 2019, 11:00, jak
Šumperk – Neobvyklý případ podvodu vyšetřují v těchto dnech šumperští kriminalisté. Policie prověřuje počínání dvaasedmdesátiletého muže, který měl neoprávněně pobírat vdovský důchod.

 „Dávky senior pobíral šest let, a to přesto, že po smrti družky uzavřel nové manželství. Tuto skutečnost, která je důležitá pro přiznání vdoveckého důchodu, ale řádně neoznámil,“ informovala mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.
Podle kriminalistů si tak důchodce přišel na 140 tisíc korun. Peníze bude muset patrně vrátit, a co hůř, hrozí mu vězení.
„Muž je podezřelý z trestného činu podvod. Za ten mu hrozí až pět let odnětí svobody,“ dodala Vybíhalová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.