SPORT

Sen extraligových Draků je jasný. Touží po play off

10. ledna 2018, 16:00, Petr Fišer
Sen extraligových Draků je jasný. Touží po play off Šumperk - Být mezi šestnácti nejlepšími kluby v republice a zajistit si tím právo startu ve vyřazovacích bojích. Cíl hokejových Draků v extralize mladších dorostenců je jasný. „Snažíme se dělat všechno pro to, abychom po třech letech vrátili do Šumperka play off,“ potvrdil reálné ambice trenér Petr Rutar.

 Potom, co se jeho svěřenci v úvodu sezóny velmi zdatně popasovali s náročnou sérií venkovních zápasů, pošilhával po přímém postupu. „Naše snažení jsme skutečně směřovali k tomu, abychom se v základní části drželi do čtvrtého místa. Během října a listopadu to vypadalo docela nadějně, zvlášť když jsme vyhráli v Třinci, který byl naším přímým konkurentem. Do té doby jsme kvůli rekonstrukci zimního stadiónu nemohli hrát doma a pevně věřili, že jakmile se do Šumperka vrátíme, dokážeme domácího prostředí využít. Bohužel jsme nezvládli klíčová utkání proti Zlínu a Třinci,“ posteskl si Rutar.
Flintu do žita v žádném případě nehází. Šance pořád žije. Elitní dvanáctku do šestnáctičlenného pavouka doplní vítězové nadstavby a jedno mužstvo z druhé pozice, které nasbírá nejvíce bodů. Draci se pustili do těsné přetahované s třineckými Oceláři a na dálku soupeří s Karlovými Vary, Kometou Brno a Havlíčkovým Brodem. Našlápnuto mají více než zdatně.
Není úplně obvyklé, aby se v popředí kanadského bodování pohybovali zástupci klubu z hokejové periférie. Na Tyršově stadiónu se podařilo vychovat talenty, které žlutomodrým může kdekdo závidět. Někteří z nich už obdrželi pozvánku na srazy reprezentačních výběrů. Největší rozruch vyvolávají nadprůměrné statistiky Robina Kaplana, Joshuy Jamese Máchy a Jakuba Horkého. Patnáctiletí útočníci patří k tomu nejlepšímu, co letošní extraligový ročník nabízí. „Nechodíme ve značkových teplákovkách jako v některých bohatších oddílech. Pracujeme v podmínkách, co jsou v Šumperku k dispozici, a nestěžujeme si. Kluci se nachází v rozhodujícím věku a ze všeho nejdůležitější je, aby měli zodpovědný a poctivý přístup. Není až tolik podstatné, jestli můžou po tréninku do vířivky. Všechno je teď o snaze a touze prosadit se a ochotě dál se zlepšovat. Prostoru k tomu mají dostatek. Ať už se bavíme o počtu tréninkových jednotek, nebo o samotných zápasech,“ tvrdil Petr Rutar.
Draci ukořistili nejcennější skalp před vlastním publikem. Na závěr základní části si vyšlápli na silné Vítkovice. „Výkonnostní rozdíly v nejvyšší soutěži mladších dorostenců nejsou takové jako v jiných sezónách. Dva roky zpátky byla dominance některých hráčů ze Zlína nebo Přerova dobře znatelná, teď ji ve stejné míře nevidíte. Možná je to ke škodě celého českého hokeje,“ zamyslel se kouč žlutomodrých.
To, že svazoví představitelé uzavřeli extraligu juniorů a ve stejné kategorii zrušili první ligu, se mu vůbec nelíbí. Stejně jako skutečnost, že do elitní soutěže ve starším dorostu letos postoupí pouze jeden tým. „Je to na delší debatu. Radši se k tomu nebudu vyjadřovat,“ mávl nakvašeně rukou.
Na střídačce mu vypomáhá Radek Kučera. Bývalý forvard a trenér mužských Draků se trochu překvapivě věnuje obráncům. „Funguje nám to úplně normálně, nemáme mezi sebou žádný problém,“
konstatoval spokojeně hlavní kouč Zlatnického a spol.


Foto: Petr Fišer

Petr Rutar má se svými svěřenci nakročeno do vyřazovací části.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.1.2018 20:48
Titulek: držím palce
Autor: DRak
96
Tihle kluci mají dostávat podporu od města, ne VV nazdárci
Reagovat
Datum: 12.1.2018 08:31
Titulek: Re: držím palce
Autor: Jenda Benda
45
Reagovat
Datum: 13.1.2018 17:42
Titulek: Těch dotací není opravdu málo!!!
Autor: Mááálo
63
docela dost peněz...to nestačí???
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.