SPORT

Šéf nejtěžší čtyřiadvacítky v Česku: Bude to opravdový extrém

29. října 2014, 12:00, Petr Fišer
Šéf nejtěžší čtyřiadvacítky v Česku: Bude to opravdový extrém Kouty nad Desnou - Zbystřit by měl každý, kdo vyhledává sportovní zážitky netradičních rozměrů. Pořadatelé seriálu Rock Point – Horská výzva spustí první listopadovou sobotu další náročný outdoorový podnik. Mělo by se jednat o vůbec nejtěžší čtyřiadvacítku v Česku. „Horské běhy a survivalové závody se těší stále větší oblibě, a tak jsme se rozhodli uspořádat novou neobvyklou záležitost. Předposlední měsíc v letošním roce začne jednorázovkou Rock Point – Horská výzva 24,“ prozradil hlavní šéf Pavel Zitta.

 Velké dobrodružství pro velmi otrlé se nezadržitelně blíží, na řadu přijde už 1. listopadu v Jeseníkách. Třináctikilometrový úsek ve tvaru osmičky Kouty – Dlouhé Stráně – Kouty bude dokonce papírově ještě krutější než v Česku známá 24hodinovka na Lysé Hoře. A to i s ohledem na převýšení čítající téměř 1000 metrů. „Odstartujeme hromadně v pravé poledne v kouteckém areálu. Poté už bude záležet pouze na každém, jak má natrénováno a s kolika okruhy v nohách doběhne další den kolem dvanácté hodiny do cíle. Těm, kteří si na trasu netroufají sami, jsme umožnili registraci ve dvou až tříčlenných týmech. Takže se budou moci střídat formou štafety. Znamená to jediné. Šanci dostanou i ti, co by si v jednotlivcích tolik nevěřili,“ uvedl Zitta a pokračoval: „Závod je pro každého, kdo má rád pohyb na horách, velké výzvy a chce si dát pořádně do těla. Věk ani výkonnost jsme nijak nelimitovali. Na každého bude čekat jen dřina, pot a odříkání. Přihlášení účastníci se mají na co těšit, bude to opravdový extrém. Naše snaha povede k tomu, abychom jim všechno co možná nejvíce zpříjemnili a usnadnili.“
Na webových stránkách závodu vychází v pravidelných termínech seriál rad, návodů a tipů od šumperského dobrodruha Pavla Paloncýho. „Věřím, že okénko, které jsme s pořadateli otevřeli, pomůže běžcům k lepším výkonům i výsledkům. Zabýváme se obecnou i speciální přípravou, stravou, taktikou, strategií a v neposlední řadě také výbavou,“ odhalil Paloncý.
Zaregistrovat se může prakticky každý. A to i v den D. Startuje se na vlastní nebezpečí a k povinné nezbytnosti patří čelovka s náhradními bateriemi a nabitý mobilní telefon. Povoleny jsou trekové hole.

Organizátor náročného závodu Pavel Zitta ve stánku s občerstvením.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.10.2014 14:06
Titulek: Matlal
Autor: abcd
155
153
Největší pořadatelský matlal široko daleko :-/
Reagovat
Datum: 31.10.2014 14:57
Titulek: Re: Matlal
Autor: aNONYM
133
149
A doplňuje ho slavný letadlový podvodník. Adrenalin zaručen :-)))
Reagovat
Datum: 31.10.2014 15:55
Titulek: Re: Matlal
Autor: Anonym
166
154
A vy jste zase největší chytrolín a rýpal široko daleko. Kritizovat umí každý. Docela by mě zajímalo, co jste ve sportu dokázal nebo zorganizoval vy.
Reagovat
Datum: 1.11.2014 06:04
Titulek: Re: Matlal
Autor: venóš
140
155
Pokud je pro Vás organizování sportovních akcí měřítkem, tak dobrá - akcí jsem pořádal dost a tudíž to potvrdím - Zitta je matlal. Měl jsem možnost vidět zákulisí jím pořádané Zimní výzvy a tolik organizačního ignoranství a zmatků se hned tak nevidí. I ta jeho slavná Jesenická 40 je toho důkazem...
Reagovat
Datum: 1.11.2014 08:57
Titulek: Re: Matlal
Autor: Ludva
157
135
Jaké akce konkrétně? Že jste takovej borec tak to smekám!
Reagovat
Datum: 31.10.2014 18:23
Titulek: Typické foto
Autor: Anonym
163
148
Zitta chlastá u stánku s občerstvením. Už jsi, Zitto, vrátil startovné za zpackanou Jesenickou čtyřicítku 2012? Nevrátil!
Reagovat
Datum: 31.10.2014 18:27
Titulek: Pane Zitto,
Autor: Anonym
142
148
to se neumíte nebo nechcete živit jinak, než tím, že děláte z CHKO Jeseníky sportovní park a lunapark? Doporučuji Vám návštívit výstavu "45 let CHKO Jeseníky", 1. 10. – 30. 11. 2014, Muzeum v Šumperku (Galerie mladých), vstupné 10,- Kč. Třeba si rozšíříte své ignorantské obzory.
Reagovat
Datum: 3.11.2014 13:20
Titulek: Re: Pane Zitto,
Autor: Miloš
159
210
Jeseníky byly a jsou pane anonyme pro lidi a ne pro několik vyvolených ochranářských spolků.Takové akce rozhodně přírodě neuškodí!Na horách vždy žili lidé a chovali dobytek viz. Ovčárna, Švýcárna atd. a teď by jste chtěli zakazovat pohyb po horách?
Reagovat
Datum: 1.11.2014 08:33
Titulek: Bída místních ubožáků
Autor: Ludva
souhlas
3
nesouhlas
7
Zase je to tady, místní folklór se ozývá a lemplové prohnilí závistí a maloměšťáctvím promlouvají: pomluvit všechny, co něco dokázali a dělají. Sami umí jen pomlouvat, podvádět, šmelit, krást, atd. Typické pro Šumperk a města a prdele kolem. O Jeseníku škoda mluvit. Bruntál, Vrbno, Rýmařov a Krnov by bylo lepší úplně oplotit. Aspoň ta příroda je hezká, tak ji taky musíme oplotit, aby tam nikdo nemohl natož pořádat nějakou akci. Víte co? Všichňi pomlouvači - běžte se zahrabat!
Reagovat
Datum: 3.11.2014 13:20
Titulek: Losiňák to není!
Autor: Anonym
119
121
Tak mladý ocas a něco organizuje!
Reagovat
Datum: 3.11.2014 13:36
Titulek: Re: Losiňák to není!
Autor: Miloš
100
135
Ocas jsi ty,neumíš se ani podepsat!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).