SPORT

Šéf Draků Vladimír Velčovský po sestupu do druhé ligy: Mužský hokej v Šumperku nekončí

16. března 2016, 17:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Šéf Draků Vladimír Velčovský po sestupu do druhé ligy: Mužský hokej v Šumperku nekončí Šumperk - Pět sezón v kuse a dost. Hokejový Šumperk se za posledních deset let musí smířit s třetím sestupem do nižšího výkonnostního patra. V první lize nikdy nedosáhl na účast v play off a po letošním nezdaru se s ní loučí. „Je mi to líto. Hrozně moc mě to mrzí,“ smutnil po krachu na soutěžní burze šéf žlutomodrých Draků VLADIMÍR VELČOVSKÝ.

 „Parametry byly nastaveny špatně. Je to moje zodpovědnost. Dost hráčů nám odešlo, navíc máme v Šumperku deficit ohledně odchovanců. Chybí nám jedinci se vztahem k regionu, takzvaný klubismus,“ pustil se do obsáhlé analýzy aktuálního neúspěchu klubový prezident.

Farmaření zkrachovalo

„Musíme se poučit z vývoje, kterým sezóna procházela. Udělali jsme několik chyb, ta nejzásadnější padá na můj vrub. Kývl jsem na úzkou spolupráci s Dynamem Pardubice, což se později ukázalo jako špatná cesta. Pro pardubické hráče jsme rezervovali jednu pětku a spoléhali na to, že bude kvalitní. Pořád jsme se utěšovali, že to bude dobré. Jenže nebylo. Podle toho celý začátek vypadal,“ narážel na stále zpackanější „farmaření“ s východočeským velikánem Velčovský a pokračoval: „Mužstvo jsme se snažili oživit personálními změnami. Nový trenér mančaft pozvedl. Povedlo se nám zlikvidovat sedmibodovou ztrátu na Most, bylo to fajn, šli jsme lehce nahoru. Potom jsme ale znovu začali ztrácet, většinou v závěrech utkání.“
Bafuňář vládnoucí pevnou rukou snad poprvé uznal, že jeden z důvodů, proč docházelo k úbytku sil, se mohl skrývat v neexistující společné přípravě na suchu. „Tato myšlenka je mi hodně často podsouvána a do jisté míry je určitě pravdivá. Na druhou stranu jsem zažil sezónu, kdy byl v Šumperku kouč Režnar. Je to pět nebo šest let dozadu. Tehdy jsme přes nabité léto trénovali jako diví a stejně se nakonec spadlo. Zároveň připouštím, že slabší kondice nahrává tomu, že se koncovky jednotlivých zápasů nezvládají. Když nemáte po fyzické stránce kde brát, nefunguje vám ani hlava. Prošustrovali jsme díky tomu spoustu bodů, které nám potom scházely,“ řekl smířeně.

Prodej licence? Nesmysl!

Po Šumperku a okolí kolovaly nejrůznější zvěsti. Oddílový „boss“ jejich pravdivost razantně odmítá. „Dočetl jsem se, že bych v případě záchrany prodal prvoligovou licenci do Chrudimi nebo Vrchlabí. Opravdu jsem se nestačil divit. Ze Šumperka neodejdu. Zdejší hokej budu držet dál, jak jsem slíbil. A to s jedinou podmínkou - že na něj budou chodit lidi. Pokud by návštěvy klesly na úroveň Mostu, Benátek či Kadaně, tak bych velmi zvažoval, co dál. Zatím to nehrozí. Fanoušky hokej zajímá. I když někteří občas dost nadávají, my jako vedení to musíme unést, nadechnout se a jít dál.“
Velčovský poslal příznivcům jasný vzkaz. „Chtěl bych je ujistit, že mužský hokej v Šumperku nekončí. Budeme hrát druhou ligu. Akorát potřebujeme prostor a čas k tomu, abychom se ze všeho vzpamatovali. Já osobně jsem nic takového nečekal, proto na současnou situaci nejsem připravený,“ uvedl po sestupu do druhé ligy. Ta má projít reorganizací. „Ani vlastně netušíme, do čeho půjdeme. Jak bude nastaven herní systém, s kým a kolikrát budeme hrát,“ prohlásil nejistě.

Čeká se další zemětřesení

Ve hvězdách je i složení hráčského kádru. S vysokou pravděpodobností zažije další výrazné zemětřesení. „Vždycky to bude o nabídce a poptávce. Kluci jsou velice rozladění a musí se z toho psychicky otřepat stejně jako já. Je tam strašně moc otazníků a teď opravdu nevím, jak to dopadne. Přál bych si, abychom připravili konkurenceschopný tým. Možná bude potřeba, aby hrál Šumperk delší dobu druhou ligu a vychoval si hráče, kteří budou za dva nebo tři roky schopni vstoupit do ligy první a být v ní úspěšní,“ zapolemizoval Vladimír Velčovský. „Můj cíl nebude hned do toho dupnout a naplno se někam hnát za každou cenu. Obávám se, že nebude s kým. Hráči se rozprchnou a budou hledat štěstí jinde. Čeká nás nová výzva, jejíž výsledek je momentálně nejistý,“ dodal s vydatným nádechem opatrnosti.


Foto: Petr Fišer

Šumperští hokejisté se prali o udržení do posledního kola. Nakonec marně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.3.2016 18:39
Titulek: Mužský hokej v Šumperku
Autor: David Horák
188
176
Dobrý den, nemyslím si, že byla chyba ve spolupráci s Pardubicemi. Kdyby tady ti kluci nehráli, tak by byl Šumperk patnáctej! Hledal bych chybu ve stabilizaci kádru před sezonou a chyběla příprava. Od bazénu na led to nemůže vydržet fyzicky asi nikdo.
Reagovat
Datum: 17.3.2016 10:26
Titulek: Hokej v Šumperku
Autor: P.J.
222
183
Myslím si, že by všichni kdo cpou peníze do hokejistů (hlavně město) radši použili finanční obnos do jiných sportů/odvětví udělali by mnohem lépe. Stačí se ohlédnout začíná to u stadionu přes trenéry, hráče a majitele - katastrofa. Měli by si všichni uvědomit, že držet hokej na úrovni první ligy není pro Šumperk. Ať si hrají vesnickej hokej v druhé lize.
Reagovat
Datum: 17.3.2016 10:39
Titulek: Kecy...
Autor: Jenda Benda
217
179
...které mají odvést pozornost od financí. Vitošov už nedává to co dřív, a když si ještě VV stáhne svůj díl, tak na hokej už nezbývá.
Reagovat
Datum: 17.3.2016 22:44
Titulek: Nekonečný příběh
Autor: X
186
164
Nj město už pesos odkleplo tak se jede dál Jestli pak se už oddělili technologie Sportu od stadionu ?
Reagovat
Datum: 18.3.2016 08:56
Titulek: Vláďo,už stačilo
Autor: george
194
134
Možná,že se bude někdo zlobit,ale tvrdím jedno.Tento pán hokeji nerozumí!Od začátku co přilezl do Šumperka si omotal zastupitele města kolem ruky (peníze z místní kasy) a pak se začalo podnikat.Takovou základnu jako mělo toto město,měl málo kdo v této zemi.Například kluci roč.1987-92 vyhrávali na turnajích kam přijeli a celá hokejová republika se divila jak je možné,že má Šumperk takovou mládež.Proto se ptám?Kde jsou tito kluci,že je nevidím v místním klubu hrát za muže.Všechny je vyhnal(Peksa,Pekr apd.).Takto dopadli i trenéři mládeže jako např. pan Novák,kterého si okamžitě stáhli extraligové K.Vary a dnes trénuje mládežníky v Olomouci.To je luxus v dnešní době-vyhodit místní mladé odchovance,kteří měli tzv.našlápnuto a nahradit je hráči klubu,který se tak tak udrží v extralize.Nakonec...Vy tam bydlíte,tak o tom víte svoje.Bohužel o tom nic neví ten pantáta z Vitošova a radní v tomto městě už vůbec nic,nebo nechtějí.Děkuji za pozornost,hodně zdraví
Reagovat
Datum: 19.3.2016 07:03
Titulek: Hokej v Šumperku
Autor: Laďa
197
125
Když se dá dohromady výživné pro místní hokej s rozkradenými penězi z městské pokladny a velkým dluhem za hotel Sport, bude si moci město dovolit přemýšlet o lepších ivesticích s nějakou návratností. Podmínkou asi ale bude i výměna většiny radních včetně starosty.
Reagovat
Datum: 20.3.2016 09:35
Titulek: Kuča
Autor: Divak divadelní
180
159
Hráčům jako Pekr,Žálčík,Kindl...NEDAL ŠANCI.
Dostálek,Popelka,Rákos ....takových měl mraky, ale nepotřeboval je
Reagovat
Datum: 20.3.2016 15:51
Titulek: Odborníci na diskuzích
Autor: Prvek
140
171
Vůbec se neudělalo všechno špatně, jak generálové po bitvě tady hlásají. Sehnat peníze od sponzorů je velmi těžké. A takové rady, že se mají peníze města rozpustit mezi všechny spory a Šumperk by tu měl pouze krajské soutěže či nějaký méně atraktivní sport vysoko, je také zvláštní názor. Problém spíš je, že pro okresní města pod 30 000 obyvatel, navíc daleko od hokejových bašt, je 1. liga moc veliké sousto.....má málo dobrých odchovanců a pokud jich pár sežene, ti stejně touží jít výš, jako třeba Žálčík či Pekr. Žálčík zde šance měl, ale chtěl přirozeně jít za lepším.
Reagovat
Datum: 20.3.2016 21:24
Titulek: Re: Odborníci na diskuzích
Autor: X
188
163
Ha ha je sponzorovat a sponzorovat co takhle sponzorovat i ostatní sporty stejně.
Reagovat
Datum: 21.3.2016 19:42
Titulek: Re: Odborníci na diskuzích
Autor: Prvek
163
180
úplná blbost.....tak to nefunguje nikde
Reagovat
Datum: 21.3.2016 20:41
Titulek: Re: Odborníci na diskuzích
Autor: aNONYM
208
157
Tak to fungovalo v Sazce, dokud ji komouš Hušák nepoložil. Peníze se rozdělovaly podle počtu členů v oddílech. V hokeji se za ta léta utopily miliony s nulovým výsledkem, prostě propadák a manažerský trapas.
Reagovat
Datum: 22.3.2016 12:15
Titulek: Bez titulku
Autor: Prvek
173
181
teda vy jste komik......co to je výsledek v hokeji? :-) že se bude pořád vyhrávat jako na Vlachovce? Fakt si myslíte, že když přijede Bayern na Spartu a Spartu vyřádí, že by bylo lepší místo fotbalu hrát na Letné kuličky?
Reagovat
Datum: 22.3.2016 13:16
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
196
177
Jasně, lepší je skoro pořád prohrávat a ještě za to brát miliony od města. Styděl bych se za takové výsledky, kdybych byl dotován tolika penězi.
Reagovat