SPORT

Šéf Draků Vladimír Velčovský: Hájím zájmy klubu

9. ledna 2019, 17:00, Petr Fišer
Šéf Draků Vladimír Velčovský: Hájím zájmy klubu Šumperk – Mužský hokej v Šumperku řídí třináct let. Najde se spousta těch, kteří mu provolávají slávu, protože Draky milují a jen velmi neradi by o oblíbenou zábavu přišli. Najde se však i početný tábor jedinců, co mu z různých důvodů nemůžou přijít na jméno. VLADIMÍR VELČOVSKÝ. Klubový vůdce, jehož vládnutí pevnou rukou občas pocítí úplně každý. A to včetně trenérů a hráčů.

Největší rozpory a nejvášnivější diskuse vyvolává každoroční přísun financí z městské pokladny. Na chod dračího áčka putuje suma kolem čtyř miliónů korun. Ostatní sporty si o něčem podobném můžou nechat jenom zdát. „Otázka financování bude vždycky problém. Jisté je to, že bez podpory města na takovéto úrovni hrát nejde. Hokej poskytuje nejlepší zábavu. Jednou za týden se na stadiónu schází nejvíce lidí, zájem diváků je nejmasovější. Usilujeme o nejvyšší příčky, jsme stabilní, netrpíme žádnými výkyvy a nic nekolabuje. Jestli to je částka oprávněná, ať posoudí jiní. Já hájím zájmy klubu,“ vyjádřil se k ožehavému tématu Velčovský.

Jak sám potvrdil, na klubovém účtu se objevují peníze od sponzorů a partnerů z celé republiky. „Pouze za šumperské prostředky se nedá hrát vrch druhé ligy, natož liga první. Když někdo přijde se smysluplnou nabídkou a lepším návrhem, můžeme se o tom pobavit a případně to řešit. Jde o to zachovat hokej v Šumperku minimálně na současné úrovni. Jiné umístění si fanoušci nezaslouží,“ reagoval na názory největších kritiků, že by měl raději šéfování mužského týmu přenechat někomu jinému.

Se zvýšením vstupného znovu počítá až pro play off. V případě finálových soubojů se cena lístku automaticky vyšroubuje na stokorunu. V základní části se platí stravitelná padesátka.

DRACI PLNÍ PLÁN

Mužstvo vedené Jozefem Zavadilem zatím plní stanovený plán. „Už na předsezónní tiskové konferenci jsem řekl, že toto mužstvo je nataktováno na první místo. Věděli jsme, co máme za hráče a co je v jejich silách. Věřil jsem jim. Ze začátku to trochu trvalo, teď už se pomalu odděluje zrno od plev. Jsme první, chceme být první a rádi bychom si vytvořili co nejoptimálnější podmínky pro postup do play off. Nic jiného ani očekávat nejde. Jsme jediným plně profesionálním klubem v naší skupině druhé ligy,“ nezapomněl zmínit Velčovský.

Po loňské prohrané sérii s ambiciózní Porubou vyhlíží další výkonnostní metu. Tou je takzvané super finále, v němž si to o přímý posun do vyšší soutěže rozdají dva nejúspěšnější druholigové celky.
Pokud by na Tyršově stadiónu propukly postupové oslavy, pro vedení klubu by to znamenalo jediné. Rozpočet by se musel navýšit o čtyři až pět miliónů. „Všechno je o penězích. Díky nim si nakoupíte kvalitu hráčů, kteří to potom na ledě odmakají. Pokud jde o strategická rozhodnutí, nejsem příznivcem toho, aby se první liga vybojovala a získaná licence se následně prodala někam jinam. Pakliže by nedošlo k zásadnímu kolapsu, něco takového bych nikdy neudělal. Považoval bych to za podraz na fanoušky,“ ujišťoval Vladimír Velčovský.

NEKLIDNÝ „ROZVOD“

V listopadu se rozešel s Matejem Kristínem. „Rozvod“ to nebyl úplně klidný. Zahraničními štacemi ošlehaný gólman ze Slovenska měl být jasnou brankářskou jedničkou. „Hráli jsme odložené utkání v Hodoníně. Za stavu 3:0 pro domácí byl střídán. Udělal fatální chybu, a navíc obdržel desetiminutový osobní trest. Špatně rozehraný zápas jsme dokázali otočit a vyhrát. Ve středu jsme jeli do Orlové a logicky nastoupila dvojka Ondřej Haloda. Ve čtvrtek patnáctého šly výplaty za říjen a celé mužstvo přišlo o deset procent z platu za výsledky z předchozího měsíce. Matej to v této souvislosti neunesl, urazil se a chtěl skončit. Všichni v klubu to hodnotíme jako chybu a neférové rozhodnutí. Ze dne na den nechal ve štychu celý tým,“ vysvětloval Velčovský. Zároveň odmítl, že by nejlepší hráči v Šumperku pobírali měsíční gáži kolem patnácti tisíc korun. „Částky jsou to výrazně vyšší,“ vypálil bez obalu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.1.2019 09:41
Titulek: Zdroj
Autor: Jenda Benda
35
Reagovat
Datum: 10.1.2019 19:27
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
23
Dá město dalších pět milionů pro zábavu necelé tisícovky občanů?
Reagovat
Datum: 10.1.2019 20:22
Titulek: Tak určitě!
Autor: Smyl Flek z Nohavic
12
To víš že dá. Nakonec co s těma prachama, no ni?
Reagovat
Datum: 10.1.2019 21:08
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: XXX
23
Jaké tisícovky ?polovina diváků není ze Šumperka ,nýbrž z okolních vesnic
Reagovat
Datum: 13.1.2019 19:24
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
13
Přerov, hrající 1. ligu, dostává od města necelých 5 milionů. Velčovský chce milionů 10. Jakoby říkal: „dejte mi 2x tolik, kolik má mančaft o ligu výš a já s tím možná něco udělám“. Problém je, ža za takových finančních podmínek by nemusel Šumperk vést Velčovský, ale zvládla by to i cvičená opice.
Reagovat
Datum: 14.1.2019 10:59
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jenda Benda
24
Doufám, že nechcete aby se vrátila doba, kdy šumperský mužský hokej vedli právník, lesní velkostatkář, hoteliér a další?
Reagovat
Datum: 14.1.2019 07:32
Titulek: Zájmy?
Autor: Realista
20
"Hájím zájmy klubu" = Hájím zájmy svoje.
Bodejť by nenatahoval ruku (a klidně i 2x).
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.