ZPRAVODAJSTVÍ

Sedmý večer Domova Paprsek podpořilo na sedm desítek dárců a sponzorů

27. listopadu 2018, 20:00, BH
Sedmý večer Domova Paprsek podpořilo na sedm desítek dárců a sponzorů Olšany – Sehnat dárky do tomboly, zajistit občerstvení, vyzdobit sál, rozdat úkoly, poučit se z organizačních nedostatků předchozích ročníků a hurá na značky. Takto každoročně začíná příprava Společenského večera Domova Paprsek. Skupina dobrovolníků ze spolku Aktivní Pomoraví zažila již posedmé stres z příprav, aby bylo vše jak má, aby se dobře bavili ti, pro které je večer určený především  klienti Domova Paprsek, zařízení pro osoby se zdravotním znevýhodněním poskytující sociální péči lidem s mentálním a kombinovaným postižením.

Program společenského večera, který se letos konal 23. listopadu, je vždy atraktivní. Kromě vystoupení dětí školou povinných zejména těch místních se každoročně pořadatelé snaží najít něco opravdu zajímavého. Letos překvapili žonglérem, který kromě míčků a kuželů, žongloval i s jízdním kolem. Zahájení však tradičně patří uživatelům Domova Paprsek, kteří v kostýmech Indiánů hrají na djembe bubny.

Večer je spojený s bohatou tombolou, ta byla i letos naplněna díky štědrým sponzorům a dárcům. Těch se letos sešlo 77. „Daří se nám získávat jak věcné dary, tak finanční. Letos jsme měli 400 cen na přímou výhru a další slosovatelné. Oslovujeme členy Místní akční skupiny Horní Pomoraví, obce i neziskovky i podnikatele,“ uvedla za organizátory Renata Baslerová. Radost dělají i maličkosti. „Stačí už jen ten pocit výhry. V podstatě je jedno co, hlavně že něco, každá obálka s losy obsahuje jeden výherní los, takže vyhrávají všichni. Pokud ale mám konkrétně zhodnotit, z čeho mají návštěvníci, tedy uživatelé Domova Paprsek a dalších zařízení, největší radost, řekla bych, že asi dorty, rolády a tento typ konzumovatelných věcí,“ směje se organizátorka.

Pro lidi, kteří připravují každoročně společenský večer, představuje největší nápor balení, příprava a kompletace tomboly. To částečně probíhá v kanceláři MAS Horní Pomoraví, část darů si chystá přímo Domov Paprsek. „Hlavně musí být na akci vždy v záloze alespoň 1 až 2 ceny, kdyby se náhodou nějaká ztratila nebo se nemohla najít, tak aby každý něco dostal,“ říká Baslerová. S organizačními záležitostmi letos vypomohli také skauti z Rudy nad Moravou. Jistým poděkováním je pro pořadatele také zájem představitelů obcí a politické reprezentace. Letos tak přišel okusit atmosféru venkovské benefiční akce nově zvolený senátor Miroslav Adámek.


Společenský večer mají v oblibě i kapely, které se starají o hudební produkci. „Už dlouho se nám nestalo, abychom měli tak roztančené publikum hned od začátku akce,“ pochvaloval si kapelník. Také závěrečný úklid je v rukou organizátorů, kteří vezmou košťata a s dobrým pocitem, že se akce letos opět povedla a nikdo z hostů nezaznamenal drobné organizační nedostatky, které se každoročně tak jako tak vyskytnou.

Akci pořádají spolek Aktivní Pomoraví společně s Domovem Paprsek a MAS Horní Pomoraví o.p.s. Vstupné je dobrovolné a veškerý výtěžek putuje Domovu Paprsek v Olšanech. Místem konání společenského večera je od prvního ročníku sál OP Papírny v Olšanech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.