KULTURA

Sedmý ročník 7 a 1/2 festu nabídne tři scény

21. června 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Zábřeh - Poslední víkend školního roku si v areálu koupaliště v Zábřehu budou pořád a dokola podávat ruce dvě sedmičky. Jedna čistá a bez přívlastku, ale druhá ne. Ta bude obtěžkána ještě další půlkou.
Letos 26. června se totiž v Zábřehu střetne sedmička neboli sedmý ročník a sedmapůlka, tedy číslovka v názvu festivalu 7 a 1/2 fest. Co je ale každému účastníkovi předchozích ročníků „sedmapůlky“ více než jasné – bude to střetávání zábavné, protože za zvuků punku, rocku, ska nebo třeba drum´n´bassu se nudit rozhodně nelze.

Na třech hudebních scénách se během dvanáctihodinové produkce vystřídají kapely zvučných jmen. Na hlavní scéně se festival pochlubí jedním z nejcennějších tuzemských hudebních klenotů, kapelou Vypsaná fixa, která kromě jiného představí písničky ze svého v pořadí již desátého alba s názvem Klenot. Vůbec poprvé v Zábřehu vystoupí kapela UDG, která je každé léto stálicí line-upů všech významných tuzemských festivalů a každoročně nabitá festivalová sezóna je důkazem obrovského zájmu fanoušků o energická vystoupení této výjimečné rockové party. Do Zábřeha zavítá také hitmaker Michal Hrůza, který se po odchodu z kapely Ready Kirken vydal na sólovou dráhu. Jeho současná tvorba ve vlastní kapele, kterou nazval (jak jinak) Kapela Hrůzy je opět v popových rovinách, které však dokážou příjemně překvapit, a to nejenom hravými melodiemi, ale hlavně svými texty.

Domácí hudební scénu zastoupí punkrocková úderka Punk Floid a také kapela Infected. Návštěvníci se mohou těšit rovněž na skupiny Gaia Mesiah, Goodfellas či The Fialky. Na druhé scéně, kterou ovládne hudba drum'n'bass, postupně vystoupí osm dýdžejů. Program festivalu je bezpochyby nabitý, a to nejen ten hudební. Sedmapůlka láká již tradičně na zajímavý doprovodný program, který se letos soustředí zejména na třetí „underground reality“ scéně. Zde se pod taktovkou občanského sdružení Res – Sef uskuteční mimo jiné turnaj v pokeru, workshopy nebo projekce nejnovějšího dokumentu Heleny Třeštíkové Katka.

Kvalitu akce podtrhne tradiční velkoplošná projekce, špičkový zvuk a pestrá nabídka občerstvení. Vstupenky na 7 a půl fest nabízí infocentra v Zábřehu a ve Štítech, prodejna Darka v Mohelnici a šumperské City Rockers. Jejich cena byla stanovena v předprodeji na 190 korun, na místě vstup podraží o šedesát korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.