KULTURA

Sedm a půlka nabídne řadu novinek

23. června 2009, 08:00, rejdakce
Zábřeh - Pořadatelům letošního – již šestého – ročníku multižánrového hudebního festivalu 7 a ½ Fest se podařil husarský kousek.
Na plavecký areál v Zábřehu zavítají v sobotu 27. června kapely zvučných jmen a navíc přivezou ukázky ze zbrusu nových alb: rockoví recesisté Wohnouti nazvali novou desku Karton veverek, Sto zvířat přiveze erotické Postelový scény a konečně Laura a její tygři zazpívají o tom, že Nejsou malý věci.

Lákavou nabídku headlinerů doplní na hlavní scéně dalších šest kapel. Zábřežskou scénu budou tentokrát zastupovat skapunkoví 380 V a mnohačlenní Toto Nono, šumperskou hudební líheň pak nadějná punk - rock´n´rollová partička Dead Pope´s Company. S ukázkami z nových desek přijedou také Narcotic Fields, Prague Ska Conspiracy a nakonec i The Prostitutes! Novinkou letošního ročníku je rozšíření reggae scény, na níž vystoupí špičkoví zahraniční dýdžejové. Pro návštěvníky se před půlnocí otevřou i prostory Klubu Ve Zdi, které budou až do ranních hodin patřit elektronické hudbě.

Sedm a půlka láká již tradičně také na bohatý doprovodný program. Ten letos výrazně staví na nabídce gastronomických specialit, přičemž není opomenuta ani veganská a vegetariánská kuchyně. Naprostou novinkou pak bude po celou dobu festivalu možnost internetové komunikace se „zbytkem světa“. Vstupenky na 7 a 1/2 Fest mohou zájemci zakoupit v předprodeji za příznivých 195 korun v infocentru zábřežského kulturního domu a kavárně kina Retro, v infocentru ve Štítech, v šumperském City Rockers a prodejně Darka v Mohelnici.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.