KULTURA

Sedm a půlka nabídne řadu novinek

23. června 2009, 08:00, rejdakce
Zábřeh - Pořadatelům letošního – již šestého – ročníku multižánrového hudebního festivalu 7 a ½ Fest se podařil husarský kousek.
Na plavecký areál v Zábřehu zavítají v sobotu 27. června kapely zvučných jmen a navíc přivezou ukázky ze zbrusu nových alb: rockoví recesisté Wohnouti nazvali novou desku Karton veverek, Sto zvířat přiveze erotické Postelový scény a konečně Laura a její tygři zazpívají o tom, že Nejsou malý věci.

Lákavou nabídku headlinerů doplní na hlavní scéně dalších šest kapel. Zábřežskou scénu budou tentokrát zastupovat skapunkoví 380 V a mnohačlenní Toto Nono, šumperskou hudební líheň pak nadějná punk - rock´n´rollová partička Dead Pope´s Company. S ukázkami z nových desek přijedou také Narcotic Fields, Prague Ska Conspiracy a nakonec i The Prostitutes! Novinkou letošního ročníku je rozšíření reggae scény, na níž vystoupí špičkoví zahraniční dýdžejové. Pro návštěvníky se před půlnocí otevřou i prostory Klubu Ve Zdi, které budou až do ranních hodin patřit elektronické hudbě.

Sedm a půlka láká již tradičně také na bohatý doprovodný program. Ten letos výrazně staví na nabídce gastronomických specialit, přičemž není opomenuta ani veganská a vegetariánská kuchyně. Naprostou novinkou pak bude po celou dobu festivalu možnost internetové komunikace se „zbytkem světa“. Vstupenky na 7 a 1/2 Fest mohou zájemci zakoupit v předprodeji za příznivých 195 korun v infocentru zábřežského kulturního domu a kavárně kina Retro, v infocentru ve Štítech, v šumperském City Rockers a prodejně Darka v Mohelnici.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).