ZPRÁVY

Sebevrah chtěl skočit z jedenáctého patra, skončil v cele

3. března 2015, 09:31, jak
Šumperk - Policie, záchranka i hasiči zasahovali ve čtvrtek 26. února u paneláku v ulici ČSA v Šumperku. Sedmadvacetiletý muž v jedenáctém patře domu otevřel okno, vylezl na parapet a hrozil, že vyskočí. Policistům se ho podařilo zachránit, neúspěšný sebevrah měl v dechu téměř jednu a půl promile.

 „Po několika desítkách minut vyjednávání se policistům podařilo muže uchopit a stáhnout zpět na chodbu budovy. Jako důvod svého jednání sdělil, že se mu už nechtělo žít,“ uvedl k případu podrobnosti mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Přivolaný lékař a hasiči tak zůstali bez práce. „K případu jsme byli povoláni jako podpůrná jednotka a dovezli jsme žebřík. Přímo do akce jsme se ale nedostali,“ dodává mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Nejhorší má okres za sebou

„Muž byl po zásahu převezen do policejní cely, abychom eliminovali riziko, že se o tentýž čin pokusí znovu,“ uvedl Bednařík. Šumperský region v minulosti vynikal mezi ostatními místy v kraji vysokým počtem sebevražd. Nejvíce jich bylo v roce 2011, kdy vrcholila ekonomická krize. Tehdy se k dobrovolnému ukončení života odhodlalo třicet lidí, další desítky se o sebevraždu neúspěšně pokoušely. Vloni policisté evidovali zhruba tucet případů, kdy si lidé dobrovolně vzali život.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).