ZPRÁVY

Sebevrah chtěl skočit z jedenáctého patra, skončil v cele

3. března 2015, 09:31, jak
Šumperk - Policie, záchranka i hasiči zasahovali ve čtvrtek 26. února u paneláku v ulici ČSA v Šumperku. Sedmadvacetiletý muž v jedenáctém patře domu otevřel okno, vylezl na parapet a hrozil, že vyskočí. Policistům se ho podařilo zachránit, neúspěšný sebevrah měl v dechu téměř jednu a půl promile.

 „Po několika desítkách minut vyjednávání se policistům podařilo muže uchopit a stáhnout zpět na chodbu budovy. Jako důvod svého jednání sdělil, že se mu už nechtělo žít,“ uvedl k případu podrobnosti mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Přivolaný lékař a hasiči tak zůstali bez práce. „K případu jsme byli povoláni jako podpůrná jednotka a dovezli jsme žebřík. Přímo do akce jsme se ale nedostali,“ dodává mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Nejhorší má okres za sebou

„Muž byl po zásahu převezen do policejní cely, abychom eliminovali riziko, že se o tentýž čin pokusí znovu,“ uvedl Bednařík. Šumperský region v minulosti vynikal mezi ostatními místy v kraji vysokým počtem sebevražd. Nejvíce jich bylo v roce 2011, kdy vrcholila ekonomická krize. Tehdy se k dobrovolnému ukončení života odhodlalo třicet lidí, další desítky se o sebevraždu neúspěšně pokoušely. Vloni policisté evidovali zhruba tucet případů, kdy si lidé dobrovolně vzali život.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.