ZPRAVODAJSTVÍ

Sdružení vyvrací zprávy o útrapách běžkařů

3. ledna 2017, 13:00, Hana Písková
Okres - Na nepřesné informace některých médií o stavu běžkařských tras v Jeseníkách upozornilo Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu (J-SCR). Hory prý trápí nedostatek sněhu a navíc hrozí, že za údržbu sněhových tras budou muset milovníci bílé stopy platit. Sdružení však taková tvrzení odmítá.

 „Není pravda, že nedostatek přírodního sněhu nutí naše sdružení výrazně omezovat úpravu běžkařských tras. Tyto úseky byly omezeny minimálně pouze v nadmořské výšce do šesti set metrů, strojová údržba nadále probíhá na více než 360 kilometrech tratí na území Hrubého Jeseníku, Rychlebských hor a masivu Králického Sněžníku,“ upozornila ředitelka Jeseníky - sdružení cestovního ruchu Andrea Veselovská.
Podle serveru www.bilestopy.cz si mohou běžkaři užít na horách především hlavní turistickou magistrálu, zmiňované internetové stránky nabízí přehled všech udržovaných tras v Jeseníkách i dobu, kdy je rolba projela.

Platit se nebude

J-SCR nepotvrdilo ani to, že by plánovalo běžecké stopy uměle zasněžovat. Podle informací v některých médiích by pak museli běžkaři za jejich používání platit. „Strojově upravované trasy jsou a budou v Jeseníkách bez poplatků, běžkaři však mohou dobrovolně darovat příspěvek na strojovou údržbu prostřednictvím veřejné sbírky, kterou naše sdružení provozuje,“ dodává Veselovská. Jeseníky zažily mimořádně vydařenou letní sezónu. Na hodnocení zimního období je příliš brzy, zájem lyžařů může nabudit začátek letošního roku. „Zatím to vypadá dobře, ve větší výšce se sníh drží a brzy se to určitě spraví i v nížinách,“ věří nadšený běžkař Josef Nedomek ze Šumperka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.1.2017 08:30
Titulek: Jaké jsou podmínky v okolí ..
Autor: Jarda
37
můžete zjistit také na http://bilastopa-spk.cz/, velice užitečný portál pro běžkaře.
Rolbu z Karlova jsem ještě letošní sezónu projiždět nezaregistroval. Podmínky tak růžové zas nejsou, ale teď se snad zlomí k lepšímu.
Reagovat
Datum: 5.1.2017 21:06
Titulek: Bez titulku
Autor: lenon
84
Veselovská, Veselovská…. Stačí operativně jednat, stačí někdy pouze 36 km upravených stop, ale tam kde je to potřeba.
Např. nyní možná podmínky umožní najet stopy rolbou jak na letišti, tak i z Tratovky. Na Skřítku – Hvězdě – Alfrédce ještě rolba letos nebyla, ale zítra tam je bezpodmínečně nutná! Hubert Uhmann oslavil 90 let, ale na tom skútru mu to nesvědčí…
Chlubme se :), ale také makejme s rozumem.
Reagovat
Datum: 6.1.2017 05:39
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Zub
67
Lyžaři, kupte si za svoje rolbu a můžete si tratě udržovat. A nemusíte kňučet. Tratě nepatří do údržby silniční a dálniční sítě.
Reagovat
Datum: 6.1.2017 17:01
Titulek: Bílou stopou do černé díry
Autor: Tazatel
65
Není paní bývalá veselá Závěšická nehodou příbuzná socialistickokradovi Závěšickému, který byl pro neschopnost odejit z VHZ? - Študýrovanému expertu na somálské piráty, kterému ČSSD dala trafiku v dozorčí radě Lesů ČR, aby ČSSD nevydíral medialisací prasáckých praktik při sestavování kandidátek?

Reagovat
Datum: 6.1.2017 18:16
Titulek: Jj,
Autor: Anonym
73
ale Závěšický /ČSSD/ je ale z Přerova, do Šumperka se jen dočasně přestěhoval vyžírat Sdružení cestovního ruchu Jeseníky a VHZ spolu se svým kámošem Jakubem Kulíškem /ODS/ z Přerova. Závěšický a zesnulý Kulíšek, oba kumpáni Íčka Langera, Vratislava Kutala a starosty Šumperka Zdeňka Brože. To je odměna, že Závěšický pomohl Langerovi v roce 2010 s tím jeho miliardovým skiareálem Kouty n. Desnou na chráněné státní půdě ve vlastnictví Lesů ČR, s.p. /30 ha v CHKO Jeseníky/. Mafie má členské sítě napříč všemi vládnoucími parlamentními stranami. A blbí Češi jen čumí na velkozloděje.
Reagovat
Datum: 7.1.2017 05:10
Titulek: Re: Jj,
Autor: petr x
75
...jako konspirační teorie dobrý, ale jinak kravina. Kdyby nebylo Závěšického, tak Sdružení dávno skončilo, dodnes platí dluhy po svém bývalém vedení v čele se šéfem, jistým místním zasloužilým aviatikem a horalem...tam nebylo určitě co vyžírat.
Reagovat
Datum: 7.1.2017 21:32
Titulek: Státních a obecních úředníků máme tolik,
Autor: Anonym
58
že opravdu nepotřebujeme cpát veřejné miliony do neziskovek jako Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu, založeno 1999, Regionální agentura pro rozvoj střední Moravy a štěnic Závěšických z Přerova, aby vydávali 50 000 propagačních mapiček a knížeček a dobře se na tom přiživovali. Propagačních materiálů vydávají státní, krajské a městské úřady až dost a za miliardy. Politolog ČSSD Závěšický momentálně sosá nejen v dozorčí radě státního podniku Lesy České republiky s.p., k čemuž nemá žádnou kvalifikaci, a je zároveň i novým ředitelem agentury ministerstva zahraničních věcí Česká centra.
http://www.ttg.cz/jan-zavesicky-kulturou-lze-otevrit-dvere-i-byznysu/
Reagovat
Datum: 8.1.2017 11:36
Titulek: Re: Státních a obecních úředníků máme tolik,
Autor: petr x
58
Jenom anonymní všeználek může napsat podobnou volovinu...starost o veřejné miliony je jistě bohulibá, ale pokud jsi mimo mísu, měl bys i svoji individuální blbost pěstovat anonymně, tedy neveřejně a neschovávat se za množné číslo. Člen dozorčí rady Lesů ČR nemusí být nutně odborníkem na kůrovce nebo hnízdění lindušky, to tak je i jinde. To jen anonym na REJi rozumí všemu, ač ví - tradičně - kulový...
Reagovat
Datum: 10.1.2017 00:53
Titulek: Re: Státních a obecních úředníků máme tolik,
Autor: CS
80
Zato kdejakej šíbr tam být může že. Kulový maj ale flinty
Reagovat
Datum: 9.1.2017 01:48
Titulek: kulich Závěšický Re: Státních a obecních
Autor: Causa Králík Vidkun
66
Úspěšně blokovali vyhlášení výběrového řízení na nového provozovatele kanalizací. Což znemožnilo, aby VHZ provozovala vodovody a kanalizace v obcích okresu Šumperk. A mému kamarádovi Mgr. Králíkovi pan Dostál a pan Závěšický zaplatili z peněz VHZ za osobní, telefonické a e-mailové konzultace 750 tisíc. . .

A.Miketa 2015: ...Co se týče voleb v Mohelnici, tak ano byl to propadák. Ale nabídku mi učinila ČSSD sama a nebyl to pan Martínek. I na něj byl činěn nátlak, aby mne okresní výbor ČSSD z kandidátky vyloučil. Nestalo se tak, možná škoda toho. Tehdy zastáncem mého vyloučení z kandidátky byl pan Závěšický. V té době ještě pověřený řízením VHZ a velmi "pracovitým" v přeposílání veškeré emailové korespondence na email společnosti Faijpon = Jaroslav Králík ...


Já padnu. No to je neuvěřitelná drzost! Tak šumperskou policii vůbec nezajímá, co se děje ve VHZ, smlouvy VHZ se stavebními firmami předražené o půl miliardy (!!!) - což bylo oficiální stanovisko expertní evropské instituce JASPERS (!!!) ... statisícové odměny VHZ pro "poradce" - místopředsedu ČSSD v Prostějově Mgr. Jaroslava Králíka (bývalý StBák), protiprávní smlouva Závěšického (ČSSD) jako výkonného ředitele VHZ, kterou odmítl ukázat představenstvu VHZ atd. atd.

Doporučuji policii, půjčte si v knihovně časopisy TÝDEN, čísla 2 a 3/2015, kde vyšel článek Kostlivci v moravské kanalizaci: "Lobbistovy rady za statisíce, prošustrovaný rybník a ztracené směnky. Noví manažeři zřejmě největšího vodohospodářského projektu na Moravě na poslední chvíli řeší, jak zachránit 1,6 miliardy korun." Mě informace o činnosti VHZ v médiích a diskuzích tedy naprosto šokují.

Novináři suplují policejní práci - tímto vám děkujeme - protože Policie České republiky, Územní odbor Šumperk nemá čas, musejí prověřovat udání pí*i Hlavaté, kdo plácnul v diskuzi Šumperského reje, že Hlavatá je manželka Sršně??? Hlavatá je ovšem manželka Hlavatého, Sršňova blízkého obchodního partnera. :-)))))) Bože, bože.
Reagovat
Datum: 6.1.2017 18:26
Titulek: Závěšická - Veselovská
Autor: Anonym
74
má taky firmu s Ondřejem Polákem /zastupitel ODS na šumperské radnici/ CleverFox s.r.o., musíte si kreslit pavouka kdo s kým v Šumperku. :-P
Reagovat
Datum: 6.1.2017 23:32
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: lenon
72
Dnes v podvečer se rolba pohybovala v úseku Skřítek-Hvězda. Na propagovaném serveru - viz. výše o tom záznam není... Napřed jen udusání bez stopovače a po té dvě stopy a uprostřed na bruslení.
Co to bylo za rolbu, zřejmě soukromá iniciativa - Hraběšice ??
Nic méně, sláva mu. Když stopu nerozjezdí myslivci, bude tomuto počinu o víkendu spoustu lidí blahořečit.
Reagovat
Datum: 6.1.2017 02:32
Titulek: Za údržbu komunikací ve městech
Autor: Sukul
70
lidé odvádějí městu daně, čili si údržbu platí.
Lyžaři jsou jiná sorta. Jim to rádi zaplatí všichni občané ČR. A není jim to vůbec trapné. Stejně tak jako zaplatí ČT skryté reklamní vysílání o stavu sněhu, sjezdovek a areálů. To bývá hlavní část zpravodajství. Těží z toho majitelé a provozovatelů areálů, sjezdovek, hotelů atd.
Reagovat
Datum: 6.1.2017 05:36
Titulek: Re: Za údržbu komunikací ve městech
Autor: Míla
52
Lyžaři, hokejisti a fotbalisté jsou elita národa a ty by si měl plebs bez námitek hýčkat a platit.
Reagovat
Datum: 6.1.2017 14:24
Titulek: Re: Za údržbu komunikací ve městech
Autor: aNONYM
75
Já bych rozlišoval mezi uzavřenými a veřejnými sportovišti. Pokud město platí partu cizích hokejistů bez vztahu k Šumperku jen aby se bylo ve vyšší lize, pak jde, podle mě, o vyhozené peníze. Pokud se ale za peníze města udržuje veřejné sportoviště, kam může jít každý, proti tomu bych nebyl. Sport je zdravý, pohyb prospěšný a žádoucí. A taky to pomůže ekonomice oblasti, i když tady bych byl opatrný s chválou činnosti různých agentur, jejichž zásluhy jsou pochybné. Ospravedlnění jejich potřebnosti zní asi takto: „Když turistů v kraji přibývá, je to naše zásluha. Když jich ubývá, díky nám jich neubývá víc.“ A pak jim to vyvracejte...
Reagovat
Datum: 6.1.2017 18:35
Titulek: Vykutálená paní Závěšická-Veselovská na fotce,
Autor: Anonym
57
abyste věděli s kým máte tu "čest":
http://www.ttg.cz/wp-content/uploads/image.jpg
Reagovat
Datum: 8.1.2017 06:29
Titulek: Re: Vykutálená paní Závěšická-Veselovská na fotce,
Autor: X
84
Stačí připomenout Jeseníky RegionCard versus Jeseníky Pass nj jak to pěkně vyšumělo :-)
Reagovat
Datum: 9.1.2017 00:23
Titulek: Re: Vykutálená paní Závěšická-Veselovská na fotce,
Autor: Tazatel
65
pěkná podprda

Reagovat
Datum: 22.1.2017 10:04
Titulek: Česká centra...
Autor: Mgr. Pfizer
62
Narozdíl od většiny přispěvatelů, jsem měl čest navštívit osobně dvě "Ceská centra" v zahraničí. Na dotaz, kolik kontraktů "České centrum" pomohlo zprodukovat, dostalo se mi rozpačitého mlčení ředitelek. Tak si udělejte obrázek, k čemu tyhle posty pro modré svazáky slouží.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).