KULTURA

Sci-fi festival vzdá hold ženám

19. září 2018, 12:00, Ondřej Polák
Sci-fi festival vzdá hold ženám Šumperk – Kino Oko se letos zapojí do putovního festivalu Future Gate Sci-fi Film, který se věnuje populárnímu vědecko-fantastickému žánru. Přehlídka zavítá postupně do největších českých měst a nakonec do Šumperka.

 V sobotu 22. září představí Oko sci-fi novinky i kultovní dílo. Diváci tak mají možnost zhlédnout úspěšný film Jak balit holky na mejdanech natočený podle předlohy Neila Gaimana nebo si připomenout legendární Pátý element. Filmovou přehlídku doplní Sci-fi kraťasy od iShorts, mezi kterými nechybí krátký sci-fi horor Jsem brána režiséra Robina Kašpaříka. „Jde o vůbec první českou adaptaci povídky Stephena Kinga, která posbírala na světových festivalech několik cen a vysloužila si kladné ohlasy diváků i kritiků,“ poznamenal ředitel kina Kamil Navrátil.
Program přehlídky doplní výstava bytostí z různých koutů vesmíru a přednáška Dušana Majera z Kosmonautix.cz o fenoménu SpaceX.
Letošním tématem festivalu jsou ženy ve sci-fi. Akce chce vzdát hold jak fiktivním, tak skutečným ženám fantastiky a vědy.
Ojedinělá přehlídka začne v šumperském biografu tuto sobotu o půl třetí odpoledne a bude trvat téměř do půlnoci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.