KULTURA

Sci-fi festival vzdá hold ženám

19. září 2018, 12:00, Ondřej Polák
Sci-fi festival vzdá hold ženám Šumperk – Kino Oko se letos zapojí do putovního festivalu Future Gate Sci-fi Film, který se věnuje populárnímu vědecko-fantastickému žánru. Přehlídka zavítá postupně do největších českých měst a nakonec do Šumperka.

 V sobotu 22. září představí Oko sci-fi novinky i kultovní dílo. Diváci tak mají možnost zhlédnout úspěšný film Jak balit holky na mejdanech natočený podle předlohy Neila Gaimana nebo si připomenout legendární Pátý element. Filmovou přehlídku doplní Sci-fi kraťasy od iShorts, mezi kterými nechybí krátký sci-fi horor Jsem brána režiséra Robina Kašpaříka. „Jde o vůbec první českou adaptaci povídky Stephena Kinga, která posbírala na světových festivalech několik cen a vysloužila si kladné ohlasy diváků i kritiků,“ poznamenal ředitel kina Kamil Navrátil.
Program přehlídky doplní výstava bytostí z různých koutů vesmíru a přednáška Dušana Majera z Kosmonautix.cz o fenoménu SpaceX.
Letošním tématem festivalu jsou ženy ve sci-fi. Akce chce vzdát hold jak fiktivním, tak skutečným ženám fantastiky a vědy.
Ojedinělá přehlídka začne v šumperském biografu tuto sobotu o půl třetí odpoledne a bude trvat téměř do půlnoci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.