KULTURA

Sci-fi festival vzdá hold ženám

19. září 2018, 12:00, Ondřej Polák
Sci-fi festival vzdá hold ženám Šumperk – Kino Oko se letos zapojí do putovního festivalu Future Gate Sci-fi Film, který se věnuje populárnímu vědecko-fantastickému žánru. Přehlídka zavítá postupně do největších českých měst a nakonec do Šumperka.

 V sobotu 22. září představí Oko sci-fi novinky i kultovní dílo. Diváci tak mají možnost zhlédnout úspěšný film Jak balit holky na mejdanech natočený podle předlohy Neila Gaimana nebo si připomenout legendární Pátý element. Filmovou přehlídku doplní Sci-fi kraťasy od iShorts, mezi kterými nechybí krátký sci-fi horor Jsem brána režiséra Robina Kašpaříka. „Jde o vůbec první českou adaptaci povídky Stephena Kinga, která posbírala na světových festivalech několik cen a vysloužila si kladné ohlasy diváků i kritiků,“ poznamenal ředitel kina Kamil Navrátil.
Program přehlídky doplní výstava bytostí z různých koutů vesmíru a přednáška Dušana Majera z Kosmonautix.cz o fenoménu SpaceX.
Letošním tématem festivalu jsou ženy ve sci-fi. Akce chce vzdát hold jak fiktivním, tak skutečným ženám fantastiky a vědy.
Ojedinělá přehlídka začne v šumperském biografu tuto sobotu o půl třetí odpoledne a bude trvat téměř do půlnoci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.