KULTURA

Schola Viva se s koncem roku rozloučí netradičně - Afrikou

25. listopadu 2009, 22:27, -zag-
Šumperk - Minulý rok uspořádala Schola Viva netradiční, ale o to více podařený benefiční koncert několika významných šumperských kapel, které si zahrály s malými zpěváky. Letos přichází s dalším netradičním způsobem ukončení roku - benefičním večerem ve stylu Afrika.
V pátek 27. listopadu se tak sál G-Klubu v Domě kultury rozezní africkými rytmy, které budou malí tanečníci, zpěváci a hudebníci prezentovat po více jak měsíčním secvičování. Hru na africké djembe dvě desítky dětí učil Karel Cvrk, který s nimi i dalšími členy svého bubenického kroužku vystoupí na závěrečném koncertu. Zazní tradiční africké písně, domorodé rytmy a původní africké tance obětování bohům.
 
"S nápadem tématu Afrika pro letošní rok přišli členové správní rady občanského sdružení PORTA VIVA takřka den po benefičním koncertu, který se uskutečnil v divadle a kde se sešlo na tři sta hostů," říká ředitel školy Schola Viva Miroslav Haltmar. 

I letos bude zveřejněn záměr, pro nějž je koncert pořádán. Výtěžek ze vstupného i sponzorské dary budou využity pro příští školní rok na vybavení nových místností právě rekonstruované školní budovy Schola Viva.

Loňský výtěžek 50 tisíc byl využit na zřízení Galerie Viva, která se na začátku roku 2010 otevře pod štítem jedné z nových budov dostavěných v roce 2007. Své místo zde najdou keramické i výtvarné práce dětí a již v červnu zde proběhne první putovní výstava - zakončí se zde pouť fotografické soutěže Street Art ve fotografii, která je nyní umístěná do 15.12. na Komíně.

Benefiční koncert AFRIKA se skuteční 27.11.2009 od 17:30. Akce začne vystoupením nejmladších žáků I. stupně a bude až do 19 hodin pokračovat africkými písničkami a rytmy. Poté je připraven raut z pravých afrických receptů pro hosty a partnery školy.
Všichni jste srdečně zváni.
Vstupné je 20,- Kč.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.