ZPRÁVY

Sbírka mobilních telefonů skončila

12. června 2012, 06:46, BH
Sbírka mobilních telefonů skončila Zábřeh – Nepotřebné věci pomáhají. Takovým mottem se řídila stejnojmenná sbírka Charity Zábřeh s ekologickým a sociálním rozměrem. Součástí akce byla rovněž soutěž o nejvyšší počet sesbíraných mobilních telefonů v přepočtu na jednoho žáka. Vyhráli ji děti ze Základní školy v Lesnici a v úterý 5. června převzali od vedoucí dobrovolnického centra Charity Zábřeh zaslouženou výhru.

Soutěž probíhala celý duben v rámci projektu Nepotřebné věci pomáhají podpořeného společností Asekol. Zapojilo se devět zařízení od mateřské školky, přes několik základek až po Gymnázium Zábřeh. Souběžně se soutěží mohli nepotřebné mobilní telefony přinášet také občané do zázemí charitních středisek v Zábřehu, Mohelnici, Postřelmově a ve Štítech. Celkem se tak nasbíralo 314 telefonů, z nichž žáci odevzdali 159 kusů.

„Protože posláním Charity je především pomáhat potřebným lidem, měla akce rozměr nejen ekologický, a to zbavit domácnosti nepotřebných mobilů, ale i sociální,“ vysvětlila Markéta Horáková. „Do třídění na funkční a nefunkční přístroje se zapojili i dobrovolníci Charity. Mezi telefony s různým datem výroby se našlo dvacet osm použitelných kusů, které umístíme do sociálního bazaru. Odtud budou poskytovány lidem v hmotné nouzi, sociálně slabým rodinám, domovům pro matky s dětmi, azylovým domům a dalším potřebným," dodala.

Sbírka mobilů se stala jednou z akcí celého projektu. Veřejnost mohla tuto ekologicko-sociální aktivitu Charity zaznamenat při materiálních sbírkách pořádaných na podzim 2011 a na jaře letošního roku. „Děkujeme všem, kteří se do projektu jakýmkoliv způsobem zapojili. Zvláště oceňujeme přístup dětí, protože věříme, že i tímto způsobem se mohou naučit pomoci bližním,“ uzavřela Markéta Horáková.


foto: Charita Zábřeh


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.6.2012 20:36
Titulek: ASEKOL aj.
Autor: jimmy
108
Tato hra kolektivních systémů,které sbírají racyklační poplatky,které zaplatíme v obchodě při koupi nového spotřebiče,to je jen další ohlupování občanů,neboť konečný likvidátor vašich vyřazených zařízení si musí tento odpad koupit na lektr.burze,kterou řídí dceřinné společnosti těchto kolektivních systémů a hlavní akcionáři těchto dceřinných společností kolekt.systémů jsou nadnárodní elektrin.spol.Pěkná zlodějina.
Reagovat