ZPRÁVY

Sběrač kovů zhanobil lidské ostatky na malínském hřbitově

24. února 2015, 06:42, jak
Nový Malín - Mimořádně odpudivého skutku se dopustil zločinec, který ukradl měděné urny na hřbitově v Novém Malíně. Pozůstalí jsou v šoku a případem se už začala zabývat policie. Na takto zvrhlé chování pamatuje náš právní řád zvláštním paragrafem.

 „Případ vyšetřujeme kvůli spáchání trestného činu hanobení lidských ostatků,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Dotyčný paragraf umožňuje poslat viníka za mříže až na dva roky, pokud se navíc prokáže, že s ostatky nakládal jako člen organizované skupiny, může ho soud uvěznit až na tři roky a přidat k tomu tučnou pokutu. „V tomto konkrétním případě byla způsobena hmotná škoda za dva tisíce korun,“ dodává Bednařík.

Šel po mědi


Z vyšetřovacího spisu vyplývá, že ke krádeži dvou uren došlo někdy v době od 20. prosince do 17. února. Kromě měděných schránek s ostatky zemřelých ukradl nenechavec z téhož hrobu ještě měděnou lampičku.  Krádeže hřbitovní výzdoby jsou časté, odcizení lidských ostatků však patří k výjimečným zločinům. „Něco takového mohl udělat jen naprostý dobytek, a tím vlastně zvířata urážím,“ okomentovala případ Marie T. z Nového Malína.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.