SPORT

Sareza využila kolapsu hry Draků

10. října 2007, 15:50, www.hokejsumperk2003.cz
Sareza využila kolapsu hry Draků Šumperk - Draci letos nevstřelili Ostravě branku. Sareza si s lehkostí dokráčela k poklidné výhře i na ledě šumperského nováčka. Zvítězila 4:0 a skalpovala Draky hned dvakrát - připravila je nejen o body, ale i o trenéra. Jindřich Setikovský byl ihned po utkání odvolán z pozice hlavního trenéra a tým v nejbližších dnech povede Georg Güttler. Dvěma góly se za Ostravu blýskl Ivo Mocek, trefil se i exšumperský Libor Gelačák. Čisté konto si naopak připsal Jakub Štěpánek.
10.kolo, 8.10.2007 18:00
 
HOKEJ ŠUMPERK 2003 0
 
HC Sareza Ostrava 4

Podrobnosti:

Třetiny: 0:2, 0:1, 0:1.
Branky a nahrávky: 4:25 Mocek I. (Sochorek, Červenka), 9:35 Gelačák (Bokroš, Ovšák), 21:26 Šebesta (Bokroš, Mocek D.), 43:44 Mocek I (Sochorek). Rozhodčí: Jeřábek Antonín, Kašík, Trunečka. Vyloučení: 8:9, navíc Gelačák (SAR) OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 800. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:4.
 
Šumperk: Biegl, Kloz, Špelda, Sloboda, Kaltenböck, Stráňovský, Denisov, Hajas, Ondráček, Bařica, Meluzín, Antonovič, Lazorišák, Hubáček Jiří, Martinka, Ambruz, Ohnutek, Stejskal, Beck, Pekr, Obdržálek.
 
Sareza: Štěpánek, Ovšák, Mocek David, Ovčačík, Holík, Tesařík, Vnenk, Vajda, Palík, Šebesta, Boháč, Bokroš, Gelačák, Najdek, Hubáček Radek, Pavelek, Sochorek, Červenka, Mocek Ivo, Novák, Grygar

Komentář zápasu:

Jaroslav Svoboda

Šumperský hokej se nachází v krizové situaci. Devátá prohra v řadě znamená i konečnou pro Jindřicha Setikovského, který opouští střídačku Draků a na jeho pozici hlavního trenéra se hledá náhrada.

Draci ovšem úvodní minuty zápasu nehráli špatně, několikrát se natlačili před Štěpánka, jenže na ostravského brankáře nevyzráli. To se ovšem povedlo hostům - Sochorek na sebe stáhl hned tři hráče, pak zadovkou našel najetého Iva Mocka a ten si vychutnal Biegla. Draci se ještě několikrát pokusili srovnat, Antonovič v osmé minutě dokonce napálil tyčku. Od desáté minuty se ale hra začala měnit. Sareza nejprve pohrozila Bokrošem, pak další nedůslednost zadních řad potrestal Gelačák. Tato branka definitivně odzbrojila Draky a ti na dlouhé minuty zcela přestali hrát hokej. Chvíli po druhé ostravské brance fatálně chyboval Kloz, Červenka však na Biegla nevyzrál. Hosté si pozornou hrou hlídali vedení, za zmínku stojí snad jen pokusy Antonoviče a Špeldy, se kterými si ale Štěpánek lehce poradil.

Další krok v mizérii dnešního utkání přišel na začátku druhé třetiny, kdy se Draci zapomněli v kabině a za pozdní příchod na led dostali dvě minuty. Ve třech se pak hostům neubránili a ti zdrcenému týmu Šumperka vrazili třetí bodnutí do zad. Trefil se Šebesta. V klidu hrající Sareza se opět začala soustředit na hlídání modré čáry a Draci dlouho nevěděli, co na soupeře vymyslet. Až Lazorišák uzmul zapomenutý kotouč, jeden z beků se však vrhl pod nohy šumperskému útočníkovi a tribuny opět mohly jen smutně povzdechnout nad promarněnou šancí. Draci doráželi i nadále do defenzívy stažené hosty a byl to Pekr, kdo v pádu mohl překonat Štěpánka. Štěstí zkoušel dvakrát i Ondráček, jednou se z úhlu snažil překonat Štěpánka Bařica, hostující brankář však všechny střely pochytal. Poslední vážnější pokus předvedl v závěru třetiny Stejskal.

Do třetí třetiny naskočil Šumperk už včas a také s chutí. Jenže Ambruz ani Kloz opět na Štěpánka nevyzráli, a tak počtvrté udeřilo před Bieglem. Podruhé se v utkání trefil Ivo Mocek. Draci pak opět sypali střely na Štěpánka, ten si však s většinou střel lehce poradil. Zapotil se až při ráně Ohnutka. Další pokusy Draků ale zůstaly ve stínu dvou akcí soupeře, Boháče a Hubáčka však Biegl s přehledem vychytal. Draci si připsali další neúspěch a poosmé v řadě odešli z ledu poraženi. Navíc hned po utkání byl odvolán kouč Jindřich Setikovský.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.10.2007 19:02
Titulek: Šumperský hokej a jeho úroveň
Autor: divák
42
Je nejvyšší čas prodat licenci na první ligu a to dokud za ni je ještě někdo ochoten zaplatit.Že na ni mužstvo nemá bylo zřejmé již v přípravných zápasech a nyní se to jenom potvrzuje.Kde nejsou prachy na nákup hráčů s odpovídající výkonností,tak tam ta liga jde ke dnu.Je to škoda,ale je to smutný fakt a realita šumperského sportu vůbec.Vyniknou jenom sportovci,kteří ze Šumperka odejdou za lepšíma podmínkama,nebo v malých sportech, kde jejich přípravu a učínkování v nich dotují rodiče.V Šumperku chybí velký sponzor.
Reagovat

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.