ZPRÁVY

Šance pro ženy 50+ na Šumpersku

26. ledna 2013, 18:57, téma PR, redakce, placená reklama
Šance pro ženy 50+ na Šumpersku Třicet žen okresu Šumperk věkové kategorie nad 50 let věku má možnost získat nové znalosti a dovednosti v rámci projektu „Aktivní ženy 50+ a jejich uplatnění na lokálním trhu práce“. Projekt, finančně podpořený Evropskou unií, nabízí řadu aktivit, vedoucích k získání zaměstnání nebo zahájení vlastní podnikatelské činnosti.

Účastnice projektu mohou využít služeb pracovního poradenství a bilanční diagnostiky, které pomůžou nalézt možnosti jejich uplatnění na stávajícím, dynamicky se měnícím trhu práce. Mohou se vzdělávat – absolvují specializovaný kurz Aktivní žena 50+.

Ty účastnice, které uvažují o zahájení vlastního podnikání, ale nemají k tomu odvahu, mohou využít rekvalifikační kurz Základy podnikání, kde načerpají klíčové kompetence k zahájení své podnikatelské činnosti. Deset vybraných účastnic získá pracovní místo na dobu 6 až 12 měsíců u vybraných zaměstnavatelů nebo podporu při zahájení vlastní podnikatelské činnosti.

Máme nachystané aktivity ušité na míru přímo pro ně a aktivity vedoucí k uplatnění na stávajícím trhu práce. Projekt umožní účastnicím objevit svůj potenciál prostřednictvím inovativních nástrojů projektu, kterými jsou Job klub a Job burza. Bude to jejich vlastní práce na sobě s pomocí zázemí odborníků, která otevře pomyslné dveře pro novou šanci na nepřehledném trhu práce okresu Šumperk. Job burza je veletrh pracovních příležitostí, který bude sloužit ke zprostředkování kontaktu mezi zaměstnavateli a naší cílovou skupinou.

Obsah projektu se snaží vyjít vstříc konkrétním potřebám jednotlivých účastnic projektu. Mohou se aktivně zapojit do společné práce v rámci svépomocných skupin – tzv. job klubů, v jejichž rámci se budou podílet na vytváření tzv. Desatera výhod aktivních žen 50+. Mohou se prezentovat zveřejněním svých osobních profilů na webových stránkách projektu, které budou sloužit mimo jiné jako sociální síť jak pro cílovou skupinu, tak pro zaměstnavatele," uvádí Mgr. Ivo Škrabal, předseda společnosti BEC družstva – Business and Employment Cooperative.

Účastnice projektu získají výše uvedené informace bezplatně. Navíc obdrží příspěvek na dopravu a stravné.

Nábor zájemců pro první fázi projektu bude ukončen 22. února 2013.


V případě zájmu zasílejte svůj životopis a motivační dopis na adresu:

BEC Družstvo
Zábřežská 20
787 01 Šumperk
info@bec-coop.czDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).