ZPRAVODAJSTVÍ

Šance na podnikání nejen pro nezaměstnané

28. února 2017, 12:23, redakce, placená reklama
Šance na podnikání nejen pro nezaměstnané „Projekt podnikatelsko-zaměstnaneckých družstev je zaměřen na podporu podnikání pro osoby ohrožené na trhu práce. Systém podpory je nastaven tak, aby co nejvíce pomohl všem zájemcům o zahájení podnikání. Je určen všem, kteří by si chtěli otestovat své podnikání v reálném tržním prostředí pod hlavičkou podnikatelsko- zaměstnaneckých družstev. Jedná se totiž o inovativní přístup, kdy podporujeme podnikatelské nápady v začátcích formou zajištění pravidelných měsíčních příjmů - mzdy,“ říká Ivo Škrabal, ředitel CpKP Severní Morava.


 Jedná se tedy o netradiční formu podnikatelského inkubátoru, který umožňuje vybraným účastníkům si otestovat podnikání jako zaměstnanec podnikatelsko-zaměstnaneckých družstev na dobu 6-12 měsíců. Družstva po celou dobu rozjezdu jeho podnikání za něho hradí sociální, zdravotní pojištění a zajišťuje veškeré zákonné povinnosti.
Nabízíme sérii vzdělávacích, tréninkových a poradenských programů vedoucích k nejen ke zpracování reálného podnikatelského plánu, ale hlavně k vytváření konkrétních podnikatelských činností.
Do projektu se mohou přihlásit všichni zájemci o zahájení podnikání, kteří chtějí využít systému podpory. Primárně je určen především nezaměstnaným. Ale také všem, kteří nemají stabilní práci nebo ti, kteří hledají nové uplatnění.
„Projekt je vhodný především pro ty, kteří již například něco zkoušejí, mají zajímavého koníčka, nebo prostě jen nápad v čem by chtěli podnikat. A samozřejmě hlavně mají chuť si to reálně vyzkoušet,“ dodává Škrabal.
Zapojit se mohou i například matky na mateřské/rodičovské dovolené.
Tento systém podpory byl pilotně testován především na Šumpersku, ale i Novojičínsku či na jižní Moravě.
Celkem již našimi projekty prošlo cca 150 zájemců o podnikání, přičemž zhruba 40% z nich stále podniká.
Současný projekt je zaměřen tak, abychom rozšířili síť podnikatelsko-zaměstnaneckých družstev. Projekt se realizuje na území Moravskoslezského, Olomouckého, Pardubického a Kralovehradeckého kraje.
Podnikatelsko-zaměstnanecké družstvo BEC najdete v Šumperku na ulici M.R.Štefánika 1.
Bližší informace o podmínkách účasti sdělujeme zájemcům na úvodních informačních setkáních, které organizujeme ve všech zapojených krajích.
Letáčky jsou distribuovány přes jednotlivá kontaktní pracoviště Úřadů práce, kde zájemci naleznou všechny detaily včetně kontaktních údajů. Bližší informace najdete také na facebooku: www.facebook.com/PodnikatelskoZamestnaneckaDruzstva

Deset důvodů, proč se zapojit pro BEC


Chcete zahájit podnikání, ale nevíte jak na to?

Kontaktní osoba:
Ivo Škrabal
CpKP Severní Morava
M. R. Štefánika 318/1
787 01 Šumperk
Tel: +420 777 793 714
E-mail: sumperk@cpkp.cz

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).