SPORT

Šampionát zabarvený do zlaté a stříbrné! Produktivní soubor ze Šumperka umí čarovat

28. srpna 2019, 16:00, téma MAŽORETKY, Petr Fišer
Šampionát zabarvený do zlaté a stříbrné! Produktivní soubor ze Šumperka umí čarovat Maďarsko – Tahle parta umí vyčarovat velké věci. Šestnácté mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu skončilo z pohledu tanečního souboru KK-Dance Šumperk dalším obrovským úspěchem zabarveným do zlata a stříbra. Z patnácti startů vykouzlil čtrnáct medailových výsledků

 Na šampionát přijelo 74 výběrů z osmi evropských zemí. „Soutěž byla velmi dobře organizovaná a nepostrádala ani odpovídající zázemí. Potvrdit to může náš fanklub, který opět nezklamal a holkám po celou dobu vytvářel burácející kotel. Děvčata si pobyt v Maďarsku zpestřila návštěvou v místních lázních Rába Quelle, kde si to hodně užila a naladila se na nadcházející náročný program,“ prozradila za KK-Dance Olga Davidová.

Šumperská výprava obhájila několik titulů z minulého roku. Navíc získala nové vavříny a vůbec poprvé dosáhla na cenné prvenství ve věkové kategorii BABY kadetky. „Jen to dokazuje, že se stále pohybujeme na špičkové úrovni a že dokážeme zaujmout a prorazit s oběma náčiními. Jak s hůlkou, tak pomponem. Je to výsada pouze nejlepších souborů,“ konstatovala nadšeně Davidová. „Jsme tým skvělých lidí. Každá medaile, kterou naše děti dovezou domů, představuje fantastický počin. Hlavní poděkování zaslouží naše trenérky. Za pevné nervy, odhodlanost, vytrvalost a optimistické myšlení, které směřují k tomu, abychom zůstali mezi absolutní elitou a udrželi si vynikající pověst. Reprezentujeme nejen město Šumperk, ale celou republiku,“ vyzdvihla tisková mluvčí mravenčí práci Kateřiny Křenkové, Karolíny Davidové, Barbory Skoumalové a Venduly Smrčkové. „Velké díky patří také našim sponzorům. A úplně každému, kdo se přičinil o to, aby naše početná výprava čítající 100 lidiček mohla do Maďarska odcestovat.“

VÝSLEDKY KK-DANCE

ZLATO: Baby kadetky - sestava pom „Mimoni“, Baby kadetky - mini pom, juniorky - mini pom, seniorky - sestava mix.
STŘÍBRO: L. Rollerová - sólo pom kadetky, L. Rollerová, D. Chaloupková a E. Roučová - trio pom kadetky, K. Davidová a M. Konečná - duo pom seniorky, K. Davidová a V. Smrčková - duo twirl free par seniorky, seniorky - mix mini, juniorky - sestava pom „Člověče, nezlob se!“, kadetky - sestava pom „Příšerky s.r.o.“, seniorky - sestava pom „Noční obloha“.
BRONZ: seniorky - pom mini, kadetky - pom mini.
ŠESTÉ MÍSTO: D. Chaloupková, A. Heclová a N. Buchtová - trio pom juniorky.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.