ZPRAVODAJSTVÍ

Šampión v orání se vrátil z mistrovství v Africe

13. února 2018, 13:00, bav
Šampión v orání se vrátil z mistrovství v Africe Zábřeh, Nakuru - Až do afrického města Nakuru, vzdáleného dvě stě kilometrů od Nairobi, zavedlo před letošními Vánoci soutěžení zábřežského oráče Aleše Malého. Tento medailemi ověnčený závodník vyjel do exotické země nejen za zážitky, ale hlavně za řemeslem, kterému se soutěžně věnuje už 21 let.  

 „Z kontinentů, na kterých jsme soutěžili, nám už chyběla jen Afrika a Ásie,“ okomentoval Malý důvod, proč na účast v Africe se svým závodním týmem kývl. Nominoval se tam výsledkem z mistrovství republiky v roce 2016, kde zvítězil. Bohužel technika, kterou na tomto světovém mistrovství dostali k dispozici, byla ve velmi špatném stavu a české závodníky na přední příčky nevynesla.   
„Poprvé v historii jsem nedooral a skončil poslední,“ popisoval krušné chvíle přípravy i vlastního závodu náš nejlepší oráč. „Z prvního dne mne dvě kola před koncem vyřadila technická závada na pluhu, z druhého ulomená součástka, která nešla nahradit,“ zhodnotil Malý s tím, že domácí Keňané nakonec skončili jen o několik příček před ním.   
Zábřežského mistra orby, který má za sebou 13 účastí na mistrovství světa a deset v Evropě, čeká letos v červnu mistrovství Evropy v Rusku. Tam Malý podle svých slov také ještě neoral.  Obhajovat bude světový bronz, který jako pořadatel a závodník získal v  roce 2015 v Zábřeze.


Foto: A. Malý

Na světové mistrovství v orbě běžně vysílá své zástupce 30 zemí. Do Keni jich přijelo soutěžně orat pouhých 18. Zvítězily ty, co vsadily na vlastní techniku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).