SPORT

Šachový festival V4 Liptov

30. července 2010, 00:00, téma ŠACHY, rejdakce
Slovensko - Už po třetí se ve dnech 18. – 24. 6. konal na Slovensku v Liptovském Mikuláši šachový festival V4 Liptov.
V letošním roce si šumperští šachisté zahráli ve třech turnajích. V turnaji družstev Nicola Lužíková a Jakub Vaculík hájili barvy Opavy A. Marek Malý na první desce vedl družinu Opavy B. Ve Fide Openu do 14 let bojoval Tomáš Kostecký, vedoucí výpravy Libor Lužík stínoval v doprovodném Fide Openu. Letos jsme nehráli turnaj družstev pod hlavičkou T.J. Sokol Šumperk, protože jsme obdrželi nabídku od Karla Záleského z Opavy, jestli by naši talenti nedoplnili jejich dvě družstva s tím, že nám uhradí všechny náklady za ubytování, stravu a vklad do turnaje. Taková nabídka se neodmítá a vřele jsme ji přijali.

Na turnaji jsme chtěli jet po vlastní ose, ale jelikož auto den před odjezdem zkolabovalo, rychle jsme vše přeorganizovali a zvolili jsme dopravu po železnici. V Olomouci k nám přisedli Jirka Navrátil s mámou a tak 7 statečných uhánělo směrem na východ. Po cestě jsme telefonicky domluvili náš odvoz z nádraží v Liptovském Mikuláši do rekreačního zařízení Demenovka, kde se konal festival turnajů. V turnaji družstev se umístil SK Slezan Opava A na 6 místě a obhájil tím své nasazení.

Jakub Vaculík na druhé desce uhrál 5 bodů, Nicola Lužíková na třetí desce pouze body 3, oba dva hráči zůstali za očekáváním a hráli hluboko pod své možnosti. O něco lépe se vedlo v dresu Opavy B na první desce Marku Malému, který nasbíral 5 bodů. Sám však se svou hrou nebyl spokojen, což je dobře a určitě najde příčiny, vše kladně vyhodnotí a na dalších turnajích bude hrát v plné formě. Opava B skončila na 13. místě, oproti nasazení si polepšila o 3 místa.

Ve Fide Openu do 14 let Tomáš Kostecký získal 4 body a to stačilo na celkové 21. místo. V doprovodném Fide Openu se snažil neudělat mezinárodní ostudu vedoucí výpravy Libor Lužík, který jako matný stín prošel celým turnajem. 4 partie prohrál, 3x udržel remízu a ve 2 zbylých zápasech porazil Pelu Konráda z Polska a jednu prázdnou židli. Se 3,5 body bral nakonec 22. místo.

Jiří Navrátil s 5 body skončil na pěkném 9. místě a Alena Navrátilová s 3,5 body na místě 25. Jako každý rok, tak i letos, měl šachový turnaj v Liptovském Mikuláši velký přínos pro rozvoj mezinárodní spolupráce mezi oddíly z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Běloruska. Hlavně děti si zde našli spoustu nových přátel a po skončení turnaje doma žhaví facebooky, skype a čile udržují kontakty s novými přáteli. Jak by řekl klasik: „a vo tom to je“. Nejen sportovní výkony, ale hlavně setkání s dobrými lidmi a přáteli bylo mottem celého turnaje.
Konečné pořadí po 9 kolech


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.