SPORT

Šachový festival V4 Liptov

30. července 2010, 00:00, téma ŠACHY, rejdakce
Slovensko - Už po třetí se ve dnech 18. – 24. 6. konal na Slovensku v Liptovském Mikuláši šachový festival V4 Liptov.
V letošním roce si šumperští šachisté zahráli ve třech turnajích. V turnaji družstev Nicola Lužíková a Jakub Vaculík hájili barvy Opavy A. Marek Malý na první desce vedl družinu Opavy B. Ve Fide Openu do 14 let bojoval Tomáš Kostecký, vedoucí výpravy Libor Lužík stínoval v doprovodném Fide Openu. Letos jsme nehráli turnaj družstev pod hlavičkou T.J. Sokol Šumperk, protože jsme obdrželi nabídku od Karla Záleského z Opavy, jestli by naši talenti nedoplnili jejich dvě družstva s tím, že nám uhradí všechny náklady za ubytování, stravu a vklad do turnaje. Taková nabídka se neodmítá a vřele jsme ji přijali.

Na turnaji jsme chtěli jet po vlastní ose, ale jelikož auto den před odjezdem zkolabovalo, rychle jsme vše přeorganizovali a zvolili jsme dopravu po železnici. V Olomouci k nám přisedli Jirka Navrátil s mámou a tak 7 statečných uhánělo směrem na východ. Po cestě jsme telefonicky domluvili náš odvoz z nádraží v Liptovském Mikuláši do rekreačního zařízení Demenovka, kde se konal festival turnajů. V turnaji družstev se umístil SK Slezan Opava A na 6 místě a obhájil tím své nasazení.

Jakub Vaculík na druhé desce uhrál 5 bodů, Nicola Lužíková na třetí desce pouze body 3, oba dva hráči zůstali za očekáváním a hráli hluboko pod své možnosti. O něco lépe se vedlo v dresu Opavy B na první desce Marku Malému, který nasbíral 5 bodů. Sám však se svou hrou nebyl spokojen, což je dobře a určitě najde příčiny, vše kladně vyhodnotí a na dalších turnajích bude hrát v plné formě. Opava B skončila na 13. místě, oproti nasazení si polepšila o 3 místa.

Ve Fide Openu do 14 let Tomáš Kostecký získal 4 body a to stačilo na celkové 21. místo. V doprovodném Fide Openu se snažil neudělat mezinárodní ostudu vedoucí výpravy Libor Lužík, který jako matný stín prošel celým turnajem. 4 partie prohrál, 3x udržel remízu a ve 2 zbylých zápasech porazil Pelu Konráda z Polska a jednu prázdnou židli. Se 3,5 body bral nakonec 22. místo.

Jiří Navrátil s 5 body skončil na pěkném 9. místě a Alena Navrátilová s 3,5 body na místě 25. Jako každý rok, tak i letos, měl šachový turnaj v Liptovském Mikuláši velký přínos pro rozvoj mezinárodní spolupráce mezi oddíly z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Běloruska. Hlavně děti si zde našli spoustu nových přátel a po skončení turnaje doma žhaví facebooky, skype a čile udržují kontakty s novými přáteli. Jak by řekl klasik: „a vo tom to je“. Nejen sportovní výkony, ale hlavně setkání s dobrými lidmi a přáteli bylo mottem celého turnaje.
Konečné pořadí po 9 kolech


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).