ZPRÁVY

Sabotáž na dráze, vlak málem vykolejil

14. července 2014, 17:34, jak
Ruda nad Moravou - Adrenalinovou jízdu mají za sebou cestující vlaku, který v neděli 6. července vyjížděl z Rudy nad Moravou směrem na Bartoňov. Souprava totiž vjela na kamení, které na koleje položili neznámí vtipálkové. Aby rozhoupaný vůz nevykolejil, musel strojvedoucí použít rychlobrzdu.

 „V okamžiku incidentu cestovalo ve vlaku třicet osob. Nikdo z nich naštěstí neutrpěl zranění a nedošlo ani ke škodě na majetku,“ uvedl k případu podrobnosti mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Sabotéři položili kameny na koleje v délce více než sto sedmdesáti metrů. Zda šlo o dílo jednotlivce nebo prázdninovou klukovinu znuděných školáků, se teď policie snaží zjistit. Za trestný čin obecné ohrožení hrozí pachateli až osm let vězení.

Nejde o ojedinělý případ

Před rokem došlo ke stejné události u zastávky v Novém Malíně. Ani tam naštěstí vlak nevykolejil. Úmyslně položené kamení se na kolejích objevilo také na trati do Petrova nad Desnou a poblíž Rapotína. Kromě vězení hrozí pachatelům i náhrada způsobené škody, která se při vyjetí vlaku z dráhy může vyšplhat na několik miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.