ZPRÁVY

Sabotáž na dráze, vlak málem vykolejil

14. července 2014, 17:34, jak
Ruda nad Moravou - Adrenalinovou jízdu mají za sebou cestující vlaku, který v neděli 6. července vyjížděl z Rudy nad Moravou směrem na Bartoňov. Souprava totiž vjela na kamení, které na koleje položili neznámí vtipálkové. Aby rozhoupaný vůz nevykolejil, musel strojvedoucí použít rychlobrzdu.

 „V okamžiku incidentu cestovalo ve vlaku třicet osob. Nikdo z nich naštěstí neutrpěl zranění a nedošlo ani ke škodě na majetku,“ uvedl k případu podrobnosti mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Sabotéři položili kameny na koleje v délce více než sto sedmdesáti metrů. Zda šlo o dílo jednotlivce nebo prázdninovou klukovinu znuděných školáků, se teď policie snaží zjistit. Za trestný čin obecné ohrožení hrozí pachateli až osm let vězení.

Nejde o ojedinělý případ

Před rokem došlo ke stejné události u zastávky v Novém Malíně. Ani tam naštěstí vlak nevykolejil. Úmyslně položené kamení se na kolejích objevilo také na trati do Petrova nad Desnou a poblíž Rapotína. Kromě vězení hrozí pachatelům i náhrada způsobené škody, která se při vyjetí vlaku z dráhy může vyšplhat na několik miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).