ZPRAVODAJSTVÍ

S pomocí uplatnění se na trhu práce dlouhodobě nezaměstnaným pomůže projekt „PO LÁVCE“

28. června 2017, 06:00, redakce, placená reklama
Lidem na Šumpersku a Jesenicku, kteří jsou dlouhodobě či opakovaně v evidenci Úřadu práce se nabízí možnost jak získat zaměstnání. Akademie Jana Amose Komenského v Šumperku realizuje v současné době projekt, který řeší pomoc při hledání zaměstnání osobám, které jsou v evidenci Úřadu práce déle než 1 rok, nebo jejichž doba evidence na ÚP ČR dosáhla v posledních 2 letech souhrnné délky 12 měsíců.

 Projekt s názvem "PO LÁVCE" (kvalitní profesní příprava a adresné zprostředkování zaměstnání pro udržitelnou práci a konkurenceschopnost Šumperska a Jesenicka) nabízí dlouhodobě nezaměstnaným tzv. tréninková pracovní místa. Po absolvování vstupních motivačních aktivit si uchazeči o zaměstnání mohou vybrat z nabídky několika rekvalifikačních kurzů, jako jsou obsluha osobního počítače, svářečský kurz, kurz osobního asistenta nebo mohou získat řidičské oprávnění skupiny B a C a v neposlední řadě je to rekvalifikační kurz praktické rekvalifikace s praxí u zaměstnavatelů. Po absolvování kurzů jsou účastníkům nabídnuta 3měsíční tréninková pracovní místa u zaměstnavatelů ze Šumperska a Jesenicka. Na vytvoření tréninkového pracovního místa získá zaměstnavatel dotaci ve výši 20 tis./měs.
Projekt (CZ.03.1.48/0/0.0/0.0/16_053/0004081) je financován z ESF ČR a Státního rozpočtu a bude probíhat až do roku 2019.


Bližší informace o projektu lze získat přímo v kanceláři Akademie Jana Amose Komenského nebo Informačním centru pro mládež na nám. Míru 4, Šumperk.

tel: 583 213 013
email:info@ajak-sumperk.cz
www.ajak-sumperk.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.