ZPRAVODAJSTVÍ

S pomocí uplatnění se na trhu práce dlouhodobě nezaměstnaným pomůže projekt „PO LÁVCE“

28. června 2017, 06:00, redakce, placená reklama
Lidem na Šumpersku a Jesenicku, kteří jsou dlouhodobě či opakovaně v evidenci Úřadu práce se nabízí možnost jak získat zaměstnání. Akademie Jana Amose Komenského v Šumperku realizuje v současné době projekt, který řeší pomoc při hledání zaměstnání osobám, které jsou v evidenci Úřadu práce déle než 1 rok, nebo jejichž doba evidence na ÚP ČR dosáhla v posledních 2 letech souhrnné délky 12 měsíců.

 Projekt s názvem "PO LÁVCE" (kvalitní profesní příprava a adresné zprostředkování zaměstnání pro udržitelnou práci a konkurenceschopnost Šumperska a Jesenicka) nabízí dlouhodobě nezaměstnaným tzv. tréninková pracovní místa. Po absolvování vstupních motivačních aktivit si uchazeči o zaměstnání mohou vybrat z nabídky několika rekvalifikačních kurzů, jako jsou obsluha osobního počítače, svářečský kurz, kurz osobního asistenta nebo mohou získat řidičské oprávnění skupiny B a C a v neposlední řadě je to rekvalifikační kurz praktické rekvalifikace s praxí u zaměstnavatelů. Po absolvování kurzů jsou účastníkům nabídnuta 3měsíční tréninková pracovní místa u zaměstnavatelů ze Šumperska a Jesenicka. Na vytvoření tréninkového pracovního místa získá zaměstnavatel dotaci ve výši 20 tis./měs.
Projekt (CZ.03.1.48/0/0.0/0.0/16_053/0004081) je financován z ESF ČR a Státního rozpočtu a bude probíhat až do roku 2019.


Bližší informace o projektu lze získat přímo v kanceláři Akademie Jana Amose Komenského nebo Informačním centru pro mládež na nám. Míru 4, Šumperk.

tel: 583 213 013
email:info@ajak-sumperk.cz
www.ajak-sumperk.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru