SPORT

S počátkem roku se změnilo vedení mužského fotbalu v Šumperku

25. ledna 2012, 14:29, téma FOTBAL, rejdakce
S počátkem roku se změnilo vedení mužského fotbalu v Šumperku Šumperk - Na změny v šumperské kopané jsme se zeptali Bohdana Hecla.
 
Na veřejnost prosákly neoficiální zprávy o změnách ve vedení mužského fotbalu v Šumperku. Mohl by jsi nám je nějak upřesnit?

Ve vedení mužského fotbalu došlo ke změně jednoho z jednatelů s.r.o. Konkrétně pana Dostála nahradil pan Svozil. Laďa Dostál požádal o změnu z důvodu nedobrého zdravotního stavu, který mu nedovoluje se věnovat mužskému fotbalu v takovém rozsahu jako doposud. Nicméně bude stále se snažit být nápomocen a zůstává ve funkci místopředsedy klubu. Další změnou je ta, že já budu zastávat funkci sportovního manažera a budu se nově ve větší míře věnovat mužskému fotbalu. Jinak co se týče trenérské sestavy, vedoucího mužstva a maséra, zůstává vše při starém.

Příznivce zajímá samozřejmě také hráčský kádr. Tiskem již některé informace proběhly, některé fámy hovoří o odchodu většiny mužstva, jaký je tedy aktuální stav po pohovorech, které proběhly v prosinci?

Předně bych chtěl ubezpečit fanoušky, že žádný exodus hráčů se konat nebude. Vedení klubu si společně s hlavním partnerem klubu vyhodnotilo na podzim nově vzniklou spolupráci se Sigmou Olomouc. Tato spolupráce ve formě farmy bude trvat nejméně do konce jarní části soutěže, ale ne v takové míře jako doposud. Chtěli bychom se vrátit k modelu, kdy primárně budeme pracovat s kmenovými hráči. Co se týče příchodů, tak mohu potvrdit návrat našich odchovanců Matěje Šinogla a Martina Macka z hostování ve Velkých Losinách. Do přípravy se zapojí opětovně Ladislav Šabo. K tomu máme rozjednané ještě některé další hráče, ale v tuto chvíli bych nechtěl být ještě konkrétní. Co se týče odchodů, tak nás opouští Zdeněk Opravil. Zdeněk nás požádal o odchod a my mu vyhověli. Rovněž nepočítáme s Honzou Křepelkou, kterému jsme dali volnou ruku při hledání angažmá. Podle posledních informací má o oba hráče zájem celek Mikulovic. Po nastínění nové koncepce nezaznělo od žádného jiného hráče, že by chtěl odejít. Proto již nepočítáme s uvolněním někoho dalšího.

Mohl bys nějak upřesnit důvody odchodu Zdeňka Opravila, přeci jenom je to jedna z nejvýraznějších postav našeho klubu, kapitán, navíc jde do mužstva, které je naším sousedem v tabulce a derby s nimi bývají obvykle vyhroceny?

Tak u Zdeny je to pro mě trochu speciální věc. Spolu jsme asi v 6 letech v Šumperku začínali hrát fotbal a odehráli spolu nesčetně utkání ve fotbale a později i futsale. Já bych si samozřejmě přál, aby ještě dokončil alespoň jarní část sezóny. Ovšem Zdena dostal nabídku z Mikulovic a projevil přání změnit působiště. Víc bych se v tom nechtěl pitvat a berme to prostě jako fakt. Je ale potřeba vidět, že Zdenovi je za chvíli 37 let a taky brát na zřetel to, s čím musel v životě zápasit. Někteří kritici na různých diskuzích či v hledištích by se měli nejdříve informovat a až potom vynášet soudy. Každopádně stále platí za velkou fotbalovou personu. Doufám jen, že naši vůli ho uvolnit, nám neoplatí tím, že v derby s Mikulovicemi vstřelí nějaký gól.

Poslední otázky ke kádru – pokud se vrátí do branky Laďa Šabo, tak logicky bude muset odejít jeden z podzimní dvojice. Je už jasno v této věci ? A počítá se se zapojením někoho z dorostu? Šumperk se v současnosti, myslím, může pochlubit velmi kvalitní mládeží, i když především v žákovském věku, ale i dorost je na nejlepší cestě k postupu.

Tak na postu brankáře máme jistého kmenového hráče Petra Kameníka a do přípravy se zapojí znovu i odchovanec Ladislav Šabo. Ten si ovšem nechává „otevřená vrátka“ a neví zcela jistě, že s námi absolvuje opravdu celou jarní sezónu. V záloze je ještě Martin Kreizl, který od nás na podzim hostoval v Břeclavi. Martin je příslib do budoucna a byli bychom rádi, kdyby znovu působil v našem klubu. Jednak je to další odchovanec a navíc ještě loni působil v ligovém dorostu Zbrojovky Brno. Momentálně ale dodělává školu, takže jeho současné působení u nás by bylo problematické. Každopádně služeb Ondreje Bednára, který pochází ze Slovenska, již využívat nebudeme.

Co se týče zapojování dorosteneckých hráčů, tak chceme vzít některé vybrané jedince do zimní přípravy. Počítáme i s tím, že by se zapojovali do mistrovských utkání. I když si osobně myslím, že hráči momentálně působící v dorostenecké kategorii to budou mít velmi těžké se v mužích prosadit, ale šanci každopádně dostanou a bude záležet jen a jen na nich. Ovšem z osobních zkušeností vím, že již dlouhodobě zdaleka ne všichni mladí kluci přicházející do mužské kategorie mají chuť se tvrdě porvat o to, aby pronikli do mužského áčka a většinou převládá pocit ublíženosti a remcání. Naším úkolem i do budoucna je toto myšlení změnit a stále pracovat na doplňování kádru z vlastní mládežnické líhně. Nechci, aby to znělo jako klišé, ale jen tvrdá práce a trpělivost vede k úspěchu. Ostatně o tom se přesvědčil nejeden z nás, a to nejen ve fotbale. Pokud se nám toto bude dařit, tak nemám o budoucnost šumperského fotbalu strach. Hodně si také výhledově slibujeme od současných žákovských kategorií, kde rostou zajímaví hráči, a pokud budou sami chtít, tak mají velkou šanci se v horizontu několika let v šumperském mužském dresu objevit.

Závěrem, kdy začíná zimní příprava a pokud je znám harmonogram přípravných zápasů, tak prosím o termíny alespoň domácích zápasů.

Příprava začala 17. ledna. Budeme trénovat 4x týdně a k tomu o víkendu samozřejmě přípravné zápasy.
 
 • Sobota 28.1. v 11.00 hod Uničov - Šumperk (v Uničově)
 • Úterý 31.1. v 17.00 hod Šumperk - Sigma U19
 • Středa 1.2. v 17.00 hod Šumperk - Sigma U18
 • Úterý 7.2. v 17.00 hod Šumperk - Sigma U17
 • Středa 8.2. v 17.00 hod Šumperk - Sigma U16
 • Sobota 11.2. v 12.00 hod Ústí n/O - Šumperk (v Ústí)
 • Sobota 18.2. v 14.00 hod Šumperk - Litovel
 • Středa 22.2. v 17.00 hod Šumperk - Sigma Olomouc B
 • Sobota 25.2. v 12.00 hod Šumperk - Uničov
 • Sobota 3.3. v 10.00 hod 1. HFK Olomouc - Šumperk ( v Olomouci)
 • Sobota 10.3. v 14.00 hod Šumperk - Velké Losiny
 • Sobota 17.3. v 14.00 hod Šumperk - Baník Ostrava B

A úplně na závěr, jaký bude hlavní cíl klubu v kategorii mužů pro jarní část sezony 2011/12? Přeci jenom dohnání Orlové je asi utopie.

Ano, tým Orlové opravdu odskočil celému zbytku soutěže - včetně nás. Nic nenasvědčuje, že by o svůj obrovský náskok měl přijít. Bohužel každý rok se v soutěži objevil někdo nad naše možnosti. Na celky Baníku B, Zlína B jsme ztratili 10 resp. 9 bodů. V letošní sezóně ztrácíme po podzimu 15. Paradoxně nejblíže jsme byli k postupu v 1. sezóně našeho účinkování v divizi. Ovšem je to pochopitelné, nyní si na nás každý protivník dává větší pozor a prosadit se třeba na domácím hřišti proti mužstvu, které jen a jen brání zalezlé, je strašně obtížné. I s ohledem na to, že hlavní travnatá plocha je, troufnu si tvrdit, hlavně v teplých měsících naprosto příšerná a nepřeje jakémukoli kombinačnímu fotbalu. A i to je možná jeden z důvodů, proč se šumperský divák nepřijde ve větším počtu podívat na divizní fotbal. Nicméně naším cílem pro jarní část je určitě hrát do 3. místa, a pokud možno hlavně v domácích zápasech pokračovat v relativně dobrých výsledcích a pokusit se přitáhnout více diváků než doposud. Ať je to, jak chce, tak naši muži již několik sezón hrají o špici divizní tabulky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.