KULTURA

Bubeník Ian Paice z Deep Purple se představí v Šumperku. S kapelou Purpendicular odehraje první z pouhých dvou koncertů v Česku

22. ledna 2020, 19:00, Vladimíra Bartoňová
Bubeník Ian Paice z Deep Purple se představí v Šumperku. S kapelou Purpendicular odehraje první z pouhých dvou koncertů v Česku Šumperk – Jediný zakládající člen kapely Deep Purple, který s ní hraje po celou dobu její existence, přijede v polovině února do Šumperka. Ian Paice proslul i významnými spolupracemi se světovými hudebníky. Na studiových albech spolupracoval například se zpěváky, jako je Paul McCartney, David Gilmour ze skupiny Pink Floyd nebo třeba s The Velvet Underground.

 Bubeník hrající jako jeden z mála s levorukou bicí soupravou svůj velký talent ukázal i během téměř devítiminutového sóla v písni The Mule na albu Made in Japan. Velmi netradiční je i jeho inspirace v hudbě třicátých a čtyřicátých let, kdy má snahu do své tvorby vkládat prvky swingu a jazzu.
„Šumperk je jedním z letošních dvou koncertních míst v Česku.“

„Jednasedmdesátiletý bubeník britské hardrockové kapely Deep Purple se společně se svým uskupením Purpendicular představí šumperskému publiku v pondělí 10. února a o den později zahraje v Brně. V Česku tak letos exkluzivně odehraje pouhé dva koncerty,“ uvedl dramaturg Domu kultury Ondřej Procházka.

Šumperské publikum potěší nejen směsicí hitů právě od Deep Purple, ale představí i autorskou tvorbu jeho druhé kapely, která vystoupí v kompletní sestavě v rámci jedinečného evropského turné – Ian Paice, Frank Pané, Robby T. Walsh, Paul Morris a Malte Frederik Burkert.
Více informací na www.dksumperk.cz.


Foto: web

Zakladatel legendárních Deep Purple přiveze do Šumperka všechny své známé hity včetně Smoke On The Water, Highway Star nebo Perfect Strangers.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.