KULTURA

S bubeníky přiletí i David Koller

22. října 2013, 06:36, Ondřej Polák
S bubeníky přiletí i David Koller Šumperk - Už podvanácté Českem proletí špičkoví bubeníci a hudebníci, kteří představí rytmické styly z různých koutů světa. Slet bubeníků má každoročně zastávku také v Šumperku a nejinak tomu bude i letos.

V roce 2013 bude koncert zaměřen na setkání několika hudebních oblastí. Základ tvoří jako vždy hráči na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i ethno hudbě (David Koller, Pavel Fajt, Pavel Koudelka), které podpoří latinsko-americká rytmika Miloše Vacíka. Arabské bubny a indické hudební nástroje, především tabla, bude obhospodařovat Tomáš Reindl. Letošním nováčkem je pak Ondřej Anděra, fromtman skupiny www, který kromě perkusí přidá hlas. Atmosféru dotvoří německá multiinstrumentalistka a zpěvačka Oona Kastner.

„Letošní Slet bubeníků je něco jako orchestr snů, něco jako ve sportu All Star umělecký tým. Na jednom podiu jen pro jednu příležitost se potkají nejlepší umělci, kteří by se jinak stěží potkali,“ míní duchovní otec projektu Pavel Fajt.

Celkem se na pódiu každý rok rozezní až dvě tuny nástrojů - bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů a elektroniky, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse, barely. Letos přibudou i melodické nástroje, jako například kytara.

Slet bubeníků se v Šumperku uskuteční ve velkém sále Domu kultury Šumperk v pátek 25. října od 20 hodin.

Vstupné je v předprodeji 200 korun, v den akce podraží lístek na 250 korun.

Více informací a online rezervace na dksumperk.cz a sletbubeniku.cz


Foto: Koller.jpg


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).