SPORT

Rychlík Petrovský si vychutnal doutník, na startu sezóny dvakrát vyhrál

26. července 2017, 15:30, Petr Fišer
Rychlík Petrovský si vychutnal doutník, na startu sezóny dvakrát vyhrál Jičín, Hradec Králové - Milovníci spáleného stooktanového benzínu a ricinového oleje se konečně dočkali. V Jičíně a Hradci Králové zazněl startovní výstřel dalšího ročníku mezinárodního mistrovství republiky závodních motocyklů vyrobených do roku 1978, tak jak jsou známé z minulosti. Například ze staré trati Velké ceny v Brně.

 Stroje slavných značek neskončily ve šrotu, ale jejich majitelé si je pěkně hýčkají a závodí s nimi na silničních okruzích po celé Evropě. Do podniků pořádaných v České republice pravidelně zasahuje až 300 aktérů včetně početně zastoupené zahraniční enklávy. Dělení do jednotlivých tříd probíhá podle stáří a obsahu motorek.Mezi pravidelné účastníky patří reprezentanti zábřežské stáje Moto Racing. Nová sezóna sice zastihla tři smolaře na marodce, ale zbývající trojice nechala na jejich vynucené absence zapomenout. Odvedla totiž slušné výkony. V Rumcajsově Jičíně se navazuje na tradici někdejší slavné Ceny Prachovských skal. Trať je tam sice rychlá, leč bezpečná. Nejvíce se dařilo Aloisi Petrovskému, který se svou Suzuki 1000 ccm dosahoval v cílové rovince rychlosti přes 180 kilometrů v hodině. Také proto si mohl vychutnávat první místo, zlatý věnec a tradiční zapálení oblíbeného doutníku.
Ve třídě do 350 ccm si Marek Kratochvíl vysloužil třetí pozici, když na svém stroji Matchless předvedl poctivou jízdu. Týmový nováček Marek Kratochvíl mladší se na ČZ 175 Katalog usadil uprostřed startovního pole.
O týden později se seriálové dění přesunulo na letiště v Hradci Králové. Vzhledem k tomu, že se jednalo o náhradu za závody ve Dvoře Králové, ani místní borci netušili, na jakém okruhu se bude odehrávat.
Zábřežská skvadra se na východ Čech dostavila v plné sestavě a hned po páteční přejímce se šla seznámit s dosud neprozkoumaným prostředím. Trať vedla částečně po staré ranveji, kde na velmi kluzkém povrchu dříve startovaly stíhačky. Protože další část tvořila úplně nová vozovka s hladkým a lesklým asfaltem, nenašel se nikdo, kdo by nad nebezpečnými podmínkami nevěřícně nekroutil hlavou. Už při sobotních trénincích se padalo velmi často a v depu byla k zaslechnutí řada nepublikovatelných slov a nadávek.
Když už nic, v neděli alespoň přestalo pršet a obloha se vybarvila domodra. Alois Petrovský byl i tentokrát nejlepší a jeho „pojízdná továrna“ opět nejrychlejší.
V případě Marka Kratochvíla pokračovala „doba bronzová“ započatá v Jičíně. Stejné umístění zaznamenal i Miroslav Baklík na Jawě. Zelený věnec mu udělal takovou radost, jako kdyby vyhrál mistrovství světa. Slávek Kubíček na Jawě 350 a Drahoš Srovnal na ČZ 175 byli ve svých kategoriích svorně pátí.


Zábřežská parta táhne za jeden provaz. Úvodní závody nové sezóny ji zastihly v dobré formě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.7.2017 08:35
Titulek: Mistrák
Autor: SZM AČR
67
Žádné oficiální mistrovství republiky (ČR) závodních motocyklů do roku 1978 neexistuje !!
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).