ZPRÁVY

Ryby otrávil chlór, policie hledá viníka

23. září 2014, 08:44, Jaroslav Kropáč, Hana Písková
Ryby otrávil chlór, policie hledá viníka Šumperk - Jedovatý chlór zahubil minulý týden život v horní části Bratrušovského potoka v Šumperku. Kromě ryb uhynuli i další vodní živočichové. Odkud chemikálie pocházela, se teď snaží zjistit policie. Spekuluje se o Bratrušovském koupališti, které se nedaleko místa ekologické havárie nachází.

 „V délce asi jednoho kilometru bylo několik desítek, možná stovek uhynulých ryb a voda zapáchala po chlóru,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Kromě hasičů a státní policie zasahovali na místě i šumperští strážníci a členové rybářského svazu. Později se podařilo objevit místo, kudy chemikálie do vody unikla. Šlo o rouru, jejíž výtok ústil těsně nad hladinou.

Odkud se jed vzal?

„Zřejmě došlo k nějaké poruše v systému kanalizace. Bratrušovské koupaliště vypouštělo vodu, což ale dělá každý rok, zřejmě došlo k nějakému většímu úniku. Nemohu dělat předčasné závěry. Věc šetří policie,“ uvedla Alena Turková z vodoprávního oddělení Městského úřadu v Šumperku. Přesnou škodu, kterou chlór způsobil, se do uzávěrky tohoto čísla Týdne na severu nepodařilo vyčíslit.


Ilustrační foto: red

Únik chloru do potoka likvidovali hasiči, pro mnoho ryb už ale přišla pomoc pozdě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).