ZPRÁVY

Ryby otrávil chlór, policie hledá viníka

23. září 2014, 08:44, Jaroslav Kropáč, Hana Písková
Ryby otrávil chlór, policie hledá viníka Šumperk - Jedovatý chlór zahubil minulý týden život v horní části Bratrušovského potoka v Šumperku. Kromě ryb uhynuli i další vodní živočichové. Odkud chemikálie pocházela, se teď snaží zjistit policie. Spekuluje se o Bratrušovském koupališti, které se nedaleko místa ekologické havárie nachází.

 „V délce asi jednoho kilometru bylo několik desítek, možná stovek uhynulých ryb a voda zapáchala po chlóru,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Kromě hasičů a státní policie zasahovali na místě i šumperští strážníci a členové rybářského svazu. Později se podařilo objevit místo, kudy chemikálie do vody unikla. Šlo o rouru, jejíž výtok ústil těsně nad hladinou.

Odkud se jed vzal?

„Zřejmě došlo k nějaké poruše v systému kanalizace. Bratrušovské koupaliště vypouštělo vodu, což ale dělá každý rok, zřejmě došlo k nějakému většímu úniku. Nemohu dělat předčasné závěry. Věc šetří policie,“ uvedla Alena Turková z vodoprávního oddělení Městského úřadu v Šumperku. Přesnou škodu, kterou chlór způsobil, se do uzávěrky tohoto čísla Týdne na severu nepodařilo vyčíslit.


Ilustrační foto: red

Únik chloru do potoka likvidovali hasiči, pro mnoho ryb už ale přišla pomoc pozdě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.