ZPRÁVY

Ryby otrávil chlór, policie hledá viníka

23. září 2014, 08:44, Jaroslav Kropáč, Hana Písková
Ryby otrávil chlór, policie hledá viníka Šumperk - Jedovatý chlór zahubil minulý týden život v horní části Bratrušovského potoka v Šumperku. Kromě ryb uhynuli i další vodní živočichové. Odkud chemikálie pocházela, se teď snaží zjistit policie. Spekuluje se o Bratrušovském koupališti, které se nedaleko místa ekologické havárie nachází.

 „V délce asi jednoho kilometru bylo několik desítek, možná stovek uhynulých ryb a voda zapáchala po chlóru,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Kromě hasičů a státní policie zasahovali na místě i šumperští strážníci a členové rybářského svazu. Později se podařilo objevit místo, kudy chemikálie do vody unikla. Šlo o rouru, jejíž výtok ústil těsně nad hladinou.

Odkud se jed vzal?

„Zřejmě došlo k nějaké poruše v systému kanalizace. Bratrušovské koupaliště vypouštělo vodu, což ale dělá každý rok, zřejmě došlo k nějakému většímu úniku. Nemohu dělat předčasné závěry. Věc šetří policie,“ uvedla Alena Turková z vodoprávního oddělení Městského úřadu v Šumperku. Přesnou škodu, kterou chlór způsobil, se do uzávěrky tohoto čísla Týdne na severu nepodařilo vyčíslit.


Ilustrační foto: red

Únik chloru do potoka likvidovali hasiči, pro mnoho ryb už ale přišla pomoc pozdě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.