ZPRÁVY

Ryby otrávil chlór, policie hledá viníka

23. září 2014, 08:44, Jaroslav Kropáč, Hana Písková
Ryby otrávil chlór, policie hledá viníka Šumperk - Jedovatý chlór zahubil minulý týden život v horní části Bratrušovského potoka v Šumperku. Kromě ryb uhynuli i další vodní živočichové. Odkud chemikálie pocházela, se teď snaží zjistit policie. Spekuluje se o Bratrušovském koupališti, které se nedaleko místa ekologické havárie nachází.

 „V délce asi jednoho kilometru bylo několik desítek, možná stovek uhynulých ryb a voda zapáchala po chlóru,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Kromě hasičů a státní policie zasahovali na místě i šumperští strážníci a členové rybářského svazu. Později se podařilo objevit místo, kudy chemikálie do vody unikla. Šlo o rouru, jejíž výtok ústil těsně nad hladinou.

Odkud se jed vzal?

„Zřejmě došlo k nějaké poruše v systému kanalizace. Bratrušovské koupaliště vypouštělo vodu, což ale dělá každý rok, zřejmě došlo k nějakému většímu úniku. Nemohu dělat předčasné závěry. Věc šetří policie,“ uvedla Alena Turková z vodoprávního oddělení Městského úřadu v Šumperku. Přesnou škodu, kterou chlór způsobil, se do uzávěrky tohoto čísla Týdne na severu nepodařilo vyčíslit.


Ilustrační foto: red

Únik chloru do potoka likvidovali hasiči, pro mnoho ryb už ale přišla pomoc pozdě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.