ZPRÁVY

Růst pojistných podvodů pokračuje

9. května 2012, 00:00, ar
Okres - Největší pojišťovny v zemi vykázaly v prvním čtvrtletí tohoto roku další rekordní ztráty způsobené pojistnými podvody. Desítky z nich se odehrály v našem regionu. Počet těchto případů i objem škod rok od roku roste, největší tempo nabraly s hospodářskou recesí. Podvodníci nejraději fingují dopravní nehody. Podle pojišťoven je nejvíce zarážející, že se zvyšuje i množství účelově založených požárů. Na řadu podvodů přijdou pojišťovací agenti s velkým časovým zpožděním, uvedené ztráty proto nejsou konečné.

„V prvním čtvrtletí tohoto roku jsme v Olomouckém kraji odhalili pojistné podvody za 2,7 milionu korun, minulý rok to bylo za stejné období jen 1,3 milionu,“ potvrdil rostoucí aktivitu podvodníků i škod, které páchají, mluvčí České pojišťovny Tomáš Zavoral. Ani z pohledu dalších pojišťovacích firem nevyšel náš okres, respektive celý Olomoucký kraj se ctí. „Způsobená škoda dosáhla v tomto regionu téměř dva miliony korun, naši detektivové odhalili celkem třináct pojistných podvodů,“ uvedl mluvčí Allianz pojišťovny Václav Bálek. Zatímco fingování dopravních nehod patří už dlouhodobě mezi nejoblíbenější triky podvodníků, počet úmyslně založených požárů narostl meziročně téměř trojnásobně.

Jeden z posledních pojistných podvodů řešili policisté v našem regionu před několika týdny. Řidič z Čech nahlásil nehodu svého BMW, ke které mělo dojít přímo v Šumperku. Úplně stejné poškození vozu mu přitom o několik měsíců dříve proplatila jiná pojišťovna.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).