ZPRAVODAJSTVÍ

Ruiny v centru nahradí bytové domy

15. března 2016, 12:00, Hana Písková
Ruiny v centru nahradí bytové domy Šumperk - Staré ruiny kazí dojem při procházce historickým centrem Šumperka. Budovy s pozemkem nedávno koupila stavební společnost a části ulice Generála Svobody v blízkosti budovy pošty tak svitla naděje, že opět ožije. Nový vlastník tu chce postavit bytové domy.

 „Plánujeme tu bytovou zástavbu. Je to moc pěkné místo v centru města, kde je ale zároveň klid. Lidé tu v budoucnu budou moci zrealizovat své sny o příjemném bydlení. Nejdříve se ale musí staré budovy odstranit, protože jsou v havarijním stavu, a pozemek vyčistit, abychom se mohli pustit do budování nového,“ prozradil nový vlastník Libor Kulaga, jehož společnost sídlí v Háji ve Slezsku a zabývá se stavbou a prodejem budov.

Na tahu jsou památkáři

„Je to v památkové zóně, takže rozhodující slovo budou mít památkáři,“ připomněl místostarosta Tomáš Spurný. Libor Kulaga však věří, že se s památkáři domluví. „Myslím, že je v zájmu všech, aby tak hezké místo znovu ožilo a aby to, co momentálně hyzdí tuto část města, zmizelo,“ dodal vlastník. O termínu, kdy se tak stane, zatím nechtěl spekulovat. Byty, které by nová zástavba nabídla, má zatím v plánu pronajímat, ne prodávat.


Foto: hap

Ruiny hyzdící centrum Šumperka půjdou k zemi. Nahradí je bytové domy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.3.2016 21:27
Titulek: Na tahu jsou památkáři
Autor: X
24
Na jakým tahu jsou památkáři ? celou dobu se lidem vnucuje že jsou to ruiny tak ať je konečně zbouraj. Ty paneláky za tím to je taky památková zona, vlastně jo památka na komanče.
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).