ZPRAVODAJSTVÍ

Ruiny v centru nahradí bytové domy

15. března 2016, 12:00, Hana Písková
Ruiny v centru nahradí bytové domy Šumperk - Staré ruiny kazí dojem při procházce historickým centrem Šumperka. Budovy s pozemkem nedávno koupila stavební společnost a části ulice Generála Svobody v blízkosti budovy pošty tak svitla naděje, že opět ožije. Nový vlastník tu chce postavit bytové domy.

 „Plánujeme tu bytovou zástavbu. Je to moc pěkné místo v centru města, kde je ale zároveň klid. Lidé tu v budoucnu budou moci zrealizovat své sny o příjemném bydlení. Nejdříve se ale musí staré budovy odstranit, protože jsou v havarijním stavu, a pozemek vyčistit, abychom se mohli pustit do budování nového,“ prozradil nový vlastník Libor Kulaga, jehož společnost sídlí v Háji ve Slezsku a zabývá se stavbou a prodejem budov.

Na tahu jsou památkáři

„Je to v památkové zóně, takže rozhodující slovo budou mít památkáři,“ připomněl místostarosta Tomáš Spurný. Libor Kulaga však věří, že se s památkáři domluví. „Myslím, že je v zájmu všech, aby tak hezké místo znovu ožilo a aby to, co momentálně hyzdí tuto část města, zmizelo,“ dodal vlastník. O termínu, kdy se tak stane, zatím nechtěl spekulovat. Byty, které by nová zástavba nabídla, má zatím v plánu pronajímat, ne prodávat.


Foto: hap

Ruiny hyzdící centrum Šumperka půjdou k zemi. Nahradí je bytové domy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.3.2016 21:27
Titulek: Na tahu jsou památkáři
Autor: X
24
Na jakým tahu jsou památkáři ? celou dobu se lidem vnucuje že jsou to ruiny tak ať je konečně zbouraj. Ty paneláky za tím to je taky památková zona, vlastně jo památka na komanče.
Reagovat