ZPRAVODAJSTVÍ

ŘSD má velké plány. Chystá další obchvat

19. června 2018, 16:00, jak
Postřelmov, Chromeč – Zatímco přípravy na obchvat Bludova jsou v plném proudu, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už začíná plánovat další miliardový projekt. Tím je objezd Chromče, který má navazovat na rychlostní silnici u Postřelmova. Stavba by měla odlehčit oběma posledně jmenovaným obcím.  

 „Pokud se to povede, bude to paráda. Otázka ale je, kdy se začne stavět a jak dlouho stavba potrvá,“ reagoval na zprávy o připravovaném projektu ŘSD Josef T., který přes Postřelmov a Chromeč dojíždí za prací do Olšan.  
Nový obchvat má začínat na okruhu Postřelmova a napojit se na silnici I/11 od Bludova. „Velmi za realizaci této stavby bojuji. Ačkoli naše obec už obchvat má, pořád tudy projede hodně aut, která si přes centrum vesnice zkracují cestu na Štíty. To by mělo po obchvatu Chromče přestat,“ vysvětluje starosta Postřelmova Jaroslav Nimrichtr. 
Celková délka nové silnice má být zhruba čtyři kilometry. ŘSD počítá, že se stavbou by mohlo začít v roce 2021, tedy ve stejném termínu, kdy má odstartovat také realizace obchvatu Bludova.  


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.6.2018 18:00
Titulek: plný proud
Autor: alex
28
Tak o tom plném proudu příprav by se dalo úspěčně polemizovat, bo jako jeden z vlastníků dotčených pozemků o nějakém výkupu vůbec nic nevím, poslední dopis od ŘSD přišel na podzim 2015 a od té doby ticho po pěšině, pouze média píší o pokračujících přípravách , ale skutečnost je úplně jiná.
Reagovat
Datum: 19.6.2018 22:31
Titulek: Re: plný proud
Autor: Bezdomovec
36
Plný proud.....odsunuto na 2021...už letos se mělo kopat.
Reagovat
Datum: 20.6.2018 07:41
Titulek: přestaňte panikařit
Autor: petr fajman
32
To divadlo s obchvatem, stejně jako divadlo s dálnicí Mohelnice Hradec Králové a divadla jiná, to vždy proběhne před komunálníma volbama, a potom to utichne.
Reagovat
Datum: 20.6.2018 15:54
Titulek: povesit
Autor: cerny
15
to chce par lidi povesit a pak to pujde
Reagovat
Datum: 20.6.2018 19:30
Titulek: Obchvat
Autor: Petr Chudoba
34
V Bludově se asi čeká na určitý počet mrtvých na průjezdu obcí, aby se konečně mohlo začít stavět. Ono se už totiž mělo v současné době po obchvatu jezdit a další rok zahájení stavby byl rok 2019!!! Zase se to posunulo asi kvůli několika podivínům(1000 majitelů pozemnků!!!), kteří ze svého pozemku chtějí vytřískat co nejvíce peněz. Na letošek byl plán výkupu 100%, realita možná 50%. Igora Hnízdo na ně a bylo by do týdne vykoupeneo. A tak se bude čekat a čekat a čekat. Někteří už budou čekat v hrobě,některé tam přivezou na invalidním vozíku. Taková je realita. Ve Zvoli bránil výstavbě obchvatu jakýsi Mrva z Mohlenice, ale nic mu to nebylo platné. Tam už se jezdí. PCh.
Reagovat
Datum: 25.6.2018 19:07
Titulek: Re: Obchvat
Autor: alex
15
Tak jeětě jednou upřesním, výkupy neblokují podivíni, protože asi dva roky už platí jasné pravidla pro výkup těchto pozemků, nejdříve nabídnuta cena dle cenové mapy pozemků, v tomto případě cirka 11,- Kč za metr, při rychlém jednání ze strany majitele,možnost navýšení osminásobně. Pokud majitelé nesouhlasí, následuje soud a vyvlastnění, je to dané zákonem.Jedná se ale o to, že zatím žádná nabídka na odkup ze strany ŘSD nepřišla, zakže to zpoždění je na straně státu.
Reagovat
Datum: 26.6.2018 07:07
Titulek: Re: Obchvat
Autor: chromečák
32
Přesně tak.Navíc v Chromči probíhají pozemkové úpravy od loňského podzimu, dokončení asi za 2 roky, takže jdou proti sobě dvě nákladné akce, samozřejmě za peníze daňových poplatníků. Nevypadá to na koordinaci ze strany státu !!
Reagovat
Datum: 22.6.2018 07:15
Titulek: starosta Postřelmova
Autor: xy
30
"Velmi bojuji".Bylo by dobré, aby ten "boj" trochu přiblížil. V Postřelmově není schopen vyřešit ani přechody !
Reagovat
Datum: 22.6.2018 11:08
Titulek: Lázně Wanemi Postřelmov Re: starosta Postřelmova
Autor: Švihák Lázeňský
41
Hlavní přece je, že kabrňák spolu s ODS a KDU-ČSL zasmluvnil Postřelmov s Wanemi a pustil Wanemi k Moravě, aby hned u pískáče Wanemi vypouštěla svoje odpadní vody do Moravy...

Reagovat
Datum: 22.6.2018 15:13
Titulek: Re: starosta Postřelmova
Autor: Dotační parazit
25
Klííd, čeká na dotace jako zábřežský johnvňousek Frantílek Debílek

Reagovat
Datum: 4.7.2018 18:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Nemladá
27
Snad se toho vnoučata dožijí. Tyto sliby by se měly archivovat a každé 2 roky zveřejňovat a porovnávat se skutečným stavem.
Reagovat
Datum: 9.7.2018 19:27
Titulek: Obchvat
Autor: Petr Chudoba
24
Další mrtvý na klopotné cestě k obchvatu Bludova. V neděli 8.7.18 v ranních hodinách zemřel nedaleho Habrmanova mlýna mladý třicetičtyřletý člověk, řidič. Na kraji si mohou udělat další čárku ve jejich podivné tabulce za další zbytečně zmařený lidský život. Bohužel, Mrvové nám vládnou!!! PCh.
Reagovat
Datum: 9.7.2018 20:17
Titulek: Re: Obchvat
Autor: aNONYM
14
Přísně logicky vzato, rozbil se na rovince a těch je dálnice plná, takže to spíš před jejich stavbou varuje.
Reagovat
Datum: 26.7.2018 19:24
Titulek: Adrenalin
Autor: Petr Chudoba
20
Tak jsem se dočetl v měsíčníku občanů olomouckého kraje „Olomoucký kraj" že turisté do našeho kraje rádi jezdí. Je jim nabízen kromě relaxu i adrenalin. A to hlavně v Bludově, kde mohou řidiči beztrestně prohánět chodce na řádně značených přechodech. Jak vzdrušující musí být takového chodce přejet. To je ten pravý adrealin v našem kraji. P.Ch.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.