ZPRAVODAJSTVÍ

Rozvodem to neskončilo. Muži hrozí vězení 

15. května 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Vlastním uším nemohl uvěřit sedmapadesátiletý muž ze Šumperska, když mu policisté sdělili podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy. Toho se měl dopustit tím, že neplatil alimenty na svoji bývalou manželku, se kterou se před lety rozvedl. Za neplnění vyživovací povinnosti teď může jít do vězení. 

 „Muž neplnil vyživovací povinnost na bývalou partnerku od roku 2016. Doteď jí dluží více než dvacet tisíc korun. V případě odsouzení mu hrozí až jeden rok odnětí svobody,“ informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. 
Zatímco neplacení alimentů na děti vyšetřuje šumperská policie běžně, tento případ patří mezi výjimečné. Podle některých právníků měla být vyživovací povinnost mezi bývalými partnery ze zákona dávno vyjmuta. Podobné nařízení není běžné ani v jiných státech Evropy. „Vyživovací povinnost mezi rozvedenými partnery může soud nařídit v přesně stanovených případech. Například, když si žena kvůli dlouhodobé péči o společné dítě nemůže najít práci,“ vysvětluje právník Tomáš Kopeček. 
České zákony mohou nařídit vyživovací povinnost také dětem, kterým soud může přikázat, aby alimenty platily rodičům, a to v případě, že se o sebe nejsou schopni sami postarat. Podle dostupných informací ale Okresní soud v Šumperku takovou žádost dosud nikdy neobdržel. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.