SPORT

Rozloučení s in-line závody 2007 v Pardubicích

28. září 2007, 07:08, téma IN-LINE, rejdakce@rej.cz
Šumperk - Letošní ročník byl pro šumperské in-linisty zlomový. Řada z nich se poprvé účastnila velkých závodů a výsledek byl překvapující - modrobílé družstvo šumperského Sokola získalo neuvěřitelnou žeň medailí.
“Letos je to naposled, tak do toho dáme vše“ – tato věta zněla z úst in-line závodníků, kteří se přišli rozloučit tuto neděli s pohárem Life in Line Tour a hlavně zabojovat o celkové pořadí v soutěži. Závod byl umístěn do centra Pardubic k Duhové aréně, protože si tento sport své diváky teprve hledá. Ale plné ochozy nasvědčovaly tomu, že zájem o in-line bruslení je velký.Podmínky pro závodníky byly velmi dobré a počasí se také nenechalo zahanbit. Asfaltový povrch sice nebyl přímo ideální, ale spíše jeden z těch lepších. 

Okruhy byly kratší a vyhovovaly závodníkům, kteří byli fyzicky připraveni (
9.890 m – 6 okruhů, 21.300 m – 13 okruhů). Vše nasvědčovalo důstojné „tečce“ za letošní sezónou a předurčovalo k vysokým výkonům.

Při samotném startu 10 km závodu došlo k posunu času startu a to rovnou 2x. Nervozita nebrala konce. Pole závodníků bylo početné (158) a při čekání na startovní výstřel připomínalo sud s výbušninou.
 
Po odstartování „nedočkavců“ si peloton držel stále tvar vláčku a nedařilo se jej roztrhnout. V čele se střídalo několik málo závodníků, kteří byli i v modro-bílých barvách týmu Sokola Šumperk.
 V mužích asi
500 m před cílem se od skupiny odpojili ADLT (BO Žďas) a MAKALOUŠ (Team K2) a podělili se o 1. a 2. příčku. Závěrečným sprintem si 3. místo vybojoval Svatopluk SLADKÝ (Sokol Šumperk, v kategorii 1., čas 18:34.7 min, průměrná rychlost 31,9 km/hod). 

Následovali je i další závodníci Sokola Šumperk – celkově 5. místo Martin Holoubek (v kategorii 2.), 9. místo Pavel Čundrla ( 2. v kat.), 35. místo Petr Janda (5. v kat.), 65. místo Viktor Ptáček. 

V  ženách pak  35. místo získala  Gabriela Petruňová. V soutěži týmů se sestava – Sladký-Holoubek-Čundrla umístila na 1. místě. 

Petr Janda se v celkovém pořadí seriálu Life in Line Tour umístil na 1. místě ve své věkové kategorii.

Startovní pole na 21 km bylo řidší (72 účastníků). Nicméně bylo nabito jmény, za které bych jen zmínil Matěje KRUPKU (mistr republiky v in-line maratonu). Jelo se na 13 okruhů, což pro někoho může znamenat nekonečný počet. 

Ale některým závodníků vzdálenost evidentně vyhovuje a tak si ji patřičně užívali. Z řad Sokola Šumperk se závodu zúčastnil Milan JEŘÁBEK (čas 42:21.8 minut, průměrná rychlost
29,7 km/hod), který sice prodělal malou krizi, ale závod dokončil a umístil se na hezkém 23. místě a 4. ve své kategorii. 


Závody provázely nástrahy v podobě hrubého asfaltu a rozteklého téru, který se propadal. Pádů bylo také dost. Ten poslední byl 200 m před cílem (na 10 km trati), kdy došlo jen k letmému dotyku spurtujích závodníků, ale s následkem pádu.

Modro-bílí se rozloučili se soutěží Life in Line velmi slušně a získáním 7 medailí (3x zlatá, 2x stříbrná, 2x bronzová) si vytvořili závazek i pro příští sezonu. V plánech této bruslařské skupiny je přiblížit dění i domácím divákům v Šumperku a to uspořádáním závodu. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.9.2007 15:41
Titulek: sport
Autor: stařeček realista
225
102
jentak dále,ať se Šumperákům ve sportu daří
Reagovat