SPORT

Rozloučení s in-line závody 2007 v Pardubicích

28. září 2007, 07:08, téma IN-LINE, rejdakce@rej.cz
Šumperk - Letošní ročník byl pro šumperské in-linisty zlomový. Řada z nich se poprvé účastnila velkých závodů a výsledek byl překvapující - modrobílé družstvo šumperského Sokola získalo neuvěřitelnou žeň medailí.
“Letos je to naposled, tak do toho dáme vše“ – tato věta zněla z úst in-line závodníků, kteří se přišli rozloučit tuto neděli s pohárem Life in Line Tour a hlavně zabojovat o celkové pořadí v soutěži. Závod byl umístěn do centra Pardubic k Duhové aréně, protože si tento sport své diváky teprve hledá. Ale plné ochozy nasvědčovaly tomu, že zájem o in-line bruslení je velký.Podmínky pro závodníky byly velmi dobré a počasí se také nenechalo zahanbit. Asfaltový povrch sice nebyl přímo ideální, ale spíše jeden z těch lepších. 

Okruhy byly kratší a vyhovovaly závodníkům, kteří byli fyzicky připraveni (
9.890 m – 6 okruhů, 21.300 m – 13 okruhů). Vše nasvědčovalo důstojné „tečce“ za letošní sezónou a předurčovalo k vysokým výkonům.

Při samotném startu 10 km závodu došlo k posunu času startu a to rovnou 2x. Nervozita nebrala konce. Pole závodníků bylo početné (158) a při čekání na startovní výstřel připomínalo sud s výbušninou.
 
Po odstartování „nedočkavců“ si peloton držel stále tvar vláčku a nedařilo se jej roztrhnout. V čele se střídalo několik málo závodníků, kteří byli i v modro-bílých barvách týmu Sokola Šumperk.
 V mužích asi
500 m před cílem se od skupiny odpojili ADLT (BO Žďas) a MAKALOUŠ (Team K2) a podělili se o 1. a 2. příčku. Závěrečným sprintem si 3. místo vybojoval Svatopluk SLADKÝ (Sokol Šumperk, v kategorii 1., čas 18:34.7 min, průměrná rychlost 31,9 km/hod). 

Následovali je i další závodníci Sokola Šumperk – celkově 5. místo Martin Holoubek (v kategorii 2.), 9. místo Pavel Čundrla ( 2. v kat.), 35. místo Petr Janda (5. v kat.), 65. místo Viktor Ptáček. 

V  ženách pak  35. místo získala  Gabriela Petruňová. V soutěži týmů se sestava – Sladký-Holoubek-Čundrla umístila na 1. místě. 

Petr Janda se v celkovém pořadí seriálu Life in Line Tour umístil na 1. místě ve své věkové kategorii.

Startovní pole na 21 km bylo řidší (72 účastníků). Nicméně bylo nabito jmény, za které bych jen zmínil Matěje KRUPKU (mistr republiky v in-line maratonu). Jelo se na 13 okruhů, což pro někoho může znamenat nekonečný počet. 

Ale některým závodníků vzdálenost evidentně vyhovuje a tak si ji patřičně užívali. Z řad Sokola Šumperk se závodu zúčastnil Milan JEŘÁBEK (čas 42:21.8 minut, průměrná rychlost
29,7 km/hod), který sice prodělal malou krizi, ale závod dokončil a umístil se na hezkém 23. místě a 4. ve své kategorii. 


Závody provázely nástrahy v podobě hrubého asfaltu a rozteklého téru, který se propadal. Pádů bylo také dost. Ten poslední byl 200 m před cílem (na 10 km trati), kdy došlo jen k letmému dotyku spurtujích závodníků, ale s následkem pádu.

Modro-bílí se rozloučili se soutěží Life in Line velmi slušně a získáním 7 medailí (3x zlatá, 2x stříbrná, 2x bronzová) si vytvořili závazek i pro příští sezonu. V plánech této bruslařské skupiny je přiblížit dění i domácím divákům v Šumperku a to uspořádáním závodu. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.9.2007 15:41
Titulek: sport
Autor: stařeček realista
194
jentak dále,ať se Šumperákům ve sportu daří
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).